ncpfs - en to hu translation catalogue (752 entries)

en: 	found		: %s
hu: 	Ezt találtam		: %s

en: 	found %s	: %s
hu: 	Ezt találtam: %s	: %s

en: 	nfs name	: %s
hu: 	nfs név	: %s

en: 	os2 name	: %s
hu: 	os2 név	: %s

en: 
    %s-T tree        Tree name to be used
    -S server      Server name to be used
                     these two options are exclusive
    -X name_ctx    Default name context to be used
    -E             Echo value of final mount_point
hu: 
    %s-T címtárfa        a használni kívánt címtárfa neve
    -S szerver      a használni kívánt szerver neve
                     e két paraméter egyszerre nem adható meg
    -X névkontextus    A használandó alapértelmezett névkontextus
    -E             A végső csatolási_pont echo értéke

en: 
    -S server      Server name to be used
    -A dns_name    DNS server name to be used when mounting over TCP or UDP
    -U username    Username sent to server
    -V volume      Volume to mount, for NFS re-export
    -u uid         uid the mounted files get
    -g gid         gid the mounted files get
    -f mode        permission the files get (octal notation)
    -d mode        permission the dirs get (octal notation)
    -c uid         uid to identify the connection to mount on
                   Only makes sense for root
    -t time_out    Waiting time (in 1/100s) to wait for
                   an answer from the server. Default: 60
    -r retry_count Number of retry attempts. Default: 5
    -C             Don't convert password to uppercase
    -P password    Use this password
    -n             Do not use any password
                   If neither -P nor -n are given, you are
                   asked for a password.
    -s             Enable renaming/deletion of read-only files
    -h             print this help text
    -v             print ncpfs version number
    %s%s-m             Allow multiple logins to server
    -N os2,nfs     Do not use specified namespaces on mounted volume
    -y charset     character set used for input and display
    -p codepage    codepage used on volume, including letters `cp'
hu: 
    -S szerver      a használni kívánt szerver neve
    -A dns_név    A TCP-n vagy UDP-n keresztüli csatoláshoz használt DNS szerver neve
    -U felhasználónév    A szervernek elküldött felhasználónév
    -V kötet      Csatolandó kötet neve, az NFS reexporthoz
    -u uid         a csatolt fájlok által kapott uid 
    -g gid         a csatolt fájlok által kapott gid
    -f mód        a csatolt fájlok által kapott engedély (oktális jelölés)
    -d mód        a könyvtárak által kapott engedély (oktális jelölés)
    -c uid         a csatoláshoz használt kapcsolat azonosítására szolgáló uid
                   Csak a root esetében van értelme
    -t időkorlát    Várakozási idő (századmásodpercben) a szerver válaszához
                   Alapértelmezett érték: 60
    -r újbóli_kísérletek_száma Az újbóli próbálkozások száma. Alapértelmezett érték: 5
    -C             Jelszó nagybetűsre konvertálásának kihagyása
    -P jelszó    A megadott jelszó használata
    -n             Jelszó használatának mellőzése
                   Ha sem a -P, sem a -n paraméter nincs megadva, 
                   akkor a program bekér egy jelszót.
    -s             Csak olvasható fájlok átnevezésének/törlésének engedélyezése
    -h             A jelen súgószöveg kiírása
    -v             ncpfs verziószám kiírása
    %s%s-m             Többszörös bejelentkezés engedélyezése a szerverre
    -N os2,nfs     A megadott névtereket nem használja a csatolt kötetetn
    -y karakterkészlet     a megjelenítéshez és adatbevitelhez használt karakterkészlet
    -p kódlap    a köteten használt kódlap a `cp' betűkkel együtt

en: 
    -S server      Server name to be used
    -U username    Print Server name sent to server
    -P password    Use this password
    -n             Do not use any password
    -C             Don't convert password to uppercase
    -q queue name  Name of the printing queue to use
    -c command     Name of print command, default: 'lpr'
    -j job type    Type of job (Form number) to service
    -t timeout     Polling interval, default: 30 sec
    -d             Debug: don't daemonize
    -h             print this help text
hu: 
    -S szerver      a használni kívánt szerver neve
    -U felhasználónév    A szervernek elküldött nyomtatószerver-név
    -P jelszó    A megadott jelszó használata
    -n             Jelszó használatának mellőzése
    -C             Jelszó nagybetűsre konvertálásának kihagyása
    -q sor_neve  A használni kívánt nyomtatási sor neve
    -c parancs     A nyomtatási parancs neve, az alapértelmezés: 'lpr'
    -j feladattípus    A kiszolgálandó feladat típusa (lapszám)
    -t időkorlát     Lekérdezési intervallum, alapértelmezés: 30 s
    -d             Hibakeresés: nem futtat démonként
    -h             A jelen súgószöveg kiírása

