freeipa 4.10.0.dev202204261349+gitfbfd64fc2 - en to ka translation catalogue (1668 entries)

en: 
    
    EXAMPLES:
ka: 
    
    მაგალითები

en: 
    Certificate Identity Mapping
ka: 
    სერტიფიკატის იდენტიფიკატორის ასახვა

en: 
    DNS server configuration
ka: 
    DNS სერვერის მორგება

en: 
    EXAMPLES:
ka: 
    მაგალითები

en: 
    IPA certificate operations
ka: 
    IPA სერტიფიკატის ოპერაციები

en: 
    IPA locations
ka: 
    IPA-ის მდებარეობები

en: 
    IPA server roles
ka: 
    IPA სერვერის როლები

en: 
    IPA servers
ka: 
    IPA-ის სერვერები

en: 
    Manage Certificate Authorities
ka: 
    სერტიფიკატის გამომმცემლების მართვა

en: 
    Manage Passkey configuration.
ka: 
    საკვანძო გასაღების მორგების მართვა.

en: 
    Managed permissions
ka: 
    მართული წვდომები

en: 
    Manipulate DNS server configuration
ka: 
    DNS სერვერის კონფიგურაციის შეცვლა

en: 
    Passkey configuration
ka: 
    საკვანძო გასაღების მორგება

en: 
    Permissions
ka: 
    წვდომები

en: 
    RADIUS Proxy Servers
ka: 
    RADIUS-ის პროქსი სერვერები

en: 
    Sudo Rules
ka: 
    Sudo-ის წესები

en: 
    Vaults
ka: 
    საცავები

en: 
    YubiKey Tokens
ka: 
    YubiKey კოდები

en:     * 0 - unspecified
ka:     * 0 - მიუთითებელი

en:     * 6 - certificateHold
ka:     * 6 - სერტიფიკატის შეჩერება

en: %(host)s failed
ka: %(host)s ჩავარდა

en: %i service added.
ka: დაემატა %i სერვისი.

en: %i services added.
ka: დაემატა %i სერვისი.

en: %s Record
ka: %s ჩანაწერი

en: %s record
ka: %s ჩანაწერი

en: %s to add
ka: დასამატებელი %s

en: %s: group not found
ka: %s: ჯგუფი ვერ ვიპოვე

en: '%(name)s' is required
ka: "%(name)s" აუცილებელია

en: (deprecated)
ka: (მოძველებულია)

en: (server-side)
ka: (სერვერის-მხარეს)

en: <all IPA DNS servers>
ka: <ყველა IPA DNS სერვერი>

en: A Create reverse
ka: A უკუჩანაწერის შექმნა

en: A IP Address
ka: IP მისამართი

en: A description of this host
ka: ამ ჰოსტის აღწერა

en: A host willing to act as a mail exchanger
ka: ჰოსტი, რომელსაც ელფოსტის მიმომცვლელობა სურს

en: A hostname which this alias hostname points to
ka: ჰოსტის სახელი, რომელზეც ეს ფსევდონიმი ჰოსტის სახელი მიუთითებს

en: A record
ka: A ჩანაწერი

en: A6 Record data
ka: A6 ჩანაწერის მონაცემები

en: A6 record
ka: A6 ჩანაწერი

en: AA Compromise
ka: AA კომპრომისი

en: AAAA Create reverse
ka: AAAA უკუჩანაწერის შექმნა

en: AAAA IP Address
ka: AAAA IP მისამართი

en: AAAA record
ka: AAAA ჩანაწერი

en: ACI name
ka: ACI სახელი

en: ACI prefix
ka: ACI პრეფიქსი

en: ACI prefix is required
ka: ACI პრეფიქსი აუცილებელია

en: ACIs
ka: ACI-ები

en: ACL name
ka: ACL-ის სახელი

en: AD Trust setup
ka: AD ნდობის მორგება

en: AFSDB Hostname
ka: AFSDB ჰოსტის სახელი

en: AFSDB Subtype
ka: AFSDB ქვეტიპი

en: AFSDB record
ka: AFSDB ჩანაწერი

en: API Browser
ka: API-ის ბრაუზერი

en: APL record
ka: APL ჩანაწერი

en: About
ka: შესახებ

en: Access Denied
ka: წვდომა აკრძალულია

en: Access Granted
ka: წვდომა გაცემულია

en: Access granted: %s
ka: წვდომა მინიჭებულია: %s

en: Access time
ka: წვდომის დრო

en: Accessing
ka: წვდომა

en: Account
ka: ანგარიში

en: Account Settings
ka: ანგარიშის მორგება

en: Account Status
ka: ანგარიშის სტატუსი

en: Account disabled
ka: ანგარიში გათიშულია

en: Actions
ka: ქმედებები

en: Activate
ka: აქტივაცია

en: Active Directory domain
ka: Active Directory-ის დომენი

en: Active Directory domain administrator
ka: Active Directory-ის დომენის ადმინისტრატორი

en: Active Directory domain administrator's password
ka: Active Directory-ის დომენის ადმინისტრატორის პაროლი

en: Active Directory domain range
ka: Active Directory-ის დომენის დიაპაზონი

en: Active Directory domain with POSIX attributes
ka: Active Directory-ის დომენი POSIX ატრიბუტებით

en: Active Directory trust range with POSIX attributes
ka: Active Directory-ის ნდობის შუალედი POSIX ატრიბუტებით

en: Active Directory winsync
ka: Active Directory-ის winsync

en: Active directory domain administrator's password
ka: Active Directory-ის დომენის ადმინისტრატორის პაროლი

en: Active users
ka: აქტიური მომხმარებლები

en: Active zone
ka: აქტიური ზონა

en: Add
ka: დამატება

en: Add Custom Attribute
ka: მომხმარებლის ატრიბუტის დამატება

en: Add DNS resource record
ka: DNS რესურსის ჩანაწერის დამატება

en: Add DNS zone
ka: DNS-ის ზონის დამატება

en: Add HBAC rule
ka: HBAC წესის დამატება

en: Add HBAC service
ka: HBAC სერვისის დამატება

en: Add HBAC service group
ka: HBAC სერვისის ჯგუფის დამატება

en: Add ID range
ka: ID-ის დიაპაზონის დამატება

en: Add ID view
ka: ID ხედის დამატება

en: Add IPA location
ka: IPA მდებარეობის დამატება

en: Add Passkey
ka: საკვანძო სიტყვის დამატება

en: Add RADIUS server
ka: RADIUS სერვერის დამატება

en: Add SELinux user map
ka: SELinux-ის მომხმარებლის რუკის წესის დამატება

en: Add SIDs
ka: SID-ების დამატება

en: Add a new DNS server.
ka: ახალი DNS სერვერის დამატება.

en: Add a new Group ID override.
ka: ახალი ჯგუფის ID-ის გადაფარვის დამატება.

en: Add a new HBAC service.
ka: ახალი HBAC სერვისის დამატება.

en: Add a new ID View.
ka: ახალი ID ხედის დამატება.

en: Add a new ID override.
ka: ახალი ID-ის გადაფარვის დამატება.

en: Add a new IPA location.
ka: ახალი IPA მდებარეობის დამატება.

en: Add a new IPA new service.
ka: IPA-ის ახალი სერვისის დამატება.

en: Add a new IPA service.
ka: ახალი IPA-ის სერვისის დამატება.

en: Add a new OTP token.
ka: ახალი OTP კოდის დამატება.

en: Add a new SMB service.
ka: ახალი SMB სერვისის დამატება.

en: Add a new User ID override.
ka: ახალი მომხმარებლის ID-ის გადაფარვის დამატება.

en: Add a new delegation.
ka: ახალი დელეგაციის დამატება.

en: Add a new host.
ka: ახალი ჰოსტის დამატება.

en: Add a new hostgroup.
ka: ახალი ჰოსტების ჯგუფის დამატება.

en: Add a new netgroup.
ka: ახალი ქსელურ ჯგუფის დამატება.

en: Add a new permission.
ka: ახალი წვდომის დამატება.

en: Add a new privilege.
ka: ახალი პრივილეგიის დამატება.

en: Add a new role.
ka: ახალი როლის დამატება.

en: Add a new segment.
ka: ახალი სეგმენტის დამატება.

en: Add a new stage user.
ka: ახალი დროებითი მომხმარებლის დამატება.

en: Add a new subordinate id.
ka: ახალი დამხმარე ID-ის დამატება.

en: Add a new user.
ka: ახალი მომხმარებლის დამატება.

en: Add a vault.
ka: საცავის დამატება.

en: Add and Close
ka: დამატება და დახურვა

en: Add automount location
ka: ავტომიმაგრების მდებარეობის დამატება

en: Add certificate authority
ka: სერტიფიკატების გამომცემლის დამატება

en: Add certificate mapping data
ka: სერტიფიკატის ასახვის მონაცემების დამატება

en: Add certificates to host entry
ka: ჰოსტის ჩანაწერში სერტიფიკატების დამატება

en: Add custom value
ka: მომხმარებლის მნიშვნელობის დამატება

en: Add domain
ka: დომენის დამატება

en: Add host
ka: ჰოსტის დამატება

en: Add host group
ka: ჰოსტების ჯგუფის დამატება

en: Add netgroup
ka: ქსელურ ჯგუფის დამატება

en: Add new DNS resource record.
ka: ახალი DNS რესურსის ჩანაწერის დამატება.

en: Add password policy
ka: პაროლის პოლიტიკის დამატება

en: Add permission
ka: წვდომის დამატება

en: Add privilege
ka: პრივილეგიის დამატება

en: Add role
ka: როლის დამატება

en: Add rule
ka: წესის დამატება

en: Add self service permission
ka: თვითმომსახურების სერვისის წვდომის დამატება

en: Add service
ka: სერვისის დამატება

en: Add services to a CA ACL.
ka: CA ACL-სთვის სერვისების დამატება.

en: Add services to an HBAC rule.
ka: სერვისების დამატება HBAC წესისთვის.

en: Add stage user
ka: დროებითი მომხმარებლის დამატება

en: Add subid
ka: ქვეID-ის დამატება

en: Add sudo command
ka: 'sudo' ბრძანების დამატება

en: Add sudo command group
ka: Sudo-ის ბრძანებების ჯგუფის დამატება

en: Add sudo rule
ka: Sudo წესის დამატება

en: Add trust
ka: ნდობის დამატება

en: Add user
ka: მომხმარებლის დამატება

en: Add user ID override
ka: ID-ის გადაფარვის დამატება

en: Add user group
ka: მომხმარებლის ჯგუფის დამატება

en: Add vault
ka: საცავის დამატება

en: Added %(map)s
ka: დაემატა %(map)s

en: Added HBAC rule "%(value)s"
ka: დაემატა HBAC წესი "%(value)s"

en: Added HBAC service "%(value)s"
ka: დაემატა HBAC სერვისი "%(value)s"

en: Added HBAC service group "%(value)s"
ka: დაემატა HBAC სერვისის ჯგუფი "%(value)s"

en: Added group "%(value)s"
ka: დაემატა ჯგუფი "%(value)s"

en: Added host "%(value)s"
ka: დაემატა ჰოსტი "%(value)s"

en: Added role "%(value)s"
ka: დაემატა როლი "%(value)s"

en: Added segment "%(value)s"
ka: დაემატა სეგმენტი "%(value)s"

en: Added selfservice "%(value)s"
ka: დაემატა თვითმომსახურება "%(value)s"

en: Added service "%(value)s"
ka: დაემატა სერვისი "%(value)s"

en: Added stage user "%(value)s"
ka: დაემატა დროებითი მომხმარებელი "%(value)s"

en: Added user "%(value)s"
ka: დაემატა მომხმარებელი "%(value)s"

en: Added vault "%(value)s"
ka: დაემატა საცავი "%(value)s"

en: Administrative account
ka: ადმინისტრატიული წვდომა

en: Administrator e-mail address
ka: ადმინისტრატორის ელფოსტის მისამართი

en: Affiliation Changed
ka: დაქვემდებარება შეიცვალა

en: Algorithm
ka: ალგორითმი

en: All
ka: ყველა

en: Allow
ka: დაშვება

en: Allow dynamic updates.
ka: დინამიკური განახლებების დაშვება.

en: Allow query
ka: მოთხოვნის დაშვება

en: Allow transfer
ka: გადაცემის დაშვება

en: Allowed Target
ka: დაშვებული სამიზნე

en: Altitude
ka: სიმაღლე

en: Always ask
ka: ყოველთვის კითხვა

en: Any Command
ka: ნებისმიერი ბრძანება

en: Any Group
ka: ნებისმიერი ჯგუფი

en: Any Host
ka: ნებისმიერი ჰოსტი

en: Any Profile
ka: ნებისმიერი პროფილი

en: Any Service
ka: ნებისმიერი სერვისი

en: Anyone
ka: ნებისმიერი

en: Apply
ka: გამოყენება

en: Apply to host groups
ka: ჰოსტების ჯგუფზე გადატარება

en: Archive data into a vault.
ka: მონაცემების დაარქივება საცავში.

en: Asymmetric
ka: ასიმეტრიული

en: Attribute
ka: ატრიბუტი

en: Attribute Key
ka: ატრიბუტის გასაღები

en: Attribute breakdown
ka: ატრიბუტის დაშლა

en: Attributes
ka: ატრიბუტები

en: Attributes to replicate
ka: ატრიბუტები რეპლიკაციისთვის

en: Attributes to strip
ka: მოსაცილებელი ატრიბუტები

en: Audit
ka: აუდიტი

en: Authenticating
ka: ავთენტიკაცია

en: Authentication
ka: ავთენტიკაცია

en: Authentication Indicators
ka: ავთენტიკაციის ინდიკატორები

en: Authentication indicator
ka: ავთენტიკაციის ინდიკატორი

en: Authentication indicators
ka: ავთენტიკაციის ინდიკატორები

en: Authoritative nameserver
ka: ავტორიტეტული DNS სერვერი

en: Authoritative nameserver domain name
ka: ავტორიტეტული DNS სერვერის დომენის სახელი

en: Authorization URI
ka: ავტორიზაციის URI

en: Auto private groups
ka: ავტომატური პირადი ჯგუფები

en: Automember
ka: ავტოწევრი

en: Automount
ka: ავტომატური მიმაგრება

en: Automount Location
ka: ავტომიმაგრების მდებარეობა

en: Automount Location Settings
ka: ავტომიმაგრების მდებარეობის მორგება

en: Automount Locations
ka: ავტომიმაგრების მდებარეობები

en: Automount master file.
ka: ძირითადი ფაილის ავტომიმაგრება.