en: 
    -S server      Server name to be used
    -U username    Username sent to server
    -P password    Use this password
    -n             Do not use any password
    -C             Don't convert password to uppercase
    -q queue name  Name of the printing queue to use
    -d job desc    Job description
    -p pathname    Pathname to appear on banner (up to 79 chars)
    -B username    Username to appear on banner (up to 12 chars)
    -f filename    Filename to appear on banner (up to 12 chars)
    -s             Supress banner page
    -l lines       Number of lines per page
    -r rows        Number of rows per page
    -t tab         Number of spaces per tab
    -T             Print server tab expantion
    -N             Surpress print server form feeds
    -F form #      Form number to print on
    -h             print this help text
hu: 
    -S szerver      a használni kívánt szerver neve
    -U felhasználónév    A szervernek elküldött felhasználónév
    -P jelszó    A megadott jelszó használata
    -n             Jelszó használatának mellőzése
    -C             Jelszó nagybetűsre konvertálásának kihagyása
    -q nyomtatásisor_neve  A használandó nyomtatási sor neve
    -d feladatleírás    Feladatleírás
    -p elérési_út    A címoldalon megjelenő elérési út (max. 79 kar.)
    -B felhasználónév    A címoldalon megjelenő felhasználónév (max. 12 kar.)
    -f fájlnév    A címoldalon megjelenő fájlnév (max. 12 kar.)
    -s             Címoldal elnyomása
    -l sor       Oldalankénti sorok száma
    -r sor       Oldalankénti sorok száma
    -t tabulátor         Tabulátoronkénti szóközök száma
    -T             Nyomtatási szerver kibontja a tabulátorokat
    -N             Nyomtatási szerver lapemelések elnyomása
    -F lapszám      A lap száma, amelyre nyomtatni kell
    -h             A jelen súgószöveg kiírása

en: 
    -U username    Username sent to server
    -u uid         uid the mounted files get
    -g gid         gid the mounted files get
    -c uid         uid to identify the connection to mount on
                   Only makes sense for root
    -C             Don't convert password to uppercase
    -P password    Use this password
    -n             Do not use any password
                   If neither -P nor -n are given, you are
                   asked for a password.
hu: 
    -U felhasználónév    A szervernek elküldött felhasználónév
    -u uid         a csatolt fájlok által kapott uid 
    -g gid         a csatolt fájlok által kapott gid
    -c uid         a csatoláshoz használt kapcsolat azonosítására szolgáló uid
                   Csak a root esetében van értelme
    -C             A jelszó nem konvertálódik nagybetűkre
    -P jelszó    A megadott jelszó használata
    -n             Nincs jelszó
                   Ha sem a -P, sem a -n opció nincs megadva, akkor a program
                   bekéri a jelszót.

en: 
    -V volume      Volume to mount
                     must be in bindery format if -S server
                     or in NDS format if -T tree
    -R path        Path in volume to 'map root'
hu: 
    -V kötet      csatolandó kötet
                     bindery formátum a -S szerver
                     vagy NDS-formátum a -T címtárfa paraméter esetén
    -R elérési_út        Elérési út a köteten belül a 'map root' használatához

en: 
    -f mode        permission the files get (octal notation)
    -d mode        permission the dirs get (octal notation)
    -t time_out    Waiting time (in 1/100s) to wait for
                   an answer from the server. Default: 60
    -r retry_count Number of retry attempts. Default: 5
    -s             Enable renaming/deletion of read-only files
    -h             print this help text
    -v             print ncpfs version number
    %s-N os2,nfs     Do not use specified namespaces on mounted volume
    -y charset     character set used for input and display
    -p codepage    codepage used on volume, including letters `cp'
    -B bcast       Broadcast mode =0 all 1= console 2= none (default=all)
    %s-l             Autocreate mounting point if needed in /mnt/ncp/SERVER/VOLUME
hu: 
    -f mód        a csatolt fájlok által kapott engedély (oktális jelölés)
    -d mód        a könyvtárak által kapott engedély (oktális jelölés)
    -t időkorlát    Várakozási idő (századmásodpercben) a szerver válaszához
                   Alapértelmezett érték: 60
    -r újbóli_kísérletek_száma Az újbóli próbálkozások száma. Alapértelmezett érték: 5
    -s             Csak olvasható fájlok átnevezésének/törlésének engedélyezése
    -h             a jelen súgószöveg kiírása
    -v             ncpfs verziószám kiírásar
    %s -N os2,nfs     A megadott névtereket nem használja a csatolt kötetetn
    -y karakterkészlet     a megjelenítéshez és adatbevitelhez használt karakterkészlet
    -p kódlap    a köteten használt kódlap a `cp' betűkkel együtt
    -B bcast       Üzenetszórási mód 0=mindenki 1=konzol 2=senki (alapértelmezés=mindenki)
    %s-l             Csatolási pont automatikus létrehozása, ha szükséges, az  ~/ncp/SZERVER/KÖTET helyen

en: 
    -h              Prints this help text
    -S server       Server name to be used
    -U user         Username sent to server
    -P password     Use this password
    -n              Do not use any password
    -C              Do not convert password to uppercase
    