en: Available
ka: ხელმისაწვდომია

en: BIND update policy
ka: BIND-ის განახლების პოლიტიკა

en: Back
ka: უკან

en: Bad format in credentials cache
ka: არასწორი ფორმატი ავტორიზაციის დეტალების კეშში

en: Base DN
ka: საბაზისო DN

en: Base ID
ka: საბაზისო ID

en: Base URL
ka: ძირითადი URL

en: Binary data to archive
ka: დასაარქივებელია ბინარული მონაცემები

en: CA Compromise
ka: CA-ის კომპრომისი

en: CA certificate
ka: CA სერტიფიკატი

en: CAs
ka: CA-ები

en: CERT Algorithm
ka: CERT ალგორითმი

en: CERT Certificate Type
ka: CERT სერტიფიკატის ტიპი

en: CERT Certificate/CRL
ka: CERT სერტიფიკატი/CRL

en: CERT Key Tag
ka: CERT გასაღების ჭდე

en: CERT record
ka: CERT ჩანაწერი

en: CIFS credentials object
ka: CIFS ავტორიზაციის დეტალის ობიექტი

en: CLI name
ka: CLI-ის სახელი

en: CNAME Hostname
ka: CNAME-ის ჰოსტის სახელი

en: CNAME record
ka: CNAME ჩანაწერი

en: Cancel
ka: გაუქმება

en: Cannot get host's FQDN!
ka: ჰოსტის FQDN ვერ მივიღე!

en: Car License
ka: ტარების უფლება

en: Certificate
ka: სერტიფიკატი

en: Certificate Association Data
ka: სერტიფიკატის ასოცირების მონაცემები

en: Certificate Authorities
ka: სერტიფიკატების გამომცემელი

en: Certificate Authority
ka: სერტიფიკატების გამომცემელი

en: Certificate Data
ka: სერტიფიკატის მონაცემები

en: Certificate For Match
ka: სერტიფიკატების დამთხვევისთვის

en: Certificate Hold
ka: სერტიფიკატის შეჩერება

en: Certificate Hold Removed
ka: სერტიფიკატის შეჩერება გაუქმდა

en: Certificate Identity Mapping Rule
ka: სერტიფიკატის იდენტიფიკაციის ასახვის წესი

en: Certificate Identity Mapping Rule name
ka: სერტიფიკატის იდენტიფიკაციის ასახვის წესის სახელი

en: Certificate Identity Mapping Rules
ka: სერტიფიკატის იდენტიფიკაციის ასახვის წესები

en: Certificate Mapping Match
ka: სერტიფიკატის ასახვა ემთხვევა

en: Certificate Profile
ka: სერტიფიკატის პროფილი

en: Certificate Profile to use
ka: გამოსაყენებელი სერტიფიკატის პროფილები

en: Certificate Profiles
ka: სერტიფიკატის პროფილები

en: Certificate Profiles to add
ka: დასამატებელი სერტიფიკატის პროფილები

en: Certificate Profiles to remove
ka: წასაშლელი სერტიფიკატის პროფილები

en: Certificate Revoked
ka: სერტიფიკატი გაუქმდა

en: Certificate Subject base
ka: სერტიფიკატის თემის ბაზა

en: Certificate Type
ka: სერტიფიკატის ტიპი

en: Certificate Usage
ka: სერტიფიკატის გამოყენება

en: Certificate chain
ka: სერტიფიკატების ჯაჭვი

en: Certificate mapping data
ka: სერტიფიკატის ის ასახვის მონაცემები

en: Certificate requested
ka: სერტიფიკატი მოთხოვნილია

en: Certificate(s) stored in file '%(file)s'
ka: ფაილში "%(file)s" დამახსოვრებული სერტიფიკატ(ებ)-ი

en: Certificate/CRL
ka: სერტიფიკატი/CRL

en: Certificates
ka: სერტიფიკატები

en: Cessation of Operation
ka: ოპერაცის დასრულება

en: Change password
ka: პაროლის შეცვლა

en: Changed password for "%(value)s"
ka: პაროლი შეცვლილია მომხმარებლისთვის "%(value)s"

en: Character classes
ka: სიმბოლოს კლასები

en: City
ka: ქალაქი

en: Class
ka: კლასი

en: Clear
ka: გაწმენდა

en: Close
ka: დახურვა

en: Closing keytab failed
ka: გასაღებების ცხრილის დახურვა ჩავარდა

en: Collapse All
ka: ყველას ჩაკეცვა

en: Comma separated encryption types list
ka: მძიმით გამოყოფილი დაშიფვრის ტიპების სია

en: Command name
ka: ბრძანების სახელი

en: Commands
ka: ბრძანებები

en: Common Name
ka: სახელი

en: Configuration
ka: მორგება

en: Configuration string
ka: კონფიგურაციის სტრიქონი

en: Configure your token
ka: მოირგეთ თქვენი კოდი

en: Confirm (password)
ka: დადასტურება (პაროლი)

en: Confirmation
ka: დასტური

en: Connectivity
ka: დაკავშირება

en: Contact Settings
ka: კონტაქტის მორგება

en: Contact this specific KDC Server
ka: მითითებულ KDC სერვერთან დაკავშირება

en: Continue
ka: გაგრძელება

en: Counter
ka: მთვლელი

en: Create a new HBAC rule.
ka: ახალი HBAC წესის შექმნა.

en: Create a new group.
ka: ახალი ჯგუფის შექმნა.

en: Create a new vault.
ka: ახალი საცავის შექმნა.

en: Create new ACI.
ka: ახალი ACI-ის შექმნა.

en: Create reverse
ka: უკუჩანაწერის შექმნა

en: Credential type
ka: ავტორიზაციის დეტალის ტიპი

en: Credentials
ka: მომხმ/პაროლი

en: Credentials cache permissions incorrect
ka: ავტორიზაციის დეტალების ქეშის წვდომები არასწორია

en: Current DNS record contents:
ka: მიმდინარე DNS ჩანაწერის შემცველობა:

en: Current Password
ka: მიმდინარე პაროლი

en: Current password is required
ka: აუცილებელია მიმდინარე პაროლი

en: Custom value
ka: მითითებული მნიშვნელობა

en: Customization
ka: ხელით შეტანილი ცვლილებები

en: DHCID record
ka: DHCID ჩანაწერი

en: DLV Algorithm
ka: DLV ალგორითმი

en: DLV Digest
ka: DLV დაიჯესტი

en: DLV Digest Type
ka: DLV დაიჯესტის ტიპი

en: DLV Key Tag
ka: DLV გასაღების ჭდე

en: DLV record
ka: DLV ჩანაწერი

en: DNAME Target
ka: DNAME სამიზნე

en: DNAME record
ka: DNAME ჩანაწერი

en: DNS Discovery failed
ka: DNS აღმოჩენა ჩავარდა

en: DNS Global Configuration
ka: DNS-ის გლობალური კონფიგურაცია

en: DNS Resource Record
ka: DNS რესურსის ჩანაწერი

en: DNS Resource Records
ka: DNS რესურსის ჩანაწერები

en: DNS Server
ka: DNS სერვერი

en: DNS Server name
ka: DNS სერვერის სახელი

en: DNS Servers
ka: DNS სერვერები

en: DNS Zone
ka: DNS ზონა

en: DNS Zone Settings
ka: DNS-ის ზონის მორგება

en: DNS Zones
ka: DNS ზონები

en: DNS class
ka: DNS კლასი

en: DNS configuration options
ka: DNS-ის კონფიგურაციის პარამეტრები

en: DNS discovery for domain %s
ka: DNS აღმოჩენა დომენისთვის %s

en: DNS forwarder
ka: DNS გადამგზავნი

en: DNS label cannot be longer than 63 characters
ka: DNS-ის ჭდე 64 სიმბოლოზე გრძელი არ შეიძლება იყოს

en: DNS label cannot be longer that 63 characters
ka: DNS-ის ჭდე არ შეიძლება 63 სიმბოლოზე გრძელი იყოს

en: DNS resource record
ka: DNS რესურსის ჩანაწერი

en: DNS resource record type
ka: DNS რესურსის ჩანაწერის ტიპი

en: DNS resource records
ka: DNS რესურსის ჩანაწერები

en: DNS server
ka: DNS სერვერი

en: DNS servers
ka: DNS სერვერები

en: DNS zone
ka: DNS ზონა

en: DNS zones
ka: DNS ზონები

en: DNSKEY record
ka: DNSKEY ჩანაწერი

en: DS Algorithm
ka: DS ალგორითმი

en: DS Digest
ka: DS დაიჯესტი

en: DS Digest Type
ka: DS დაიჯესტის ტიპი

en: DS Key Tag
ka: DS გასაღების ჭდე

en: DS record
ka: DS ჩანაწერი

en: Data
ka: მონაცემები

en: Debugging output
ka: დამატებითი ინფორმაციის გამოტანა

en: Default
ka: ნაგულისხმევი

en: Default PAC types
ka: ნაგულისხმევი PAC ტპები

en: Default SELinux user
ka: ნაგულისხმევი SELinux-ის მომხმარებელი

en: Default attributes
ka: ნაგულისხმევი ატრიბუტები

en: Default e-mail domain
ka: ნაგულისხმევი ელფოსტის დომენი

en: Default from
ka: ნაგულისხმევს წყარო

en: Default group for new users
ka: ნაგულისხმევი ჯგუფი ახალი მომხმარებლებისთვის

en: Default group objectclasses
ka: ნაგულისხმები ჯგუფის objectclass-ები

en: Default host group
ka: ნაგულისხმევი ჰოსტების ჯგუფი

en: Default location of home directories
ka: საწყისი საქაღალდეების ნაგულისხმევი მდებარეობა

en: Default shell
ka: ნაგულისხმევი გარსი

en: Default shell for new users
ka: ნაგულისხმევი გარსი ახალი მომხმარებლებისთვის

en: Default types of PAC supported for services
ka: სერვისებისთვის მხარდაჭერილი PAC-ის ნაგულისხმევი ტიპები

en: Default user authentication types
ka: ნაგულისხმევი მომხმარებლის ავთენტიკაციის ტიპები

en: Default user group
ka: ნაგულისხმევი მომხმარებლის ჯგუფი

en: Default user objectclasses
ka: ნაგულისხმები მომხმარებლის objectclass-ები

en: Default users group
ka: ნაგულისხმევი მომხმარებლების ჯგუფი

en: Degrees Latitude
ka: განედი გრადუსებში

en: Delegation
ka: დელეგაცია

en: Delegation name
ka: დელეგაციის სახელი

en: Delegations
ka: დელეგაციები

en: Delete
ka: წაშლა

en: Delete %(name)s '%(value)s'?
ka: წავშალო %(name)s '%(value)s'?

en: Delete ACI.
ka: ACI-ის წაშლა.

en: Delete DNS record entry.
ka: DNS ჩანაწერის ელემენტის წაშლა.

en: Delete DNS resource record.
ka: DNS რესურსის ჩანაწერის წაშლა.

en: Delete IPA server.
ka: IPA სერვერის წაშლა.

en: Delete Server
ka: სერვერის წაშლა

en: Delete Sudo Rule.
ka: Sudo წესის წაშლა.

en: Delete a CA ACL.
ka: CA ACL-ის წაშლა.

en: Delete a Certificate Profile.
ka: სერტიფიკატის პროფილის წაშლა.

en: Delete a DNS server
ka: DNS სერვერის წაშლა

en: Delete a RADIUS proxy server.
ka: RADIUS-ის პროქსი სერვერის წაშლა.

en: Delete a SELinux User Map.
ka: SELinux -ის მომხმარებლის რუკის წაშლა.

en: Delete a delegation.
ka: დელეგაციის წაშლა.

en: Delete a host.
ka: ჰოსტის წაშლა.

en: Delete a hostgroup.
ka: ჰოსტის ჯგუფის წაშლა.

en: Delete a netgroup.
ka: ქსელური ჯგუფის წაშლა.

en: Delete a permission.
ka: წვდომის წაშლა.

en: Delete a privilege.
ka: პრივილეგიის წაშლა.

en: Delete a role.
ka: როლის წაშლა.

en: Delete a segment.
ka: სეგმენტის წაშლა.

en: Delete a stage user.
ka: დროებითი მომხმარებლის წაშლა.

en: Delete a subordinate id.
ka: დამხმარის ID-ის წაშლა.

en: Delete a trust.
ka: ნდობის წაშლა.

en: Delete a user
ka: მომხმარებლის წაშლა

en: Delete a user.
ka: მომხმარებლის წაშლა.

en: Delete a vault container.
ka: საცავის კონტეინერის წაშლა.

en: Delete a vault.
ka: საცავის წაშლა.

en: Delete all associated records
ka: ყველა ასოცირებული ჩანაწერის წაშლა

en: Delete all?
ka: წავშალო ყველა?

en: Delete an Group ID override.
ka: ჯგუფის ID-ის გადაფარვის წაშლა.

en: Delete an HBAC rule.
ka: HBAC წესის წაშლა.

en: Delete an HBAC service group.
ka: HBAC სერვისის ჯგუფის წაშლა.

en: Delete an ID View.
ka: ID-ის ხედის წაშლა.

en: Delete an ID override.
ka: ID-ის გადაფარვის წაშლა.

en: Delete an ID range.
ka: ID-ის დიაპაზონის წაშლა.

en: Delete an IPA service.
ka: IPA სერვისის წაშლა.

en: Delete an OTP token.
ka: OTP კოდის წაშლა.

en: Delete an User ID override.
ka: მომხმარებლის ID-ის გადაფარვის წაშლა.

en: Delete an automember rule.
ka: ავტოწევრის წესის წაშლა.

en: Delete an automount key.
ka: ავტომატური მიმაგრების გასაღების წაშლა.

en: Delete an automount map.
ka: ავტომიმაგრების რუკის წაშლა.

en: Delete an existing HBAC service.
ka: არსებული HBAC სერვისის წაშლა.

en: Delete domain
ka: დომენის წაშლა

en: Delete group.
ka: ჯგუფის წაშლა.

en: Delete mode
ka: რეჟიმის წაშლა

en: Deleted ACI "%(value)s"
ka: წაიშალა ACI "%(value)s"

en: Deleted CA "%(value)s"
ka: წაიშალა CA "%(value)s"

en: Deleted HBAC service "%(value)s"
ka: წაიშალა HBAC სერვისი "%(value)s"

en: Deleted group "%(value)s"
ka: წაიშალა ჯგუფი "%(value)s"

en: Deleted host "%(value)s"
ka: წაიშალა ჰოსტი "%(value)s"

en: Deleted profile "%(value)s"
ka: წაიშალა პროფილი "%(value)s"

en: Deleted record "%(value)s"
ka: წაიშალა ჩანაწერი "%(value)s"

en: Deleted role "%(value)s"
ka: წაიშალა როლი "%(value)s"

en: Deleted segment "%(value)s"
ka: წაიშალა სეგმენტი "%(value)s"

en: Deleted selfservice "%(value)s"
ka: წაიშალა თვითსერვისი "%(value)s"

en: Deleted service "%(value)s"
ka: წაიშალა სერვისი "%(value)s"

en: Deleted stage user "%(value)s"
ka: წაიშალა დროებითი მომხმარებელი "%(value)s"

en: Deleted trust "%(value)s"
ka: წაიშალა ნდობა "%(value)s"

en: Deleted user "%(value)s"
ka: წაიშალა მომხმარებელი "%(value)s"

en: Deleted vault "%(value)s"
ka: წაიშალა საცავი "%(value)s"

en: Deleted vault container
ka: საცავის კონტეინერი წაიშალა

en: Deny
ka: უარყოფა

en: Department Number
ka: განყოფილების ნომერი

en: Deprecated options
ka: მოძველებული პარამეტრები

en: Description
ka: აღწერა

en: Detect
ka: დადგენა

en: Digest
ka: დაიჯესტი

en: Digest Type
ka: დაიჯესტის ტიპი

en: Digits
ka: ციფრები

en: Direct
ka: პირდაპირი

en: Disable
ka: გამორთვა

en: Disable DNS Zone.
ka: DNS-ის ზონის გათიშვა.

en: Disable a CA.
ka: CA-ის გამორთვა.

en: Disable an HBAC rule.
ka: HBAC წესის გათიშვა.

en: Disable token
ka: კოდის გამორთვა

en: Disabled
ka: გამორთულია

en: Disabled service "%(value)s"
ka: გაითიშა სერვისი "%(value)s"

en: Discovered server %s
ka: აღმოჩენილია სერვერი %s

en: Display DNS resource.
ka: DNS რესურსის ჩვენება.

en: Display Sudo Rule.
ka: Sudo-ის წესის ჩვენება.

en: Display a segment.
ka: სეგმენტის ჩვენება.

en: Display an automount key.
ka: ავტომატური მიმაგრების გასაღების ჩვენება.

en: Display an automount map.
ka: ავტომიმაგრების რუკის ჩვენება.

en: Display information about a delegation.
ka: ინფორმაციის გამოტანა დელეგაციის შესახებ.

en: Display information about a role.
ka: ინფორმაციის გამოტანა როლის შესახებ.

en: Display name
ka: ნაჩვენები სახელი

en: Display the properties of an HBAC rule.
ka: HBAC წესის თვისებების ჩვენება.

en: Documentation
ka: დოკუმენტაცია

en: Dogtag Authority ID
ka: Dogtag ავტორიტეტის ID

en: Domain
ka: დომენი

en: Domain GUID
ka: დომენის GUID

en: Domain Level
ka: დომენის დონე

en: Domain NetBIOS name
ka: დომენის NETBIOS სახელი

en: Domain SID
ka: დომენის SID

en: Domain enabled
ka: დომენის ჩართულია

en: Domain name
ka: დომენის სახელი

en: Download
ka: გადმოწერა

en: Dynamic update
ka: დინამიკური განახლება

en: Edit
ka: ჩასწორება

en: Edit ${entity}
ka: ${entity}-ის ჩასწორება

en: Effective attributes
ka: ეფექტური ატრიბუტები

en: Email address
ka: ელფოსტის მისამართი

en: Employee Information
ka: თანამშრომლის ინფორმაცია

en: Employee Number
ka: თანამშრომლის ნომერი

en: Employee Type
ka: თანამშრომლის ტიპი

en: Enable
ka: ჩართვა

en: Enable DNS Zone.
ka: DNS-ის ზონის ჩანრთვა.

en: Enable a CA.
ka: CA-ის ჩართვა.

en: Enable an HBAC rule.
ka: HBAC წესის ჩართვა.

en: Enable migration mode
ka: მიგრაციის რეჟიმის ჩართვა

en: Enable token
ka: კოდის ჩართვა

en: Enabled
ka: ჩართულია

en: Encryption types to request
ka: გამოსათხოვი დაშიფვრის ტიპები

en: Enter LDAP password
ka: შეიყვანეთ LDAP პაროლი

en: Entry
ka: ჩანაწერი

en: Entry %s not found
ka: ჩანაწერი %s ვერ ვიპოვე

en: Error
ka: შეცდომა

en: Error parsing "%1$s": %2$s.
ka: "%1$s"-ის დამუშავების შეცდომა: %2$s.

en: Exchanger
ka: გადამცვლელი

en: Exclude from
ka: ამოღება

en: Excluded attributes
ka: გაფართოებული ატრიბუტები

en: Exclusive
ka: ექსკლუზიური

en: Exclusive Regex
ka: ექსკლუზიური რეგგამოსი

en: Expand All
ka: ყველას ამოკეცვა

en: Expires On
ka: ვადა იწურება

en: Expression
ka: გამოსახულება

en: External
ka: გარე

en: External IdP configuration
ka: გარე IdP-ის მორგება

en: External User
ka: გარე მომხმარებელი

en: External host
ka: გარე ჰოსტი

en: External member
ka: გარე წევრი

en: External trust
ka: გარე ნდობა

en: Failed CAs
ka: ჩავარდნილი CA-ები

en: Failed hosts/hostgroups
ka: ჩავარდნილი ჰოსტები/ჰოსტის ჯგუფები

en: Failed logins
ka: ჩავარდნილი შესვლები

en: Failed managedby
ka: ჩავარდნილი managedby

en: Failed owners
ka: ჩავარდნილი მფლობელები

en: Failed profiles
ka: ჩავარდნილი პროფილები

en: Failed targets
ka: ჩავარდნილი სამიზნეები

en: Failed to add
ka: დამატების შეცდომა

en: Failed to bind to server!
ka: სერვერზე მიმაგრება ჩავარდა!

en: Failed to call DBus
ka: DBus-ის გამოძახება ჩავარდა

en: Failed to create control!
ka: კონტროლის შექმნა ჩავარდა!

en: Failed to create key!
ka: გასაღების შექმნა ჩავარდა!

en: Failed to decode control reply!
ka: საკონტროლო პასუხის გაშიფვრის შეცდომა!

en: Failed to get keytab
ka: შეცდომა Keytab-ის მიღებისას

en: Failed to get keytab!
ka: შეცდომა keytab-ის მიღებისას

en: Failed to get result: %s
ka: ვერ მივიღე შედეგი: %s

en: Failed to open Keytab
ka: შეცდომა Keytab-ის გახნისას

en: Failed to open config file %s
ka: კონფიგურაციის ფაილის გახსნის შეცდომა: %s

en: Failed to open keytab
ka: შეცდომა keytab-ის გახსნისას

en: Failed to open keytab '%1$s': %2$s
ka: ჩავარდა გახსნა გასაღებების ცხრილისთვის '%1$s': %2$s

en: Failed to parse config file %s
ka: კონფიგურაციის ფაილის (%s) დამუშავების შეცდომა

en: Failed to parse extended result: %s
ka: ჩავარდა დამუშავება გაფართოებული შედეგისთვის: %s

en: Failed to parse result: %s
ka: ჩავარდა დამუშავება შედეგისთვის: %s

en: Failed to remove
ka: წაშლის შეცდომა

en: Failed to retrieve any keys
ka: ყველა გასაღების მიღება ჩავარდა

en: Failed to set cursor '%1$s'
ka: ჩავარდა დაყენება კურსორისთვის '%1$s'

en: False
ka: მცდარი

en: Fax Number
ka: ფაქსის ნომერი

en: Fetch domains
ka: დომენების გამოთხოვა

en: File %(file)s not found
ka: ფაილი %(file)s ვერ ვიპოვე

en: File containing data to archive
ka: დასაარქივებელი მონაცემების შემცველი ფაილი

en: File containing the new vault public key
ka: ახალი საცავის საჯარო გასაღების შემცველი ფაილი

en: File containing the old vault private key
ka: ძველი საცავის პირადი გასაღების შემცველი ფაილი

en: File containing the vault password
ka: საცავის პაროლის შემცველი ფაილი

en: File containing the vault private key
ka: საცავის პირადი გასაღების შემცველი ფაილი

en: File containing the vault public key
ka: საცავის საჯარო გასაღების შემცველი ფაილი

en: File to load the certificate from
ka: ფაილი, საიდანაც სერტიფიკატი უნდა წავიკითხო

en: File to load the certificate from.
ka: ფაილი, საიდანაც სერტიფიკატი უნდა წავიკითხო.

en: File to store retrieved data
ka: ფაილი, რომელშიც მიღებულ მონაცემებს შევინახავ

en: Filter
ka: ფილტრი

en: Find
ka: მოძებნა

en: Fingerprint
ka: ანაბეჭდი

en: Fingerprint (SHA1)
ka: ანაბეჭდი (SHA1)

en: Fingerprint (SHA256)
ka: ანაბეჭდი (SHA256)

en: Fingerprint Type
ka: თითის ანაბეჭდის ტიპი

en: Fingerprints
ka: თითის ანაბეჭდები

en: First
ka: პირველი

en: First Code
ka: პირველი კოდი

en: First OTP
ka: პირველი OTP

en: First name
ka: სახელი

en: Flags
ka: ალმები

en: Force
ka: ძალა

en: Force Update
ka: ნაძალადევი განახლება

en: Format error
ka: ფორმატის შეცდომა

en: Forwarders
ka: გადამმისამართებლები

en: Full name
ka: სრული სახელი

en: General
ka: ზოგადი

en: Generate OTP
ka: OTP-ის გენერაცია

en: Generated OTP
ka: გენერირებული OTP

en: Get
ka: მიღება

en: Get Certificate
ka: სერტიფიკატის მიღება

en: Global DNS configuration is empty
ka: გლობალური DNS-ის კონფიგურაცია ცარიელია

en: Global Trust Configuration
ka: გლობალური ნდობის მორგება

en: Granted to Privilege
ka: მინიჭებულია პრივილეგიებზე

en: Group
ka: ჯგუფი

en: Group '%s' does not exist
ka: ჯგუფი '%s' არ არსებობს

en: Group ID Number
ka: ჯგუფის ID ნომერი

en: Group Options
ka: ჯგუფის მორგება

en: Group Settings
ka: ჯგუფის პარამეტრები

en: Group Type
ka: ჯგუფის ტიპი

en: Group categories
ka: ჯგუფის კატეგორიები

en: Group container
ka: ჯგუფის კონტეინერი

en: Group description
ka: ჯგუფის აღწერა

en: Group name
ka: ჯგუფის სახელი

en: Group search fields
ka: ჯგუფის ძებნის ველები

en: Grouping Type
ka: დაჯგუფების ტიპი

en: Groups
ka: ჯგუფები

en: HBAC Rule
ka: HBAC წესი

en: HBAC Rules
ka: HBAC წესები

en: HBAC Service
ka: HBAC სერვისი

en: HBAC Service Group
ka: HBAC სერვისის ჯგუფი

en: HBAC Service Groups
ka: HBAC სერვისის ჯგუფები

en: HBAC Services
ka: HBAC სერვისები

en: HBAC rule
ka: HBAC წესი

en: HBAC rules
ka: HBAC წესები

en: HBAC service
ka: HBAC სერვისი

en: HBAC service description
ka: HBAC სერვისის აღწერა

en: HBAC service group
ka: HBAC სერვისის ჯგუფი

en: HBAC service group description
ka: HBAC სერვისი ჯგუფის აღწერა

en: HBAC service groups
ka: HBAC სერვისის ჯგუფები

en: HBAC service groups to remove
ka: წასაშლელი HBAC სერვისის ჯგუფები

en: HBAC services
ka: HBAC სერვისები

en: HBAC services to add
ka: დასამატებელი HBAC სერვისები

en: HBAC services to remove
ka: წასაშლელი HBAC სერვისები

en: HIP record
ka: HIP ჩანაწერი

en: HOTP Authentication Window
ka: HOTP ავთენტიკაციის ფანჯარა

en: HOTP Synchronization Window
ka: HOTP სინქრონიზაციის ფანჯარა

en: HTTP Error
ka: HTTP შეცდომა

en: Hidden IPA CA servers
ka: დამალული IPA CA სერვერები

en: Hidden IPA DNS servers
ka: დამალული IPA DNS სერვერები

en: Hidden IPA KRA servers
ka: დამალული IPA KRA სერვერები

en: Hide
ka: დამალვა

en: Hide details
ka: დეტალების დამალვა

en: History size
ka: ისტორიის ზომა

en: Home directory
ka: საწყისი საქაღალდე

en: Home directory base
ka: საწყისი საქაღალდის ბაზა

en: Horizontal Precision
ka: ჰორიზონტალური სიზუსტე

en: Host
ka: ჰოსტი

en: Host Certificate
ka: ჰოსტის სერტიფიკატი

en: Host Group
ka: ჰოსტების ჯგუფი

en: Host Group Settings
ka: ჰოსტების ჯგუფის მორგება

en: Host Groups
ka: ჰოსტის ჯგუფები

en: Host Masks
ka: ჰოსტის ნიღბები

en: Host Name
ka: ჰოსტის სახელი

en: Host Settings
ka: ჰოსტის მორგება

en: Host category
ka: ჰოსტის კატეგორია

en: Host group rule
ka: ჰოსტების ჯგუფის წესი

en: Host group rules
ka: ჰოსტების ჯგუფის წესები

en: Host is already joined.
ka: ჰოსტი უკვე მიერთებულია.