    -o object_name  Recipient name
    -t object_type  Recipient type (default=any)
    -c connid       Recipient connection number
    -i object_ID    Recipient object ID
    -a              Do not prepend 'From xxx[x]:' to message
hu: 
    -h             A jelen súgószöveg kiírása
    -S szerver      a használni kívánt szerver neve
    -U felhasználónév    A szervernek elküldött felhasználónév
    -P jelszó    A megadott jelszó használata
    -n             Jelszó használatának mellőzése
    -C             Jelszó nagybetűsre konvertálásának kihagyása
    
    -o objektumnév  A fogadó neve
    -t objektumtípus  A fogadó típusa (alapértelmezés=mind)
    -c kapcsolat_id       A fogadó kapcsolatszáma
    -i objektum_id    A fogadó objektumazonosítója
    -a              Nem írja az üzenet elé a 'Küldő: xxx[x]:' előtagot

en: 
    -h             Print this help text
    
    file/directory
hu: 
    -h             A jelen segítség kiírása
    
    fájl/könyvtár

en: 
    -h             Print this help text
    -S server      Server name to be used
    
    -d             Print Description Strings
    -t             Print File Server's time
    -i             Print File Server Information
    -e             List Server's NCP Extensions
hu: 
    -h             A jelen súgószöveg kiírása
    -S szerver      a használni kívánt szerver neve
    
    -d             Leíró karaktersorozatok kinyomtatása
    -t             Fájlszerver idejének kinyomtatása
    -i             Fájlszerver-információk kinyomtatása
    -e             Szerver NCP-bővítésinek kilistázása

en: 
    -h             Print this help text
    -S server      Server name to be used
    -U username    Username sent to server
    -O objectname  Object name to change, default username
    -t type        Object type (decimal value)
hu: 
    -h             A jelen súgószöveg kiírása
    -S szerver      a használni kívánt szerver neve
    -U felhasználónév    A szervernek elküldött felhasználónév
    -o objektumnév   A módosítandó objektum neve, alapértelmezés: felhasználónév
    -t típus        Objektumtípus (decimális érték)

en: 
    -h             Print this help text
    -S server      Server name to be used
    -U username    Username sent to server
    -P password    Use this password
    -n             Do not use any password
    -C             Don't convert password to uppercase
hu: 
    -h             A jelen súgószöveg kiírása
    -S szerver      a használni kívánt szerver neve
    -U felhasználónév    A szervernek elküldött felhasználónév
    -P jelszó    A megadott jelszó használata
    -n             Jelszó használatának mellőzése
    -C             Jelszó nagybetűsre konvertálásának kihagyása

en: 
    -h             Print this help text
    -S server      Server name to be used
    -U username    Username sent to server
    -P password    Use this password
    -n             Do not use any password
    -C             Don't convert password to uppercase
    
    -a             Be more accurate about reading the time
    -g             Update local time from file server
    -s             Set file server's time from local time
hu: 
    -h             A jelen súgószöveg kiírása
    -S szerver      a használni kívánt szerver neve
    -U felhasználónév    A szervernek elküldött felhasználónév
    -P jelszó    A megadott jelszó használata
    -n             Jelszó használatának mellőzése
    -C             Jelszó nagybetűsre konvertálásának kihagyása
    
    -a             Pontosabb az idő kiolvasásakor
    -g             Helyi idő frissítése a fájlszerverről
    -s             Fájlszerver idejének beállítása a helyi időre

en: 
    -h             Print this help text
    -S server      Server name to be used
    -U username    Username sent to server
    -P password    Use this password
    -n             Do not use any password
    -C             Don't convert password to uppercase
    
    -l volumeid    Volume id to be searched
    -L volname     Volume name instead of id
    -O objectid    Object id
    -o objname     Object name ( type must be specified )
    -t type        Object type
    -v             Verbose listing
hu: 
    -h             A jelen súgószöveg kiírása
    -S szerver      a használni kívánt szerver neve
    -U felhasználónév    A szervernek elküldött felhasználónév
    -P jelszó    A megadott jelszó használata
    -n             Jelszó használatának mellőzése
    -C             Jelszó nagybetűsre konvertálásának kihagyása
    