en: Host name
ka: ჰოსტის სახელი

en: Host-group
ka: ჰოსტების ჯგუფი

en: Hostname
ka: ჰოსტის სახელი

en: Hostname (FQDN)
ka: ჰოსტის სახელი (FQDN)

en: Hostname of this server
ka: ამ სერვერის ჰოსტის სახელი

en: Hosts
ka: ჰოსტები

en: ID View
ka: ID ხედი

en: ID Views
ka: ID ხედები

en: IP Address
ka: IP მისამართი

en: IPA CA certificate
ka: IPA CA სერტიფიკატი

en: IPA CA servers
ka: IPCA CA სერვერები

en: IPA DNS Server is not installed
ka: IPA DNS სერვერი დაყენებული არააა

en: IPA DNS records
ka: IPA DNS-ის ჩანაწერები

en: IPA DNS servers
ka: IPA DNS სერვერები

en: IPA DNS version
ka: IPA DNS-ის ვერსია

en: IPA DNSSec key master
ka: IPA DNSSec გასაღების მთავარი სერვერი

en: IPA Error
ka: IPA შეცდომა

en: IPA KRA servers
ka: IPA KRA სერვერები

en: IPA Location
ka: IPA მდებარეობა

en: IPA Location description
ka: IPA მდებარეობის აღწერა

en: IPA Locations
ka: IPA მდებარეობები

en: IPA Server
ka: IPA სერვერი

en: IPA Server Role
ka: IPA სერვერის როლი

en: IPA Server Roles
ka: IPA სერვერის როლები

en: IPA Server to use
ka: გამოსაყენებელი IPA სერვერი

en: IPA Servers
ka: IPA სერვერები

en: IPA location name
ka: IPA მდებარეობის სახელი

en: IPA location records
ka: IPA მდებარეობის ჩანაწერები

en: IPA masters
ka: IPA ძირითადი სერვერები

en: IPA role name
ka: IPA როლის სახელი

en: IPA server hostname
ka: IPA სერვერის ჰოსტის სახელი

en: IPA server role name
ka: IPA სერვერის როლის სახელი

en: IPA trust
ka: IPA ნდობა

en: IPSECKEY record
ka: IPSECKEY ჩანაწერი

en: Identity
ka: იდენტიფიკაცია

en: Identity Settings
ka: იდენტიფიკაციის მორგება

en: Ignore group attribute
ka: ჯგუფის ატრიბუტის იგნორი

en: Ignore user attribute
ka: მომხმარებლის ატრიბუტის იგნორი

en: Ignored keys:
ka: გამოტოვებული გასაღბები:

en: Import a Certificate Profile.
ka: სერტიფიკატის პროფილის შემოტანა.

en: Imported keys:
ka: შემოტანილი გასაღებები:

en: Imported maps:
ka: შემოტანილი რუკები:

en: Include Disabled
ka: გამორთულების ჩათვლით

en: Include Enabled
ka: ჩასმა ჩართულია

en: Include IPA master entries
ka: IPA-ის მთავარი ჩანაწერების ჩასმა

en: Include in
ka: რაში ჩასმა

en: Included attributes
ka: ჩასმული ატრიბუტები

en: Inclusive
ka: ჩათვლით

en: Inclusive Regex
ka: ინკლუზიური რეგგამოსი

en: Incompatible options provided (-r and -P)
ka: მიწოდებულია შეუთავსებელი პარამეტრები (-r და -P)

en: Indirect
ka: არაპირდაპირი

en: Inherited from server configuration
ka: მემკვიდრეობით სერვერის კონფიგურაციიდან

en: Initials
ka: ინიციალები

en: Input data specified multiple times
ka: შეყვანილი მონაცემები ერთზე მეტჯერაა მითითებული

en: Input file
ka: შეყვანის ფაილი

en: Input filename
ka: შეიყვანეთ ფაილის სახელი

en: Internal Error
ka: შიდა შეცდომა

en: Invalid SASL bind mechanism
ka: არასწორი SASL მიმაგრების მექანიზმი

en: Invalid Service Principal Name
ka: არასწორი სერვისის პრინციპალის სახელი

en: Invalid credentials
ka: არასწორი ავტორიზაციის დეტალები

en: Invalid number of parts!
ka: ნაწილების რაოდენობა არასწორია!

en: Invalid vault type
ka: არასწორი საცავის ტიპი

en: Is zone active?
ka: ზონა აქტიურია?

en: Issue
ka: Პრობლემა

en: Issue new certificate
ka: ახალი სერტიფიკატის გამოცემა

en: Issued By
ka: გამომცემელი

en: Issued On
ka: გამოცემის თარიღი

en: Issued To
ka: ვისთვისაა გამოცემული

en: Issued on from
ka: გამოცემულია ვისგან

en: Issued on to
ka: გამოცემულია ვისთვის

en: Issuer
ka: გამომცემელი

en: Issuer DN
ka: გამომცემლის DN

en: Issuer of the certificate
ka: სერთიფიკატის გამცემი

en: JSON-RPC call failed: %s
ka: JSON-RPC გამოძახება ჩავარდა: %s

en: JSON-RPC request:
    %s
ka: JSON-RPC მოთხოვნა:
    %s

en: JSON-RPC response:
    %s
ka: JSON-RPC პასუხი:
    %s

en: Job Title
ka: პროფესია

en: KEY Algorithm
ka: KEY ალგორითმი

en: KEY Flags
ka: KEY ალმები

en: KEY Protocol
ka: KEY პროტოკოლი

en: KEY Public Key
ka: KEY საჯარო გასაღები

en: KEY record
ka: KEY ჩანაწერი

en: KX Exchanger
ka: KX გადამცვლელი

en: KX Preference
ka: KX პრიორიტეტი

en: KX record
ka: KX ჩანაწერი

en: Kerberos Service Principal Name
ka: Kerberos-ის სერვისის პრინციპალის სახელი

en: Kerberos context initialization failed
ka: Kerberos-ის კონტექსტის ინიციალიზაცია ჩავარდა

en: Kerberos context initialization failed: %1$s (%2$d)
ka: Kerberos-ის კონტექსტის ინიციალიზაცია ჩავარდა: %1$s (%2$d)

en: Kerberos principal name for this host
ka: Kerberos პრინციპალის სახელი ამ ჰოსტისთვის

en: Key
ka: გასაღები

en: Key Compromise
ka: გასაღების კომპრომისი

en: Key Tag
ka: გასაღების ჭდე

en: Keytab
ka: გასაღებების ცხრილი

en: Keytab File Name
ka: გასაღებების ცხრილის ფაილის სახელი

en: LDAP password
ka: LDAP პაროლი

en: LDAP schema
ka: LDAP-ის სქემა

en: LDAP timeout
ka: LDAP-ის მოლოდინის დრო

en: LOC Altitude
ka: LOC სიმაღლე

en: LOC Degrees Latitude
ka: LOC განედი გრადუსებში

en: LOC Horizontal Precision
ka: LOC ჰორიზონტალური სიზუსტე

en: LOC Minutes Latitude
ka: LOC განედი წუთებში

en: LOC Seconds Latitude
ka: LOC განედი წამებში

en: LOC Size
ka: LOC-ის ზომა

en: LOC Vertical Precision
ka: LOC ვერტიკალური სიზუსტე

en: LOC record
ka: LOC ჩანაწერი

en: Label
ka: ჭდე

en: Labels
ka: ჭდეები

en: Last
ka: ბოლო

en: Last failed authentication
ka: ბოლო ჩავარდნილი ავთენტიკაცია

en: Last name
ka: გვარი

en: Level
ka: დონე

en: Loading
ka: ჩატვირთვა

en: Loading data
ka: მონაცემების ჩატვირთვა

en: Local domain
ka: ლოკალური დომენი

en: Locality
ka: რაიონი

en: Location
ka: მდებარეობა

en: Location name
ka: მდებარეობის სახელი

en: Location of the ACI
ka: ACI-ის მდებარეობა

en: Lockout duration
ka: დაბლოკვის ხანგრძლივობა

en: Log In Using Certificate
ka: სერტიფიკატით შესვლა

en: Log in
ka: შესვლა

en: Log out
ka: გასვლა

en: Log out error
ka: გასვლის შეცდომა

en: Login shell
ka: შესვლს გარსი

en: MAC address
ka: MAC მისამართი

en: MX Exchanger
ka: MX გადამცვლელი

en: MX Preference
ka: MX პრიორიტეტი

en: MX record
ka: MX ჩანაწერი

en: Mailing Address
ka: ფოსტის მისამართი

en: Managed by
ka: მმართველია

en: Managedby permission
ka: Managedby წვდომა

en: Manager
ka: მმართველი

en: Managing
ka: მართვა

en: Map
ka: რუკა

en: Map Type
ka: რუკის ტიპი

en: Master file
ka: ძირითადი ფაილი

en: Match
ka: დამთხვევა

en: Matched
ka: ემთხვევა

en: Matched Users
ka: მომხმარებლები, რომლებიც ემთხვევა

en: Matched rules
ka: წესები, რომლებიც ემთხვევა

en: Matching Type
ka: ტიპი, რომელიც ემთხვევა

en: Matching rule
ka: წესი, რომელიც ემთხვევა

en: Max failures
ka: მაქს ჩავარდნები

en: Maximum serial number
ka: მაქსიმალური სერიული ნომერი

en: Maximum username length
ka: მაქსიმალური მომხმარებლის სახელის სიგრძე

en: Member Group
ka: წევრი ჯგუფი

en: Member HBAC service
ka: წევრი HBAC სერვისი

en: Member HBAC service groups
ka: წევრის HBAC სერვისის ჯგუფები

en: Member Host
ka: წევრი ჰოსტი

en: Member Hostgroup
ka: წევრი ჰოსტების ჯგუფი

en: Member User
ka: წევრი მომხმარებელი

en: Member groups
ka: წევრი ჯგუფები

en: Member host-groups
ka: წევრი ჰოსტის ჯგუფები

en: Member hosts
ka: წევრი ჰოსტები

en: Member netgroups
ka: წევრი ქსელური ჯგუფები

en: Member of
ka: წარმოადგენს წევრს

en: Member of HBAC rule
ka: HBAC წესის წევრი

en: Member of HBAC service groups
ka: HBAC სერვისის ჯგუფების წევრი

en: Member of Sudo rule
ka: Sudo წესის წევრი

en: Member of a group
ka: ჯგუფის წევრი

en: Member of group
ka: ჯგუფის წევრი

en: Member of groups
ka: ჯგუფების წევრი

en: Member of host-groups
ka: ჰოსტის ჯგუფის წევრები

en: Member of netgroups
ka: ქსელური ჯგუფების წევრი

en: Member service groups
ka: წევრი სერვისის ჯგუფები

en: Member services
ka: წევრის სერვისები

en: Member user group
ka: წევრის მომხმარებლების ჯგუფი

en: Member users
ka: წევრი მომხმარებლები

en: Members
ka: წევრები

en: Members that could not be added
ka: წევრები, რომლებიც არ დაემატება

en: Members that could not be removed
ka: წევრები, რომლებიც ვერ წავშალე

en: Method name
ka: მეთოდის სახელი

en: Migrate
ka: მიგრაცია

en: Migrating
ka: მიგრირება

en: Min length
ka: მინ. სიგრძე

en: Minimum length of password
ka: პაროლის მინიმალური სიგრძე

en: Minimum serial number
ka: მინიმალური სერიული ნომერი

en: Minutes Latitude
ka: განედი წუთებში

en: Misc. Information
ka: სხვადასხვა ინფორმაცია

en: Missing new vault public key
ka: ახალი საცავის საჯარო გასაღები ვერ ვიპოვე

en: Missing reply control list!
ka: აკლია პასუხის კონტროლის სია!

en: Missing reply control!
ka: აკლია პასუხის კონტროლი!

en: Missing vault private key
ka: საცავის პირადი გასაღები ვერ ვიპოვე

en: Missing vault public key
ka: საცავის საჯარო გასაღები ვერ ვიპოვე

en: Mobile Telephone Number
ka: მობილური ტელეფონის ნომერი

en: Model
ka: მოდელი

en: Modified
ka: შეცვლილია

en: Modified "%(value)s" trust configuration
ka: შეიცვალა "%(value)s"-ის ნდობის კონფიგურაცია

en: Modified HBAC service "%(value)s"
ka: შეიცვალა HBAC სერვისი "%(value)s"

en: Modified privilege "%(value)s"
ka: შეიცვალა პრივილეგია "%(value)s"

en: Modified role "%(value)s"
ka: შეიცვალა როლი "%(value)s"

en: Modified segment "%(value)s"
ka: შეიცვალა სეგმენტი "%(value)s"

en: Modified selfservice "%(value)s"
ka: შეიცვალა თვითსერვისი "%(value)s"

en: Modified service "%(value)s"
ka: შეიცვალა სერვისი "%(value)s"

en: Modified stage user "%(value)s"
ka: შეიცვალა დროებითი მომხმარებელი "%(value)s"

en: Modified user "%(value)s"
ka: შეიცვალა მომხმარებელი "%(value)s"

en: Modify %(name)s '%(value)s'?
ka: შევცვალო %(name)s '%(value)s'?

en: Modify ACI.
ka: ACI-ის შეცვლა.

en: Modify CA configuration.
ka: CA-ის კონფიგურაციის შეცვლა.

en: Modify DNS server configuration
ka: DNS სერვერის კონფიგურაციის შეცვლა

en: Modify OTP configuration options.
ka: OTP-ის პარამეტრების შეცვლა.

en: Modify Passkey configuration.
ka: საკვანძო გასაღების კონფიგურაციის შეცვლა.

en: Modify a DNS resource record.
ka: DNS რესურსის ჩანაწერის ჩასწორება.

en: Modify a SELinux User Map.
ka: SELinux-ის მომხმარებლის რუკის შეცვლა.

en: Modify a delegation.
ka: დელეგაციის შეცვლა.

en: Modify a group.
ka: ჯგუფის შეცვლა.

en: Modify a hostgroup.
ka: ჰოსტების ჯგუფის შეცვლა.

en: Modify a netgroup.
ka: ქსელური ჯგუფის შეცვლა.

en: Modify a permission.
ka: წვდომის შეცვლა.

en: Modify a privilege.
ka: პრივილეგის შეცვლა.

en: Modify a role.
ka: როლის შეცვლა.

en: Modify a vault.
ka: საცავის შეცვლა.

en: Modify an HBAC rule.
ka: HBAC წესის შეცვლა.

en: Modify an HBAC service.
ka: HBAC სერვისი შეცვლა.

en: Modify configuration options.
ka: კონფიგურაციის პარამეტრების შეცვლა.

en: Modify global DNS configuration.
ka: გლობალური DNS კონფიგურაციის შეცვლა.

en: Modify global trust configuration.
ka: გლობალური ნდობის კონფიგურაციის შეცვლა.

en: Modify information about a host.
ka: ინფორმაციის შეცვლა ჰოსტის შესახებ.

en: Mount information
ka: მიმაგრების ინფორმაცია

en: Mount point
ka: მიმაგრების წერტილი

en: Multi-value
ka: ერთზე მეტი მნიშვნელობა

en: Must be a decimal number
ka: უნდა წარმოადგენდეს ათობით რიცხვს

en: Must be a positive number
ka: უნდა წარმოადგენდეს დადებით რიცხვს

en: Must be an integer
ka: უნდა წარმოადგენდეს მთელ რიცხვს

en: NAPTR Flags
ka: NAPTR ალმები

en: NAPTR Order
ka: NAPTR მიმდევრობა

en: NAPTR Preference
ka: NAPTR პრიორიტეტი

en: NAPTR Regular Expression
ka: NAPTR რეგულარული გამოსახულება

en: NAPTR Replacement
ka: NAPTR შემცვლელი

en: NAPTR Service
ka: NAPTR სერვისი

en: NAPTR record
ka: NAPTR ჩანაწერი

en: NIS domain name
ka: NIS დომენის სახელი

en: NS Hostname
ka: NS ჰოსტის სახელი

en: NS record
ka: NS ჩანაწერი

en: NSEC Next Domain Name
ka: NSEC შემდეგი დომენის სახელი

en: NSEC record
ka: NSEC ჩანაწერი

en: NSEC3 record
ka: NSEC3 ჩანაწერი

en: Name
ka: სახელი

en: Name of command to export
ka: გასატანი ბრძანების სახელი

en: Name of host-group
ka: ჰოსტების ჯგუფის სახელი

en: Name of method to export
ka: გასატანი მეთოდის სახელი

en: Name of object to export
ka: გასატანი ობიექტის სახელი

en: Netgroup
ka: ქსელური ჯგუფი

en: Netgroup Settings
ka: ქსელური ჯგუფის მორგება

en: Netgroup description
ka: ქსელური ჯგუფის აღწერა

en: Netgroup name
ka: ქსელური ჯგუფის სახელი

en: Netgroups
ka: ქსელური ჯგუფები

en: Network Services
ka: ქსელური სერვისები

en: New ACI name
ka: ახალი ACI სახელი

en: New Certificate
ka: ახალი სერტიფიკატი

en: New Password
ka: ახალი პაროლი

en: New Principal Password
ka: ახალი პრინციპალის პაროლი

en: New mount information
ka: ახალი მიმაგრების ინფორმაცია

en: New password is required
ka: საჭიროა ახალი პაროლი

en: New vault password
ka: ახალი საცავის პაროლი

en: Next
ka: შემდეგი

en: Next Domain Name
ka: შემდეგი დომენის სახელი

en: No Valid Certificate
ka: სწორი სერტიფიკატის გარეშე

en: No credentials cache found
ka: ავტორიზაციის დეტალების ქეში არ არსებობს

en: No entries.
ka: ჩანაწერების გარეშე.

en: No file to read
ka: საწაკითხი ფაილის გარეშე

en: No keys accepted by KDC
ka: KDC-მა გასაღებები არ მიიღო

en: No private group
ka: ჰოსტების ჯგუფის გარეშე

en: No response
ka: პასუხის გარეშე

en: Non-Active Directory domain
ka: არა-Active Directory-ის დომენი

en: Nonce
ka: სპეციალური

en: Not After
ka: არა შემდეგ

en: Not Before
ka: არა თარიღამდე

en: Note
ka: შენიშვნა

en: Number of entries returned
ka: დაბრუნებული შედეგების რაოდენობა

en: Number of members added
ka: დასამატებელი წევრების რაოდენობა

en: Number of members removed
ka: წაშლილი წევრების რაოდენობა

en: Number of privileges removed
ka: წაშლილი პრივილეგიებს რაოდენობა

en: OK
ka: დიახ

en: OTP Configuration
ka: OTP-ის მორგება

en: OTP Token Settings
ka: OTP კოდის მორგება

en: OTP configuration options
ka: OTP-ის მორგების პარამეტრები

en: Old vault password
ka: ძველი საცავის პაროლი

en: Old vault private key
ka: ძველი საცავის პირადი გასაღები

en: One Time Password
ka: ერთჯერადი პაროლი

en: One time password commands
ka: ერთჯერადი პაროლის ბრძანებები

en: One-Time Password
ka: ერთჯერადი პაროლი

en: One-Time Password Not Present
ka: ერთჯერადი პაროლი არ არსებობს

en: One-Time Password Present
ka: ერთჯერადი პაროლი არსებობს

en: Operating system
ka: ოპერაციული სისტემა

en: Operation failed: %s
ka: ოპერაცია ჩავარდა: %s

en: Operations Error
ka: ოპერაციის შეცდომა

en: Option added
ka: პარამეტრი დაემატა

en: Option group
ka: პარამეტრების ჯგუფი

en: Options
ka: მორგება

en: Order
ka: დალაგება

en: Org. Unit
ka: ორგ. ერთეული

en: Organization
ka: ორგანიზაცია

en: Organizational Unit
ka: ორგანიზაციული ერთეული

en: Other Record Types
ka: სხვა ჩანაწერის ტიპები

en: Out of Memory!
ka: არასაკმარისი მეხსიერება!

en: Out of memory
ka: არასაკმარისი მეხსიერება!

en: Out of memory
ka: არასაკმარისი მეხსიერება!

en: Out of memory!
ka: არასაკმარისი მეხსიერება!

en: Out of memory!
ka: არასაკმარისი მეხსიერება!

en: Out of memory!?
ka: არასაკმარისი მეხსიერება!

en: Output debug info
ka: გამართვის ინფორმაციის გამოტანა

en: Output filename
ka: გამოტანის ფაილის სახელი

en: Output only on errors
ka: მხოლოდ შეცდომების ჩვენება

en: Override existing password
ka: არსებული პაროლის გადაფარვა

en: Owner
ka: მფლობელი

en: Owner %s
ka: მფლობელი %s

en: Owner groups
ka: მფლობლის ჯგუფები

en: Owner services
ka: მფლობლის სერვისები

en: Owner users
ka: მფლობელის მომხმარებლები

en: Owners
ka: მფლობელები

en: PTR Hostname
ka: PTR ჰოსტის სახელი

en: PTR record
ka: PTR ჩანაწერი

en: Page
ka: გვერდი

en: Pager Number
ka: პეიჯერის ნომერი

en: Parameters
ka: პარამეტრები

en: Parent map
ka: მშობელი რუკა

en: Parse error
ka: დამუშავების შეცდომა

en: Passkey Configuration
ka: საკვანძო სიტყვის პარამეტრები

en: Passkey configuration options
ka: საკვანძო სიტყვის პარამეტრების მორგება

en: Password
ka: პაროლი

en: Password Expiration Notification (days)
ka: პაროლის ვადის ამოწურვის გაფრთხილება (დღე)

en: Password Policies
ka: პაროლის პოლიტიკები

en: Password Policy
ka: პაროლის პოლიტიკა

en: Password expiration
ka: პაროლის ვადა

en: Password grace count
ka: პაროლის ნების დართვის რაოდენობა

en: Password history size
ka: პაროლის ისტორიის ზომა

en: Password is too long!
ka: პაროლი ძალიან გრძელია!

en: Password migration was not successful
ka: პაროლის მიგრაცია წარუმატებელია

en: Password migration was successful
ka: პაროლის მიგრაცია წარმატებით დასრულდა

en: Password or Password+One-Time Password
ka: პაროლი თუ პაროლი+ერთჯერადი პაროლი

en: Password plugin features
ka: პაროლის დამატების თვისებები

en: Passwords do not match
ka: პაროლები არ ემთხვევა

en: Passwords do not match!
ka: პაროლები არ ემთხვევა!

en: Passwords do not match!
ka: პაროლები არ ემთხვევა!

en: Passwords must match
ka: პაროლები არ ემთხვევა

en: Path to the IPA CA certificate
ka: ბილიკი IPA CA სერტიფიკატამდე

en: Permission
ka: წვდომა

en: Permission flags
ka: წვდომის ალმები

en: Permission name
ka: წვდომის სახელი

en: Permission settings
ka: წვდომების მორგება

en: Permission type
ka: წვდომის ტიპი

en: Permission value
ka: წვდომის მნიშვნელობა

en: Permissions
ka: წვდომები

en: Permitted Encryption Types
ka: დაშვებული დაშიფვრის ტიპები

en: Platform
ka: პლატფორმა

en: Policy
ka: წესები

en: Port
ka: პორტი

en: Positional argument
ka: პოზიციური არგუმენტები

en: Positional arguments
ka: პოზიციური არგუმენტები

en: Pre-shared password
ka: წინასწარ გაზიარებული პაროლი

en: Preference
ka: მორგება

en: Preferred Language
ka: სასურველი ენა

en: Preserved user
ka: დაცული მომხმარებელი

en: Preserved users
ka: დაცული მომხმარებლები

en: Prev
ka: წინა

en: Primary key only
ka: მხოლოდ, ძირითადი გასაღები

en: Principal
ka: პრინციპალი

en: Principal name
ka: პრინციპალის სახელი

en: Print as little as possible
ka: რაც შეიძლება ნაკლები ინფორმაციის გამოტანა

en: Print debugging information
ka: პროგრამის გასამართი ინფორმაციის გამოტანა

en: Priority
ka: პრიორიტეტი

en: Priority (order)
ka: პრიორიტეტი (მიმდევრობა)

en: Private key specified multiple times
ka: პირადი გასაღები ერთზე მეტჯერაა მითთებული

en: Privilege
ka: პრივილეგიები

en: Privilege Settings
ka: პრივილეგიების მორგება

en: Privilege Withdrawn
ka: პრივილეგია მოცილებულია

en: Privilege description
ka: პრივილეგიის აღწერა

en: Privilege name
ka: პრივილეგიის სახელი

en: Privileges
ka: პრივილეგიები

en: Profile
ka: პროფილი

en: Profile ID
ka: პროფილის ID

en: Profile category
ka: პროფილის კატეგორია

en: Profile configuration
ka: პროფილის კონფიგურაცია

en: Profile description
ka: პროფილის აღწერა

en: Profiles
ka: პროფილები

en: Prompt for LDAP password
ka: LDAP პაროლის კითხვა

en: Protocol
ka: პროტოკოლი

en: Provisioning
ka: მუშაობისთვის მომზადება

en: Public Key
ka: საჯარო გასაღები

en: Public key
ka: საჯარო გასაღები

en: Public key specified multiple times
ka: საჯარო გასაღები ერთზე მეტჯერაა მითთებული

en: Public key:
ka: საჯარო გასაღები:

en: Quantity
ka: რაოდენობა

en: RADIUS Proxy Server Settings
ka: RADIUS-ის პროქსი სერვერის მორგება

en: RADIUS Server
ka: RADIUS სერვერი

en: RADIUS Servers
ka: RADIUS სერვერები

en: RADIUS proxy configuration
ka: RADIUS-ის პროქსის მორგება

en: RADIUS proxy server
ka: RADIUS-ის პროქსი სერვერი

en: RADIUS proxy server name
ka: RADIUS-ის პროქსი სერვერის სახელი

en: RADIUS proxy servers
ka: RADIUS პროქსი სერვერები

en: RP record
ka: RP ჩანაწერი

en: RRSIG Algorithm
ka: RRSIG ალგორითმი

en: RRSIG Labels
ka: RRSIG ჭდეები

en: RRSIG Signature
ka: RRSIG ხელმოწერა

en: RRSIG Signature Expiration
ka: RRSIG ხელმოწერის ვადა

en: RRSIG Signature Inception
ka: RRSIG ხელმოწერის შემოჭრა

en: RRSIG record
ka: RRSIG ჩანაწერი

en: RSN Version
ka: RSN-ის ვერსია

en: Random Serial Number Version
ka: შემთხვევითი სერიული ნომრის ვერსია

en: Random password
ka: შემთხვევითი პაროლი

en: Range Settings
ka: დიაპაზონის მორგება

en: Range name
ka: დიაპაზონის სახელი

en: Range type
ka: დიაპაზონის ტიპი

en: Raw A records
ka: დაუმუშავებელი A ჩანაწერები

en: Raw A6 records
ka: დაუმუშავებელი A6 ჩანაწერები

en: Raw AAAA records
ka: დაუმუშავებელი AAAA ჩანაწერები

en: Raw AFSDB records
ka: დაუმუშავებელი AFSDB ჩანაწერები

en: Raw APL records
ka: დაუმუშავებელი APL ჩანაწერები

en: Raw CERT records
ka: დაუმუშავებელი CERT ჩანაწერები

en: Raw CNAME records
ka: დაუმუშავებელი CNAME ჩანაწერები

en: Raw DHCID records
ka: დაუმუშავებელი DHCID ჩანაწერები

en: Raw DLV records
ka: დაუმუშავებელი DLV ჩანაწერები

en: Raw DNAME records
ka: დაუმუშავებელი DNAME ჩანაწერები

en: Raw DNSKEY records
ka: დაუმუშავებელი DNSKEY ჩანაწერები

en: Raw DS records
ka: დაუმუშავებელი DS ჩანაწერები

en: Raw HIP records
ka: დაუმუშავებელი HIP ჩანაწერები

en: Raw IPSECKEY records
ka: დაუმუშავებელი IPSECKEY ჩანაწერები

en: Raw KEY records
ka: დაუმუშავებელი KEY ჩანაწერები

en: Raw KX records
ka: დაუმუშავებელი KX ჩანაწერები

en: Raw LOC records
ka: დაუმუშავებელი LOC ჩანაწერები

en: Raw MX records
ka: დაუმუშავებელი MX ჩანაწერები

en: Raw NAPTR records
ka: დაუმუშავებელი NAPTR ჩანაწერები

en: Raw NS records
ka: დაუმუშავებელი NS ჩანაწერები

en: Raw NSEC records
ka: დაუმუშავებელი NSEC ჩანაწერები

en: Raw NSEC3 records
ka: დაუმუშავებელი NSEC3 ჩანაწერები

en: Raw PTR records
ka: დაუმუშავებელი PTR ჩანაწერები

en: Raw RP records
ka: დაუმუშავებელი RP ჩანაწერები

en: Raw RRSIG records
ka: დაუმუშავებელი RRSIG ჩანაწერები

en: Raw SIG records
ka: დაუმუშავებელი SIG ჩანაწერები

en: Raw SPF records
ka: დაუმუშავებელი SPF ჩანაწერები

en: Raw SRV records
ka: დაუმუშავებელი SRV ჩანაწერები

en: Raw SSHFP records
ka: დაუმუშავებელი SSHFP ჩანაწერები

en: Raw TA records
ka: დაუმუშავებელი TA ჩანაწერები

en: Raw TKEY records
ka: დაუმუშავებელი TKEY ჩანაწერები

en: Raw TLSA records
ka: დაუმუშავებელი TLSA ჩანაწერები

en: Raw TSIG records
ka: დაუმუშავებელი TSIG ჩანაწერები

en: Raw TXT records
ka: დაუმუშავებელი TXT ჩანაწერები

en: Realm Domains
ka: რეალმის დომენები

en: Realm domains
ka: რეალმის დომენები

en: Realm name
ka: რეალმის სახელი

en: Reason
ka: მიზეზი

en: Record Settings
ka: ჩანაწერის პარამეტრები

en: Record Type
ka: ჩანაწერის ტიპი

en: Record data
ka: ჩანაწერის მონაცემები

en: Record name
ka: ჩანაწერის სახელი

en: Record not found.
ka: ჩანაწერი ვერ ვიპოვე.

en: Record type
ka: ჩანაწერის ტიპი

en: Records
ka: ჩანაწერები

en: Redirection
ka: გადამისამართება

en: Refresh
ka: განახლება

en: Registration password
ka: რეგისტრაციის პაროლი

en: Regular Expression
ka: რეგულარული ექსპრესია

en: Remote server name
ka: დაშორებული სერვერის სახელი

en: Remove
ka: წაშლა

en: Remove CA ACLs
ka: CA ACL-ების წაშლა

en: Remove DNS zones
ka: DNS ზონების წაშლა

en: Remove HBAC rules
ka: HBAC წესების წაშლა

en: Remove HBAC service groups
ka: HBAC სერვისის ჯგუფების წაშლა

en: Remove HBAC services
ka: HBAC სერვისების წაშლა

en: Remove ID ranges
ka: ID-ის დიაპაზონების წაშლა

en: Remove ID views
ka: ID ხედების წაშლა

en: Remove IPA locations
ka: IPA მდებარეობების წაშლა

en: Remove Kerberos Alias
ka: Kerberos_ის მეტსახელის წაშლა

en: Remove OTP tokens
ka: OTP კოდების წაშლა

en: Remove Passkey
ka: საკვანძო გასაღების წაშლა

en: Remove Permission
ka: წვდომის წაშლა

en: Remove RADIUS servers
ka: RADIUS სერვერების წაშლა

en: Remove all principals in this realm
ka: ყველა პრინციპალის წაშლა ამ რეალმში

en: Remove automount keys
ka: ავტომიმაგრების გასაღებების წაშლა

en: Remove automount maps
ka: ავტომიმაგრების რუკების წაშლა

en: Remove certificate authorities
ka: სერტიფიკატების გამომცემლის წაშლა

en: Remove certificate hold
ka: სერტიფიკატის შეჩერების გაუქმება

en: Remove certificate mapping data
ka: სერტიფიკატის ასახვის მონაცემების წაშლა

en: Remove certificate profiles
ka: სერტიფიკატის პროფილების წაშლა

en: Remove delegations
ka: დელეგაციების წაშლა

en: Remove domains
ka: დომენების წაშლა

en: Remove entries from DNS
ka: DNS-დან ჩანაწერების წაშლა

en: Remove from CRL
ka: CRL-დან წაშლა

en: Remove group ID overrides
ka: ჯგუფის ID-ის გადაფარვების წაშლა

en: Remove hold
ka: ქმედების შეჩერების გაუქმება

en: Remove host groups
ka: ჰოსტის ჯგუფების წაშლა

en: Remove hosts
ka: ჰოსტის წაშლა

en: Remove members from a role.
ka: როლიდან წევრების წაშლა.

en: Remove netgroups
ka: ქსელური ჯგუფების წაშლა

en: Remove password policies
ka: პაროლის პოლიტიკების წაშლა

en: Remove permissions
ka: წვდომების წაშლა

en: Remove preserved users
ka: დაცული მომხმარებლების წაშლა

en: Remove privileges
ka: პრივილეგიების წაშლა

en: Remove privileges from a role.
ka: როლიდან პრივილეგიების წაშლა.

en: Remove profiles from a CA ACL.
ka: პროფილების წაშლა CA ACL-დან.

en: Remove roles
ka: როლების წაშლა

en: Remove self service permissions
ka: თვითმომსახურების წვდომების წაშლა

en: Remove selinux user maps
ka: SELinux-ის მომხმარებლის რუკების წაშლა

en: Remove services
ka: სერვისების წაშლა

en: Remove services from a CA ACL.
ka: CA ACL-დან სერვისების წაშლა.

en: Remove stage users
ka: დროებითი მომხმარებლების წაშლა

en: Remove sudo commands
ka: Sudo ბრძანებების წაშლა

en: Remove sudo options
ka: Sudo პარამეტრების წაშლა

en: Remove sudo rules
ka: Sudo-ის წესების წაშლა

en: Remove topology segments
ka: ტოპოლოგიის სეგმენტების წაშლა

en: Remove trusts
ka: ნდობების წაშლა

en: Remove user ID overrides
ka: მომხმარებლის ID-ის გადაფარვების წაშლა

en: Remove user groups
ka: მომხმარებლის ჯგუფების წაშლა

en: Remove users
ka: მომხმარებლების წაშლა

en: Remove vaults
ka: საცავების წაშლა

en: Removing principal %s
ka: იშლება პრინციპალი %s

en: Rename
ka: გადარქმევა

en: Rename an ACI.
ka: ACI-ის სახელის გადარქმევა.

en: Rename the role object
ka: როლის ობიექტის სახელის გადრქმევა

en: Replacement
ka: შემცვლელი

en: Replication configuration
ka: რეპლიკაციის მორგება

en: Request id
ka: მოთხოვნის ID

en: Request is missing "method"
ka: მოთხოვნას აკლია "method"

en: Request is missing "params"
ka: მოთხოვნას აკლია "params"

en: Request status
ka: სტატუსის გამოთხოვა

en: Required
ka: საჭიროა

en: Required field
ka: ველი აუცილებელია

en: Requires pre-authentication
ka: ითხოვს პრე-ავთენტიკაციას

en: Reset
ka: საწყის მნიშვნელობებზე დაბრუნება

en: Reset OTP
ka: ITP-ის საწყის მნიშვნელობებზე დაბრუნება

en: Reset One-Time Password
ka: ერთჯერადი პაროლის თავიდან დაყენება

en: Reset Password
ka: პაროლის ჩამოყრა

en: Restore
ka: აღდგენა

en: Result
ka: შედეგი

en: Result of simulation
ka: სიმულაციის შედეგი

en: Retries
ka: თავიდან ცდები

en: Retrieve a data from a vault.
ka: მონაცემების მიღება საცავიდან.

en: Retrieve data from a vault.
ka: მონაცემების მიღება საცავიდან.

en: Retry
ka: თავიდან ცდა

en: Return command defaults
ka: ბრძანების ნაგულისხმევი არგუმენტების დაბრუნება

en: Reverse zone IP network
ka: რევერსული ზონის IP ქსელი

en: Revert
ka: დაბრუნება

en: Revocation reason
ka: გაუქმების მიზეზი

en: Revoke
ka: გაუქმება

en: Revoke a certificate.
ka: სერტიფიკატის გაუქმება.

en: Revoke certificate
ka: სერტიფიკატის გაუქმება

en: Revoked
ka: ამოღებული

en: Revoked on from
ka: გაუქმებულია ვისგან

en: Revoked on to
ka: გაუქმებულია ვისთვის

en: Right node
ka: მარჯვენა კვანძი

en: Rights
ka: უფლებები

en: Role
ka: როლი

en: Role Settings
ka: როლის მორგება

en: Role name
ka: როლის სახელი

en: Role status
ka: როლის სტატუსი

en: Roles
ka: როლები

en: Rule name
ka: წესის სახელი

en: Rule status
ka: წესის სტატუსი

en: Rule type
ka: წესის ტიპი

en: Rule type (allow)
ka: წესის ტიპი (დაშვება)

en: Rules
ka: წესები

en: Run Commands
ka: ბრძანებების გაშვება

en: RunAs External Group
ka: გავუშვათ როგორც-ის გარე ჯგუფი

en: RunAs Groups
ka: გავუშვაროგორც ჯგუფები

en: RunAs Users
ka: გავუშვაროგორც მომხმარებლები

en: SASL Bind failed
ka: SASL მიმაგრება ჩავარდა

en: SELinux Options
ka: SELinux-ის მორგება

en: SELinux User
ka: SELinux-ის მომხმარებელი

en: SELinux User Map
ka: SELinux -ის მომხმარებლის რუკა

en: SELinux User Map rule
ka: SELinux -ის მომხმარებლის რუკის წესი

en: SELinux User Map rules
ka: SELinux -ის მომხმარებლის რუკის წესები

en: SELinux User Maps
ka: SELinux-ის მომხმარებლის ასახვები

en: SELinux user map order
ka: SELinux-ის მომხმარებლის რუკის მიმდევრობა

en: SHA1 Fingerprint
ka: SHA1 ანაბეჭდი

en: SHA256 Fingerprint
ka: SHA256 ანაბეჭდი

en: SIG Algorithm
ka: SIG ალგორითმი

en: SIG Labels
ka: SIG ჭდეები

en: SIG Signature
ka: SIG ხელმოწერა

en: SIG Signature Expiration
ka: SIG ხელმოწერის ვადა

en: SIG Signature Inception
ka: SIG ხელმოწერის შემოჭრა

en: SIG record
ka: SIG ჩანაწერი

en: SMB Home Directory
ka: SMB-ის საწყისი საქაღალდე

en: SMB Home Directory Drive
ka: SMB-ის საწყისი საქაღალდის დისკი

en: SOA expire
ka: SOA ვადა

en: SOA minimum
ka: SOA მინიმალური

en: SOA record expire time
ka: SOA ჩანაწერის ვადა

en: SOA record refresh time
ka: SOA ჩანაწერის განახლების დრო

en: SOA record retry time
ka: SOA ჩანაწერის გამეორების დრო

en: SOA record serial number
ka: SOA ჩანაწერის სერიული ნომერი

en: SOA refresh
ka: SOA განახლება

en: SOA retry
ka: SOA გამეორება

en: SOA serial
ka: SOA სერიული

en: SPF record
ka: SPF ჩანაწერი

en: SRV Port
ka: SRV პორტი

en: SRV Priority
ka: SRV პრიორიტეტი

en: SRV Target
ka: SRV სამიზნე

en: SRV Weight
ka: SRV სიმძიმე

en: SRV record
ka: SRV ჩანაწერი

en: SSH public key
ka: SSH საჯარო გასაღები

en: SSH public key fingerprint
ka: SSH საჯარო გასაღების ანაბეჭდი

en: SSH public key:
ka: SSH საჯარო გასაღები:

en: SSH public keys
ka: SSH საჯარო გასაღები

en: SSHFP Algorithm
ka: SSHFP ალგორითმი

en: SSHFP Fingerprint
ka: SSHFP ანაბეჭდი

en: SSHFP Fingerprint Type
ka: SSHFP ანაბეჭდის ტიპი

en: SSHFP record
ka: SSHFP ჩანაწერი

en: Salt
ka: მარილი

en: Save
ka: შენახვა

en: Scope
ka: ფარგლები

en: Search
ka: ძებნა

en: Search Options
ka: ძებნის მორგება

en: Search for DNS resources.
ka: DNS რესურსების ძებნა.

en: Search for DNS servers.
ka: DNS სერვერების ძებნა.

en: Search for HBAC rules.
ka: HBAC წესების მოძებნა.

en: Search for HBAC services.
ka: HBAC სერვისების ძებნა.

en: Search for IPA servers.
ka: IPA სერვერების ძებნა.

en: Search for IPA services.
ka: IPA სერვისების ძებნა.

en: Search for delegations.
ka: დელეგაციების ძებნა.

en: Search for groups.
ka: ჯგუფების მოძებნა.

en: Search for hostgroups.
ka: ჰოსტის ჯგუფების ძებნა.

en: Search for hosts.
ka: ჰოსტების ძებნა.

en: Search for permissions.
ka: წვდომების ძებნა.

en: Search for privileges.
ka: პრივილეგიების ძებნა.

en: Search for roles.
ka: როლების ძებნა.