    -l kötetazonosító    A keresendő kötet azonosítója
    -L kötetnév     Kötetnév a kötetazonosító helyett
    -O objektumazonosító    objektumazonosító
    -o objektumnév   Az objektum neve (a típust meg kell adni)
    -t típus        Objektumtípus (decimális érték)
    -v             Részletes listázás

en: 
    -h             Print this help text
    -S server      Server name to be used
    -U username    Username sent to server
    -P password    Use this password
    -n             Do not use any password
    -C             Don't convert password to uppercase
    
    -o object_name Name of accessed object
    -t type        Object type (decimal value)
    -p property    Name of property to be touched
    value          value to be added
    
    If property is of type SET, value is an object id (hex)
    Otherwise, value is either a string value to be written, or
    a count of bytes to be written. The latter is assumed if
    more than one value argument is given. The count is decimal,
    and the following arguments are interpreted as bytes in
    hexadecimal notation.
hu: 
    -h             A jelen súgószöveg kiírása
    -S szerver      a használni kívánt szerver neve
    -U felhasználónév    A szervernek elküldött felhasználónév
    -P jelszó    A megadott jelszó használata
    -n             Jelszó használatának mellőzése
    -C             Jelszó nagybetűsre konvertálásának kihagyása
    
    -o objektumnév   A megvizsgált objektum neve
    -t típus        Objektumtípus (decimális érték)
    -p tulajdonság    A módosítandó tulajdonság neve
    érték          a felvenni kívánt érték
    
    Ha a tulajdonság property SET típusú, akkor az érték egy (hexa) objektumazonosító
    Egyébként az érték egy beírandó karaktersorozat vagy egy beírandó 
    bájtsorozat. Az utóbbi az alapértelmezett feltételezés, 
    ha egynél több argumentum van megadva. A bájtszám decimális, az
    utána következő argumentumokat pedig hexadecimális jelölésű 
    bájtokként értelmezi a program.

en: 
    -h             Print this help text
    -S server      Server name to be used
    -U username    Username sent to server
    -P password    Use this password
    -n             Do not use any password
    -C             Don't convert password to uppercase
    
    -o object_name Name of created object
    -t type        Object type (decimal value)
    -r read-flag   Read security
    -w write-flag  Write security
hu: 
    -h             A jelen súgószöveg kiírása
    -S szerver      a használni kívánt szerver neve
    -U felhasználónév    A szervernek elküldött felhasználónév
    -P jelszó    A megadott jelszó használata
    -n             Jelszó használatának mellőzése
    -C             Jelszó nagybetűsre konvertálásának kihagyása
    
    -o objektumnév  A létrehozott objektum neve
    -t típus        Objektumtípus (decimális érték)
    -r olvasás_jelző   Olvasási biztonság
    -w írás_jelző  Írási biztonság

en: 
    -h             Print this help text
    -S server      Server name to be used
    -U username    Username sent to server
    -P password    Use this password
    -n             Do not use any password
    -C             Don't convert password to uppercase
    
    -o object_name Name of object
    -t type        Object type (decimal value)
    -p property    Name of property to be created
    -s             Property is SET, default: ITEM
    -r read-flag   Read security
    -w write-flag  Write security
hu: 
    -h             A jelen súgószöveg kiírása
    -S szerver      a használni kívánt szerver neve
    -U felhasználónév    A szervernek elküldött felhasználónév
    -P jelszó    A megadott jelszó használata
    -n             Jelszó használatának mellőzése
    -C             Jelszó nagybetűsre konvertálásának kihagyása
    
    -o objektumnév   Az objektum neve
    -t típus        Objektumtípus (decimális érték)
    -p tulajdonság    A létrehozni kívánt tulajdonság neve
    -s             A tulajdonság SET, alapértelmezés: ITEM
    -r olvasás_jelző   Olvasási biztonság
    -w írás_jelző  Írási biztonság

en: 
    -h             Print this help text
    -S server      Server name to be used
    -U username    Username sent to server
    -P password    Use this password
    -n             Do not use any password
    -C             Don't convert password to uppercase
    
    -o object_name Name of object
    -t type        Object type (decimal value)
    -p property    Name of property to be deleted
hu: 
    -h             A jelen súgószöveg kiírása
    -S szerver      a használni kívánt szerver neve
    -U felhasználónév    A szervernek elküldött felhasználónév
    -P jelszó    A megadott jelszó használata
    -n             Jelszó használatának mellőzése
    -C             Jelszó nagybetűsre konvertálásának kihagyása
    
    -o objektumnév   Az objektum neve
    -t típus        Objektumtípus (decimális érték)
    -p tulajdonság    A törlendő tulajdonság neve

en: 
    -h             Print this help text
    -S server      Server name to be used
    -U username    Username sent to server
    -P password    Use this password
    -n             Do not use any password
    -C             Don't convert password to uppercase
    
    -o object_name Name of object
    -t type        Object type (decimal value)
    -p property    Name of property to be listed
    -v             Verbose object listing
    -c             Canonical output, for use with nwbpadd
hu: 
    -h             A jelen súgószöveg kiírása
    -S szerver      a használni kívánt szerver neve
    -U felhasználónév    A szervernek elküldött felhasználónév
    -P jelszó    A megadott jelszó használata
    -n             Jelszó használatának mellőzése
    -C             Jelszó nagybetűsre konvertálásának kihagyása
    
    -o objektumnév   Az objektum neve
    -t típus        Objektumtípus (decimális érték)
    -p tulajdonság    A kilistázandó tulajdonság neve
    -v             Részletes objektumlista
    -c             Kanonikus kimenet az nwbpadd használatához

en: 
    -h             Print this help text
    -S server      Server name to be used
    -U username    Username sent to server
    -P password    Use this password
    -n             Do not use any password
    -C             Don't convert password to uppercase
    
    -o object_name Name of object added as trustee
    -t type        Object type (decimal value)
    -r rights      Rights mask (see manual page)
    
    directory
hu: 
    -h             A jelen súgószöveg kiírása
    -S szerver      a használni kívánt szerver neve
    -U felhasználónév    A szervernek elküldött felhasználónév
    -P jelszó    A megadott jelszó használata
    -n             Jelszó használatának mellőzése
    -C             Jelszó nagybetűsre konvertálásának kihagyása
    
    -o objektumnév   Az objektum neve
    -t típus        Objektumtípus (decimális érték)
    -r jogok      Jogmaszk (lásd a man oldalt)
    
    könyvtár

en: 
    -h             Print this help text
    -S server      Server name to be used
    -U username    Username sent to server
    -P password    Use this password
    -n             Do not use any password
    -C             Don't convert password to uppercase
    
    -o object_name Name of object inspected
    -t type        Object type (decimal value)
    -v             Verbose listing
hu: 
    -h             A jelen súgószöveg kiírása
    -S szerver      a használni kívánt szerver neve
    -U felhasználónév    A szervernek elküldött felhasználónév
    -P jelszó    A megadott jelszó használata
    -n             Jelszó használatának mellőzése
    -C             Jelszó nagybetűsre konvertálásának kihagyása
    
    -o objektumnév   A megvizsgált objektum neve
    -t típus        Objektumtípus (decimális érték)
    -v             Részletes listázás

en: 
    -h             Print this help text
    -S server      Server name to be used
    -U username    Username sent to server
    -P password    Use this password
    -n             Do not use any password
    -C             Don't convert password to uppercase
    
    -o object_name Name of object removed as trustee
    -t type        Object type (decimal value)
    
    file/directory
hu: 
    -h             A jelen súgószöveg kiírása
    -S szerver      a használni kívánt szerver neve
    -U felhasználónév    A szervernek elküldött felhasználónév
    -P jelszó    A megadott jelszó használata
    -n             Jelszó használatának mellőzése
    -C             Jelszó nagybetűsre konvertálásának kihagyása
    
    -o objektumnév   A jogosultként törölt objektum neve
    -t típus        Objektumtípus (decimális érték)
    
    fájl/könyvtár

en: 
    -h             Print this help text
    -S server      Server name to be used
    -U username    Username sent to server
    -P password    Use this password
    -n             Do not use any password
    -C             Don't convert password to uppercase
    
    -o object_name Name of object to be removed
    -t type        Object type (decimal value)
hu: 
    -h             A jelen súgószöveg kiírása
    -S szerver      a használni kívánt szerver neve
    -U felhasználónév    A szervernek elküldött felhasználónév
    -P jelszó    A megadott jelszó használata
    -n             Jelszó használatának mellőzése
    -C             Jelszó nagybetűsre konvertálásának kihagyása
    
    -o objektumnév   A törlendő objektum neve
    -t típus        Objektumtípus (decimális érték)

en: 
    -h             Print this help text
    -S server      Server name to be used
    -U username    Username sent to server
    -P password    Use this password
    -n             Do not use any password
    -C             Don't convert password to uppercase
    