en: Search scope
ka: ძებნის დიაპაზონი

en: Search size limit
ka: ძებნის ზომის ლიმიტი

en: Search time limit
ka: ძებნის დროის ლიმიტი

en: Second Code
ka: მეორე კოდი

en: Seconds Latitude
ka: განედი წამებში

en: Secret
ka: საიდუმლო

en: Segment details
ka: სეგმენტის დეტალები

en: Segment name
ka: სეგმენტის სახელი

en: Select All
ka: ყველას მონიშვნა

en: Selector
ka: ამრჩევი

en: Self Service Permission
ka: თვითმომსახურების წვდომა

en: Self Service Permissions
ka: თვითმომსახურების წვდომები

en: Self-service name
ka: თვითმომსახურების სახელი

en: Sensitive
ka: მგრძნობიარე

en: Serial
ka: სერიული

en: Serial Number
ka: სერიული ნომერი

en: Serial Number (hex)
ka: სერიული ნომერი (თექვსმ)

en: Serial number
ka: სერიული ნომერი

en: Serial number (hex)
ka: სერიული ნომერი (თექვსმეტობითში)

en: Server
ka: სერვერი

en: Server DNS location
ka: სერვერის DNS მდებარეობა

en: Server Name
ka: სერვერის სახელი

en: Server Options
ka: სერვერის პარამეტრები

en: Server Role
ka: სერვერის როლი

en: Server Roles
ka: სერვერის როლები

en: Server name
ka: სერვერი სახელი

en: Server name not provided and unavailable
ka: სერვერის სახელი მიწოდებული არაა და ხელმიუწვდომელია

en: Server state
ka: სერვერის მდგომარეობა

en: Servers
ka: სერვერები

en: Servers details:
ka: სერვერების დეტალები:

en: Servers in location
ka: მდებარეობაზე არსებული სერვერები

en: Service
ka: სერვისი

en: Service Certificate
ka: სერვისის სერტიფიკატი

en: Service Groups
ka: სერვისის ჯგუფები

en: Service Options
ka: სერვისის მორგება

en: Service Settings
ka: სერვერის მორგება

en: Service Vaults
ka: სერვისის საცავები

en: Service category
ka: სერვისის კატეგორია

en: Service delegation rule
ka: სერვისის დელეგაციის წესი

en: Service delegation rules
ka: სერვისის დელეგაციის წესები

en: Service delegation target
ka: სერვისის დელეგაციის სამიზნე

en: Service delegation targets
ka: სერვისის დელეგაციის სამიზნეები

en: Service group name
ka: სერვისის ჯგუფის სახელი

en: Service name
ka: სერვისის სახელი

en: Service principal
ka: სერვისის პრინციპალი

en: Service principal alias
ka: სერვისის პრინციპალის ფსევდონიმი

en: Service relative weight
ka: სერვისის შედარებითი წონა

en: Service unprovisioned
ka: სერვისის სამუშაოდ მომზადება გაუქმდა

en: Service weight
ka: სერვისის წონა

en: Services
ka: სერვისები

en: Session error
ka: სესიის შეცდომა

en: Set
ka: დაყენება

en: Set One-Time Password
ka: ერთჯერადი პაროლის დაყენება

en: Set SSH key
ka: SSH გასაღების დაყენება

en: Set a user's password.
ka: მომხმარებლის პაროლის დაყენება.

en: Set public key
ka: საჯარო გასაღების დაყენება

en: Settings
ka: მორგება

en: Setup SID configuration
ka: SID-ის კონფიგურაციის მორგება

en: Shared
ka: გაზიარებული

en: Shared Vaults
ka: გაზიარებული საცავები

en: Shared vault
ka: გაზიარებული საცავი

en: Show
ka: ჩვენება

en: Show IPA server.
ka: IPA სერვერის ჩვენება.

en: Show QR code
ka: QR კოდის ჩვენება

en: Show Results
ka: შედეგების ჩვენება

en: Show configuration uri
ka: კონფიგურაციის URI-ის ჩვენება

en: Show details
ka: დეტალების ჩვენება

en: Show global trust configuration.
ka: გლობალურ ნდობის კონფიგურაციის ჩვენება.

en: Show the current OTP configuration.
ka: OTP-ის მიმდინარე კონფიგურაციის ჩვენება.

en: Show the current Passkey configuration.
ka: Passkey-ის მიმდინარე კონფიგურაციის ჩვენება.

en: Show the current configuration.
ka: მიმდინარე კონფიგურაციის ჩვენება.

en: Show vault configuration.
ka: საცავის კონფიგურაციის ჩვენება.

en: Signature
ka: ხელმოწერა

en: Signature Expiration
ka: ხელმოწერის ვადა

en: Signature Inception
ka: ხელმოწერის შემოჭრა

en: Signer's Name
ka: ხელმომწერის სახელი

en: Simple bind failed
ka: მარტივი მიმაგრება ჩავარდა

en: Size
ka: ზომა

en: Size Limit
ka: ზომის ლიმიტი

en: Source Host Groups
ka: საწყისი ჰოსტის ჯგუფები

en: Source Hosts
ka: საწყისი ჰოსტები

en: Source host
ka: საწყისი ჰოსტი

en: Source host category
ka: საწყისი ჰოსტის კატეგორია

en: Specified CAs
ka: მითითებული CA-ები

en: Specified Profiles
ka: მითითებული პროფილები

en: Split DNS record to parts
ka: DNS ჩანაწერის ნაწილებად დაყოფა

en: Stage
ka: დაუდასტურებლად მონიშვნა

en: Stage User
ka: დროებითი მომხმარებელი

en: Stage Users
ka: დროებითი მომხმარებლები

en: Stage users
ka: დროებითი მომხმარებლები

en: Standard
ka: სტანდარტული

en: Standard Record Types
ka: სტანდარტული ჩანაწერის ტიპები

en: State
ka: მდგომარეობა

en: State/Province
ka: რეგიონი/მხარე

en: Status
ka: სტატუსი

en: Status of the certificate
ka: სერტიფიკატის სტატუსი

en: Store issued certificates
ka: გამოცემული სერტიფიკატის დამახსოვრება

en: Street address
ka: ქუჩის მისამართი

en: Structured
ka: სტრუქტურირებული

en: Subject
ka: თემა

en: Subject DN
ka: სუბიექტის DN

en: Subject DNS name
ka: სუბიექტის DNS სახელი

en: Subject IP Address
ka: სუბიექტის IP მისამართი

en: Subject OID
ka: სუბიექტის OID

en: Subject Other Name
ka: სუბიეტქის სხვა სახელი

en: Subject UPN
ka: სუბიექტის UPN

en: Subject URI
ka: სუბიექტის URI

en: Subject X.400 address
ka: სუბიექტის X.400 მისამართი

en: Subject directory name
ka: სუბიექტის საქაღალდის სახელი

en: Subject email address
ka: თემის ელფოსტის მისამართი

en: Subject of the certificate
ka: სერტიფიკატის სუბიექტი

en: Subordinate id description
ka: დამხმარე ID-ის აღწერა

en: Subtree
ka: ქვეხე

en: Subtype
ka: ქვეტიპი

en: Success
ka: წარმატება

en: Sudo Allow Command Groups
ka: Sudo-ის დაშვებული ბრძანების ჯგუფები

en: Sudo Allow Commands
ka: Sudo ბრძანებების დაშვება

en: Sudo Command
ka: ბრძანება Sudo

en: Sudo Command Group
ka: Sudo ბრძანების ჯგუფი

en: Sudo Command Groups
ka: Sudo ბრძანების ჯგუფები

en: Sudo Commands
ka: Sudo ბრძანებები

en: Sudo Deny Command Groups
ka: Sudo ბრძანებების ჯგუფის აკრძალვა

en: Sudo Deny Commands
ka: Sudo ბრძანებების აკრძალვა

en: Sudo Option
ka: Sudo-ის პარამეტრი

en: Sudo Rule
ka: Sudo-ის წესი

en: Sudo Rules
ka: Sudo-ის წესები

en: Suffix name
ka: სუფიქსის სახელი

en: Superseded
ka: გადაფარულა

en: Supported encryption types:
ka: მხარდაჭერილი დაშიფვრის ტიპები:

en: Symmetric
ka: სიმეტრიული

en: Synchronizing
ka: სინქრონიზაცია

en: TA record
ka: TA ჩანაწერი

en: TKEY record
ka: TKEY ჩანაწერი

en: TLSA Certificate Association Data
ka: TLSA სერტიფიკატის ასოცირების მონაცემები

en: TLSA Certificate Usage
ka: TLSA სერტიფიკატის გამოყენება

en: TLSA Matching Type
ka: TLSA დამთხვევის ტიპი

en: TLSA Selector
ka: TLSA ამრჩევი

en: TLSA record
ka: TLSA ჩანაწერი

en: TOTP Synchronization Window
ka: TOTP სინქრონიზაციის ფანჯარა

en: TOTP authentication Window
ka: TOTP ავთენტიკაციის ფანჯარა

en: TSIG record
ka: TSIG გასაღები

en: TXT Text Data
ka: TXT ტექსტური მონაცემები

en: TXT record
ka: TXT ჩანაწერი

en: Target
ka: სამიზნე

en: Target DN
ka: სამიზნის DN

en: Target group
ka: სამიზნე ჯგუფი

en: Target host
ka: სამიზნე ჰოსტი

en: Telephone Number
ka: ტელეფონის ნომერი

en: Text Data
ka: ტექსტური მონაცემები

en: The hostname must not be: %s
ka: ჰოსტის სახელი არ უნდა იყოს: %s

en: The hostname this reverse record points to
ka: ჰოსტის სახელი, რომელზეც ეს უკუჩანაწერი მიუთითებს

en: The keytab file to remove the principcal(s) from
ka: გასაღებების ცხრილის ფაილი, საიდანაც პრინციპალი გნებავთ, წაშალოთ

en: The principal to remove from the keytab (ex: ftp/ftp.example.com@EXAMPLE.COM)
ka: გასაღებების ცხრილიდან წასაშლელი პრინციპალი (მაგ: ftp/ftp.example.com@EXAMPLE.COM)

en: Ticket expired
ka: ბილეთი ვადაგასულია

en: Time Limit
ka: დროის ლიმიტი

en: Time now
ka: დრო ახლა

en: Time to live
ka: სიცოცხლის დრო

en: Timeout
ka: დროის ამოწურვა

en: Timeout exceeded.
ka: მოლოდინის ვადა გადაცილებულია.

en: Token ID
ka: კოდის ID

en: Token endpoint
ka: კოდის ბოლოწერტილი

en: Topic commands:
ka: თემის ბრძანებები:

en: Topic or Command
ka: თემა ან ბრძანება

en: Topology
ka: ტოპოლოგია

en: Topology Segment
ka: ტოპოლოგიის სეგმენტი

en: Topology Segments
ka: ტოპოლოგიის სეგმენტები

en: Topology is disconnected
ka: ტოპოლოგია გათიშულია

en: Topology suffix
ka: ტოპოლოგიის სუფიქსი

en: Topology suffixes
ka: ტოპოლოგიის სუფიქსები

en: Transport Certificate
ka: ტრანსპორტის სერტიფიკატი

en: True
ka: ჭეშმარიტი

en: True if not all results were returned
ka: ჭეშმარიტია, თუ არ დაბრუნებულა ყველა შედეგი

en: Trust
ka: ნდობა

en: Trust Settings
ka: ნდობის მორგება

en: Trust direction
ka: ნდობის მიმართულება

en: Trust setup
ka: ნდობის მორგება

en: Trust status
ka: ნდობის სტატუსი

en: Trust type
ka: ნდობის ტიპი

en: Trusted domain
ka: სანდო დომენი

en: Trusted domains
ka: სანდო დომენები

en: Trusted forest
ka: სანდო ტყე

en: Trusting forest
ka: ვენდობი ტყეს

en: Trusts
ka: ნდობები

en: Type
ka: ტიპი

en: Type Map
ka: ტიპის რუკა

en: Un-apply
ka: გადატარების გაუქმება

en: Un-apply from host groups
ka: ჰოსტების ჯგუფზე გადატარების გაუქმება

en: Unable to communicate with CMS
ka: CMS-თან დაკავშირება შეუძლებელია

en: Unable to communicate with CMS (status %d)
ka: CMS-თან დაკავშირება შეუძლებელია (სტატუსი %d)

en: Unable to initialize ldap library!
ka: LDAP ბიბლიოთეკის ინიციალიზაციის შეცდომა!

en: Unable to parse principal
ka: პრინციპალის დამუშავება სეუძლებელია

en: Unable to parse principal name
ka: პრინციპალის სახელის დამუშავება შეუძლებელია

en: Unable to parse principal: %1$s (%2$d)
ka: ვერ დავამუშავე პრინციპალი: %1$s (%2$d)