    -o object_name Object name to be converted to ID
    -q objectID    Object ID to convert to name
    -c context     Base context name (use/return abbreviated names)
hu: 
    -h             A jelen súgószöveg kiírása
    -S szerver      a használni kívánt szerver neve
    -U felhasználónév    A szervernek elküldött felhasználónév
    -P jelszó    A megadott jelszó használata
    -n             Jelszó használatának mellőzése
    -C             Jelszó nagybetűsre konvertálásának kihagyása
    
    -o objektumnév   Az azonosítóvá alakítandó objektum neve
    -q objektumazonosító    A névvé alakítandó objektumazonosító
    -c kontextus     Alap kontextusnév (rövidített nevek használata/visszaadása)

en: 
    -h             Print this help text
    -S server      Server name to be used
    -U username    Username sent to server
    -P password    Use this password
    -n             Do not use any password
    -C             Don't convert password to uppercase
    
    -t type        Object type to be listed (decimal)
    -o object      Object pattern
    -v             Verbose listing
    -a             Alternative output format
    -d             Show object type in decimal
hu: 
    -h             A jelen súgószöveg kiírása
    -S szerver      a használni kívánt szerver neve
    -U felhasználónév    A szervernek elküldött felhasználónév
    -P jelszó    A megadott jelszó használata
    -n             Jelszó használatának mellőzése
    -C             Jelszó nagybetűsre konvertálásának kihagyása
    
    -t típus        Kilistázandó objektumtípus (decimális érték)
    -o objektum      Objektumminta
    -v             Részletes listázás
    -a             Alternatív kimeneti formátum
    -d             Objektumtípus megjelenítése decimális formában

en: 
    -h             Print this help text
    -S server      Server name to be used
    -U username    Username sent to server
    -P password    Use this password
    -n             Do not use any password
    -C             Don't convert password to uppercase
    
    -v volume      volume name
hu: 
    -h             A jelen súgószöveg kiírása
    -S szerver      a használni kívánt szerver neve
    -U felhasználónév    A szervernek elküldött felhasználónév
    -P jelszó    A megadott jelszó használata
    -n             Jelszó használatának mellőzése
    -C             Jelszó nagybetűsre konvertálásának kihagyása
    
    -v kötet      kötetnév

en: 
    -h             Print this help text
    -S server      Server name to be used
    -U username    Username sent to server
    -P password    Use this password
    -n             Do not use any password
    -C             Don't convert password to uppercase
    
    -v volume      volume name
    -N             Numeric format
hu: 
    -h             A jelen súgószöveg kiírása
    -S szerver      a használni kívánt szerver neve
    -U felhasználónév    A szervernek elküldött felhasználónév
    -P jelszó    A megadott jelszó használata
    -n             Jelszó használatának mellőzése
    -C             Jelszó nagybetűsre konvertálásának kihagyása
    
    -v kötet      kötetnév
    -N             számformátum

en: 
    -h             Print this help text
    -S server      Server name to be used
    -U username    Username sent to server
    -P password    Use this password
    -n             Do not use any password
    -C             Don't convert password to uppercase
    -p path        Permanent connection to server to be used
    
    command is one of:
    load XXX       load module XXX
    unload XXX     unload module XXX
    mount XXX      mount volume XXX
    dismount XXX   dismount volume XXX
    down [force]   down fileserver
    open bindery   open bindery
    close bindery  close bindery
    disable login  disable login to fileserver
    enable login   enable login to fileserver
    disable tts    disable TTS
    enable tts     enable TTS
    set XXX=YYY    set server variable XXX to value YYY
    clear station XXX   log-outs specified connection
    XXX            try execute XXX as .NCF file
    
    Warning: If you do not have sufficient priviledge level,
             some of commands (load, unload, mount, dismount,
             set, run .NCF) will emit server console broadcast
             to all conected users!
hu: 
    -h             A jelen súgószöveg kiírása
    -S szerver      a használni kívánt szerver neve
    -U felhasználónév    A szervernek elküldött felhasználónév
    -P jelszó    A megadott jelszó használata
    -n             Jelszó használatának mellőzése
    -C             Jelszó nagybetűsre konvertálásának kihagyása
    -p elérési_út        Állandó kapcsolat a használni kívánt szerverhez
    
    A parancs az alábbiak egyike:
    load XXX       az XXX betöltése
    unload XXX     az XXX modul leállítása
    mount XXX      az XXX kötet felkapcsolása
    dismount XXX   az XXX kötet lekapcsolása
    down [force]   a fájlszerver leállítása
    open bindery   bindery megnyitása
    close bindery  bindery bezárása
    disable login  a fájlszerverre bejelentkezés letiltása
    enable login   a fájlszerverre bejelentkezés engedélyezése
    disable tts    TTS letiltása
    enable tts     TTS engedélyezése
    set XXX=YYY    az XXX szerverváltozó YYY értékre állítása
    clear station XXX   az adott kapcsolat megszüntetése
    XXX            XXX végrehajtása NCF parancsfájlként
    
    Figyelmeztetés: Ha nem rendelkezik megfelelő jogosultsági szinttel,
             akkor a parancsok egy része (load, unload, mount, dismount,
             set, run .NCF) nyilvános szerverkonzol-üzeneteket küld
             az ÖSSZES kapcsolódó felhasználónak!

en: 
    -h             Print this help text
    -S server      Server name to be used
    -U username    Username sent to server
    -t type        Object type (decimal value)
    -P password    User password
    -b             Bindery only mode
    -D             Daemon authentication, ignore process uid
hu: 
    -h             A jelen súgószöveg kiírása
    -S szerver      a használni kívánt szerver neve
    -U felhasználónév    A szervernek elküldött felhasználónév
    -t típus        Objektumtípus (decimális érték)
    -P jelszó    Felhasználói jelszó
    -b             Csak bindery mód
    -D             Démonhitelesítés, folyamat uid figyelmen kívül hagyása

en: 
    -h             Print this help text
    -S server      Server name to be used
    -a             Print Station's addr
    -q             Print object ID
    -f             List open files
    -ft            Print raw information about open files
    -fd            Print detailed information about each open file
    -fD            Print DOS filename
    -s             List open semaphores
    -i             List statistical information
    -ih            List read/written bytes in human readable format (e.g. 1K, 234M)
    -iH            Same as above, but use units of 1000 bytes instead of 1024
hu: 
    -h             A jelen súgószöveg kiírása
    -S szerver      a használni kívánt szerver neve
    -a             Nyomtatóállomás címe
    -q             Nyomtatási objektum azonosítója
    -f             Nyitott fájlok kilistázása
    -ft            Nyers információk kiírása a nyitott fájlokról
    -fd            Részletes információk az egyes nyitott fájlokról
    -fD            DOS-fájlnevek kiírása
    -s             Nyitott szemaforok kiírása
    -i             Statisztikai információk listázása
    -ih            Az olvasott/írt bájlok számának olvasható formátumban (pl. 1K, 234M) kiírása
    -iH            Ugyanaz mint fent, de 1024 helyett 1000-es váltószámokkal

en: 
    -t             Server type, default: File server
    -a             server is in form <net>:<node>:<socket>
    -h             Print this help text
hu: 
    -t             Szervertípus, az alapértelmezett érték: Fájlszerver
    -a             szerver a <hálózat>:<csomópont>:<socket> formában
    -h             A jelen súgószöveg kiírása

en: 
    -v              Verbose output
    -i interface    Interface to probe, default: eth0
    -t timeout      Seconds to wait for answer, default: 3
    -h              Print this help text
hu: 
    -v              Részletes kimenet
    -i csatoló    tesztelendő csatoló, az alapértelmezés: eth0
    -t időkorlát      A válaszra várakozás ideje, az alapértelezés: 3
    -h              A jelen súgószöveg kiírása

en: 
    -v             Verbose
    
    file/directory List of files to scan for trustees
hu: 
    -v             Részletes
    
    fájl/könyvtár  A fájlok listája, amelyek jogosultjait keresi a program

en: 
    Fileservername    %-48s
hu: 
    Fájlszerver neve    %-48s

en: 
    Maybe you want to use 
    ipx_configure --auto_interface=on --auto_primary=on
    and try again after waiting a minute.
hu: 
    Érdemes lehet megpróbálni kiadni az
    ipx_configure --auto_interface=on --auto_primary=on
    parancsot, majd egy perc várakozás után újra próbálkozni.

en: 
    Probe an interface for ipx networks
hu: 
    Csatoló tesztelése IPX hálózatokhoz

en: 
    Server: %s	Queue: %s	Queue ID: %8.8X
hu: 
    Szerver: %s	Sor: %s	Sorazonosító: %8.8X

en: 
    Server: %s
hu: 
    Szerver: %s

en: 
    Server: Unknown (%s)
hu: 
    Szerver: Ismeretlen (%s)

en: 
    mount-point    Disconnect specified mount-point
    -a             Disconnect all my connections (NDS and Bindery)
    -S servername  Disconnect all connections (NDS and/or Bindery) to specified
                           server
    -T treename    Disconnect all NDS connections to specified tree
    -g             Disconnect all connections to Netware for all users! (only
                           root can use this flag)
    -h             Print this help text
hu: 
    csatolási_pont    Megadott csatolási pont lekapcsolása
    -a             Összes saját kapcsolat megszüntetése (NDS és bindery egyaránt)
    -S szervernév  Összes saját kapcsolat megszüntetése (NDS és bindery egyaránt)
                           az adott szerverre
    -T címtárfanév    Összes NDS-kapcsolat megszüntetése a megadott címtárfára
    -g             Összes NetWare-kapcsolat megszüntetése minden felhasználóra! (csak a
                           root használhatja ezt a paramétert)
    -h             A jelen súgószöveg kiíratása