en: Unable to remove entry
ka: ჩანაწერის წაშლა შეუძლებელია

en: Undo
ka: დაბრუნება

en: Undo All
ka: ყველას გაუქმება

en: Unique ID
ka: უნიკალური ID

en: Unknown
ka: უცნობი

en: Unknown Error
ka: უცნობი შეცდომა

en: Unlock
ka: განბლოკვა

en: Unmatched
ka: არ ემთხვევა

en: Unprovision
ka: მუშაობისთვის მომზადების გაუქმება

en: Unprovisioning host
ka: ჰოსტის მუშაობისთვის მომზადების გაუქმება

en: Unprovisioning service
ka: სერვისის მუშაობისთვის მომზადების გაუქმება

en: Unrevoked
ka: გაუქმებული

en: Unsaved Changes
ka: შეუნახავი ცვლილებები

en: Unselect All
ka: მონიშვნის ყველაფერზე მოხსნა

en: Unspecified
ka: მიუთითებელი

en: Unsupported value
ka: მხარდაუჭერელი მნიშვნელობა

en: Update
ka: განახლება

en: Update DNS entries
ka: DNS ჩანაწერების განახლება

en: User
ka: მომხმარებელი

en: User Group
ka: მომხმარებლის ჯგუფი

en: User Groups
ka: მომხმარებლის ჯგუფები

en: User ID
ka: მომხმარებლის ID

en: User ID Number
ka: მომხმარებლის ID ნომერი

en: User ID override
ka: მომხმარებლის ID-ის გადაფარვა

en: User ID overrides
ka: მომხმარებლის ID-ის გადაფარავს

en: User Login
ka: მომხმარებლის შესვლა

en: User Options
ka: მომხმარებლის პარამეტრები

en: User Vaults
ka: მომხმარებლის საცავები

en: User attribute
ka: მომხმარებლის ატრიბუტი

en: User authentication types
ka: მომხმარებლის ავთენტიკაციის ტიპები

en: User categories
ka: მომხმარებლის კატეგორიები

en: User category
ka: მომხმარებლის კატეგორია

en: User check
ka: მომხმარებლის შემოწმება

en: User container
ka: მომხმარებლის კონტეინერი

en: User group
ka: მომხმარებლის ჯგუფი

en: User group rule
ka: მომხმარებლების ჯგუფის წესი

en: User group rules
ka: მომხმარებლების ჯგუფის წესები

en: User info URI
ka: მომხმარებლის ინფორმაციის URI

en: User login
ka: მომხმარებლის შესვლა

en: User logins
ka: მომხმარებლის სახელები

en: User name
ka: მომხმარებლის სახელი

en: User password
ka: მომხმარებლის პაროლი

en: User password expiration
ka: მომხმარებლის პაროლის ვადის ამოწურვა

en: User search fields
ka: მომხმარებლის ძებნის ველები

en: User to override
ka: გადასაფარი მომხმარებელი

en: Username
ka: მომხმარებელი

en: Users
ka: მომხმარებლები

en: Using discovered server %s
ka: ვიყენებ აღმოჩენილ სერვერს %s

en: Using provided server %s
ka: ვიყენებ მოწოდებულ სერვერს %s

en: Using server from config %s
ka: ვიყენებ სერვერს კონფიგურაციიდან %s

en: Valid Certificate Present
ka: სწორი სერტიფიკატი არსებობს

en: Valid from
ka: Ძალაშია

en: Valid not after from
ka: არასწორია თარიღიდან დასაწყისი

en: Valid not after to
ka: არასწორია თარიღიდან დასასრული

en: Valid not before from
ka: არასწორია თარიღამდე დასაწყისი

en: Valid not before to
ka: არასწორია თარიღამდე დასასრული

en: Valid to
ka: მართებულობის ვადა

en: Validation error
ka: შემოწმების შეცდომა

en: Validity
ka: სისწორე

en: Validity end
ka: სისწორე სრულდება

en: Validity start
ka: სისწორე იწყება

en: Vault
ka: საცავი

en: Vault Container
ka: საცავის კონტეინერი

en: Vault Containers
ka: საცავის კონტეინერები

en: Vault configuration
ka: საცავის მორგება

en: Vault description
ka: საცავის აღწერა

en: Vault name
ka: საცავის სახელი

en: Vault password
ka: საცავის პაროლი

en: Vault private key
ka: საცავის პირადი გასაღები

en: Vault public key
ka: საცავის საჯარო გასაღები

en: Vault service
ka: საცავის სერვისი

en: Vault user
ka: საცავის მომხმარებელი

en: Vaults
ka: საცავები

en: Vaults Config
ka: საცავების მორგება

en: Vendor
ka: მომწოდებელი

en: Verify Password
ka: პაროლის გადამოწმება

en: Verify Principal Password
ka: პრინციპალის პაროლის გადამოწმება

en: Version
ka: ვერსია

en: Vertical Precision
ka: ვერტიკალური სიზუსტე

en: Via Service
ka: გაივლის სერვისს

en: View
ka: ხედი

en: View Certificate
ka: სერთიფიკატის ნახვა

en: Warning
ka: ყურადღება

en: Weight
ka: სიმძიმე

en: Weight for server services
ka: სერვერის სერვისების წონა

en: Who
ka: ვინ

en: Working
ka: მუშაობს

en: X.509 certificate chain
ka: X.509 სერტიფიკატების ჯაჭვი

en: Your password has expired. Please enter a new password.
ka: თქვენს პაროლს ვადა გაუვიდა. შეიყვანეთ ახალი პაროლი.

en: Your session has expired. Please log in again.
ka: სესიის ვადა გასულია. თავიდან შედით.

en: YubiKey slot
ka: YubiKey სლოტი

en: Zone name
ka: ზონის სახელი

en: Zone name (FQDN)
ka: ზონის სახელი (FQDN)

en: Zone refresh interval
ka: ზონის განახლების ინტერვალი

en: attribute is not configurable
ka: ატრიბუტი მორგებადი არაა

en: automount location
ka: ავტომიმაგრების მდებარეობა

en: automount locations
ka: ავტომიმაგრების მდებარეობები

en: ber_init() failed, Invalid control ?!
ka: ber_init() ჩავარდა. არასწორი კონტროლი ?!

en: ber_scanf() failed, unable to find kvno ?!
ka: ber_scanf() ჩავარდა. ვერ ვიპოვე kvno ?!

en: bind password
ka: მიმაგრების პაროლი

en: can be at most %(len)d characters
ka: არ შეიძლება %(len)d სიმბოლოზე გრძელი იყოს

en: can be at most %(maxlength)d bytes
ka: შეიძლება, მაქს. %(maxlength)d ბაიტი იყოს

en: can be at most %(maxlength)d characters
ka: არ შეიძლება , %(maxlength)d სიმბოლოზე გრძელი იყოს

en: cannot be empty
ka: ცარიელი ვერ იქნება

en: cannot be longer that {} characters
ka: არ შეიძლება {} სიმბოლოზე გრძელი იყოს

en: cannot open configuration file %s
ka: შეცდომა კონფიგურაციის ფაილის %s გახსნისას

en: cannot stat() configuration file %s
ka: კონფიგურაციის ფაილის %s stat() შეუძლებელია

en: command
ka: ბრძანება

en: commands
ka: ბრძანებები

en: configuration options
ka: კონფიგურაციის პარამეტრები

en: curl_easy_init() failed
ka: curl_easy_init() ჩავარდა

en: curl_easy_setopt() failed
ka: curl_easy_setopt() ჩავარდა

en: curl_global_init() failed
ka: curl_global_init() ჩავარდა

en: curl_slist_append() failed for value: '%s'
ka: curl_slist_append() ჩავარდა მნიშვნელობისთვის: '%s'

en: delegation
ka: დელეგაცია

en: delegations
ka: დელეგაციები

en: delete
ka: წაშლა

en: description
ka: აღწერა

en: domain
ka: დომენი

en: domain name cannot be longer than 255 characters
ka: დომენის სახელი, არ შეიძლება, 255 სიმბოლოზე გრძელი იყოს

en: empty filter
ka: ცარიელი ფილტრი

en: entries
ka: ჩანაწერები

en: entry
ka: ჩანაწერი

en: file to store certificate in
ka: ფაილი, რომელშიც სერტიფიკატს შევინახავ

en: filename
ka: ფაილის სახელი

en: fork() failed
ka: fork() -ის შეცდომა

en: givenname is required
ka: givenname აუცილებელია

en: group
ka: ჯგუფი

en: group runAs
ka: ჯგუფი გავუშვაროგორც

en: groups
ka: ჯგუფები

en: groups to add
ka: დასამატებელი ჯგუფები

en: groups to remove
ka: წასაშლელი ჯგუფები

en: host
ka: ჰოსტი

en: host group
ka: ჰოსტების ჯგუფი

en: host groups
ka: ჰოსტის ჯგუფები

en: host groups to add
ka: დასამატებელი ჰოსტის ჯგუფები

en: host groups to remove
ka: წასაშლელი ჰოსტის ჯგუფები

en: hostgroup
ka: ჰოსტების ჯგუფი

en: hostgroups
ka: ჰოსტის ჯგუფები

en: hostname
ka: ჰოსტის სახელი

en: hosts
ka: ჰოსტები

en: hosts to add
ka: დასამატებელი ჰოსტები

en: hosts to remove
ka: წასაშლელი ჰოსტები

en: incorrect type
ka: არასწორი ტიპი

en: invalid Profile ID
ka: არასწორი პროფილის ID

en: invalid SSH public key
ka: არასწორი SSH საჯარო გასაღები

en: invalid attribute name
ka: არასწორი ატრიბუტის სახელი

en: invalid domain name
ka: არასწორი დომენის სახელი

en: invalid hostmask
ka: არასწორი ჰოსტის ნიღაბი

en: invalid port number
ka: პორტის არასწორი ნომერი

en: invalid serial number 0
ka: არასწორი სერიული ნომერი 0

en: ipa-getkeytab not found
ka: ipa-getkeytab ვერ ვიპოვე

en: is required
ka: აუცილებელია

en: json_dumps() failed
ka: json_dumps() ჩავარდა

en: json_pack_ex() failed: %s
ka: json_pack_ex() ჩავარდა: %s

en: key %(key)s already exists
ka: გასაღები %(key)s უკვე არსებობს

en: location
ka: მდებარეობა

en: locations
ka: მდებარეობები

en: map %(map)s already exists
ka: რუკა %(map)s უკვე არსებობს

en: maximum serial number
ka: მაქსიმალური სერიული ნომერი

en: member %s
ka: წევრი %s

en: member Certificate Profile
ka: წევრის სერტიფიკატის პროფილი

en: member HBAC service
ka: წევრი HBAC სერვისი

en: member HBAC service group
ka: წევრის HBAC სერვისის ჯგუფი

en: member group
ka: წევრი ჯგუფი

en: member host
ka: წევრი ჰოსტი

en: member host group
ka: წევრი ჰოსტების ჯგუფი

en: member netgroup
ka: მომხმარებლების ქსელური ჯგუფი

en: member privilege
ka: წევრის პრივილეგია

en: member role
ka: წევრი როლი

en: member service
ka: წევრი სერვისი

en: member user
ka: წევრი მომხმარებელი

en: minimum serial number
ka: მინიმალური სერიული ნომერი

en: must be a certificate
ka: სერტიფიკატი უნდა იყოს

en: must be a decimal number
ka: უნდა წარმოადგენდეს ათობით რიცხვს

en: must be an integer
ka: უნდა წარმოადგენდეს მთელ რიცხვს

en: must be dictionary
ka: უნდა იყოს ლექსიკონი

en: netgroup
ka: ქსელური ჯგუფი

en: netgroups
ka: ქსელური ჯგუფები

en: netgroups to add
ka: დასამატებელი ქსელური ჯგუფები

en: netgroups to remove
ka: წასაშლელი ქსელის ჯგუფები

en: not found
ka: ვერ მოიძებნა

en: number of passwords
ka: პაროლების რაოდენობა

en: objectclass %s not found
ka: ობიექტის კლასი %s ვერ ვიპოვე

en: out of memory
ka: არასაკმარისი მეხსიერება

en: owner %s
ka: მფლობელი %s

en: owner group
ka: მფლობელის ჯგუფი

en: owner service
ka: მფლობელი სერვისი

en: owner user
ka: მფლობელის მომხმარებელი

en: password
ka: პაროლი

en: password policies
ka: პაროლის პოლიტიკები

en: password policy
ka: პაროლის პოლიტიკა

en: password to use if not using kerberos
ka: პაროლი, რომელსაც გამოვიყენებთ, როცა Kerberos-ს არ ვიყენებ

en: permission
ka: წვდომა

en: permissions
ka: წვდომები

en: preserve
ka: შენარჩუნება

en: principal not found
ka: პრინციპალი ვერ ვიპოვე

en: principal to add
ka: დასამატებელი პრინციპალი

en: privilege
ka: პრივილეგიები

en: privileged group
ka: პრივილეგიის მქონე ჯგუფი

en: privileged hostgroup
ka: პრივილეგიის მქონე ჰოსტების ჯგუფი

en: privileged user
ka: პრივილეგიის მქონე მომხმარებელი

en: privileges
ka: პრივილეგიები

en: privileges to add
ka: დასამატებელი პრივილეგიები

en: privileges to remove
ka: წასაშლელი პრივილეგიები

en: read error
ka: კითხვის შეცდომა

en: realm not found
ka: რეალმი არ არსებობს

en: role
ka: როლები

en: roles
ka: როლები

en: roles to add
ka: დასამატებელი როლები

en: roles to remove
ka: წასაშლელი როლები

en: runAs groups
ka: გავუშვაროგორც ჯგუფები

en: runAs user
ka: გაშვება სხვა მომხმარებლით

en: runAs users
ka: გავუშვაროგორც მომხმარებლები

en: seconds
ka: წამი

en: segment
ka: სეგმენტი

en: segments
ka: სეგმენტები

en: self service permission
ka: თვითმომსახურების წვდომა

en: self service permissions
ka: თვითმომსახურების წვდომები

en: server
ka: სერვერი

en: server role
ka: სერვერის როლი

en: server roles
ka: სერვერის როლები

en: servers
ka: სერვერები

en: service
ka: სერვისი

en: service delegation rule
ka: სერვისის დელეგაციის წესი

en: service delegation rules
ka: სერვისის დელეგაციის წესები

en: service delegation target
ka: სერვისის დელეგაციის სამიზნე

en: service delegation targets
ka: სერვისის დელეგაციის სამიზნეები

en: services
ka: სერვისები

en: services to add
ka: დასამატებელი სერვისები

en: services to remove
ka: წასაშლელი სერვისები

en: sn is required
ka: sn აუცილებელია

en: stage user
ka: დროებითი მომხმარებელი

en: stage users
ka: დროებითი მომხმარებლები

en: sudo command
ka: ბრძანება sudo

en: sudo command group
ka: 'sudo' ბრძანების ჯგუფი

en: sudo command groups
ka: 'sudo' ბრძანების ჯგუფები

en: sudo commands
ka: sudo ბრძანებები

en: sudo rule
ka: sudo წესი

en: sudo rules
ka: sudo-ის წესები

en: suffix
ka: სუფიქსი

en: suffixes
ka: სუფიქსები

en: trust
ka: ნდობა

en: trust configuration
ka: ნდობის მორგება

en: trust domain
ka: ნდობის დომენი

en: trust domains
ka: ნდობის დომენები

en: trust type
ka: ნდობის ტიპი

en: trusts
ka: ნდობები

en: unknown provider
ka: უცნობი მომწოდებელი

en: unsupported functional level
ka: მხარდაუჭერელი ფუნქციონალის დონე

en: unsupported trust type
ka: მხარდაუჭერელი ნდობის ტიპი

en: user
ka: მომხმარებელი

en: users
ka: მომხმარებლები

en: users to add
ka: დასამატებელი მომხმარებლები

en: users to remove
ka: წასაშლელი მომხმარებელი

en: value
ka: მნიშვნელობა

en: value is missing
ka: აკლია მნიშვნელობა

en: vault
ka: საცავი

en: vaultcontainers
ka: საცავისკონტეინერები

en: vaults
ka: საცავები

en: {role}: role not found
ka: {role}: როლი ვერ ვიპოვე