en: 
    usage: %s [options]
hu: 
    használat %s [paraméterek]

en: 
    usage: %s [options]
           %s mount-point
hu: 
    használat %s [beállítások]
           %s csatolási pont

en: 
    usage: %s [options] [file/directory...]
hu: 
    használat: %s [paraméterek] [fájl/könyvtár...]

en: 
    usage: %s [options] [ncp filesystem]
hu: 
    használat: %s [opciók] [ncp fájlrendszer]

en: 
    usage: %s [options] [values]
hu: 
    használat: %s [paraméterek] [értékek]

en: 
    usage: %s [options] command
hu: 
    használat: %s [paraméterek] parancs

en: 
    usage: %s [options] file/directory
hu: 
    használat: %s [paraméterek] fájl/könyvtár

en: 
    usage: %s [options] mount-point
hu: 
    használat: %s [paraméterek] csatolási_pont

en: 
    usage: %s [server]
hu: 
    használat: %s [szerver]

en: 
    Message from NetWare Server: %s
    %s
hu: 
    Üzenet a NetWare-szerverről: %s
    %s

en:           Access: %s
hu:           Hozzáférés: %s

en:           Access: (%02X) %s
hu:           Hozzáférés: (%02X) %s

en:           Fork count: %-3u                 (%02X) %s
hu:           Elágazások száma: %-3u                 (%02X) %s

en:           Fork count: %-3u            %s
hu:           Elágazások száma: %-3u            %s

en:           Lock:   %s
hu:           Zárolás:   %s

en:           Lock:   (%02X) %s
hu:           Zárolás:   (%02X) %s

en:           Namespace:  %-5s  Access: %s
hu:           Névtér:  %-5s  Hozzáférés: %s

en:           Namespace:  (%02X) %-5s  Access: (%02X) %s
hu:           Névtér:  (%02X) %-5s  Hozzáférés: (%02X) %s

en:           Task: %-5u             Lock:   (%02X) %s
hu:           Feladat: %-5u             Zárolás:   (%02X) %s

en:           Task: %-5u        Lock:   %s
hu:           Feladat: %-5u        Zárolás:   %s

en:           Task: %-5u     Value: %-5d     Open Count: %-5u
hu:           Feladat: %-5u     Érték: %-5d     Nyitottak száma: %-5u

en:         File lock count: %10u  Record lock count: %7u
hu:         Fájlzárolások száma: %10u  Rekordzárolások száma: %7u

en:         File write flags:      0x%02X  File write state:     0x%02X
hu:         Fájlírási jelzők:      0x%02X  Fájlírás állapota:     0x%02X

en:         File: %s
hu:         Fájl: %s

en:         File: (%02X:%08X) %s
hu:         Fájl: (%02X:%08X) %s

en:         Logical lock threshold: %3u  Record lock threshold: %3u
hu:         Logikai zárolási küszöb: %3u  Rekordzárolási küszöb: %3u

en:         Semaphore: %s
hu:         Szemafor: %s

en:         Transaction flag: %9u  Filler: %18u
hu:         Tranzakció jelző: %9u  Kitöltő: %18u

en:         Type: %-14s Status: %s
hu:         Típus: %-14s Állapot: %s

en:         Type: (%02X) %-9.9s Status: (%08X) %s
hu:         Típus: (%02X) %-9.9s Állapot: (%08X) %s

en:         Use count: %-9u ExpTime: %08X  ObjType: %08X
hu:         Használat száma: %-9u ExpTime: %08X  ObjType: %08X

en:        %s [-vmMnppt] [-s amt] -r sourcedir directory
hu:        %s [-vmMnppt] [-s amt] -r forráskönyvtár könyvtár

en:        %s [-vmMnppt] [-s amt] sourcefile [...] directory
hu:        %s [-vmMnppt] [-s amt] forrásfájl [...] könyvtár

en:        %s [-vmMnppt] [-s amt] sourcefile destinationfile|directory
hu:        %s [-vmMnppt] [-s amt] forrásfájl célfájl|könyvtár

en:     Connection: %u/%u
hu:     Kapcsolat: %u/%u

en:     Range: 0x%08LX-0x%08LX
hu:     Tartomány: 0x%08LX-0x%08LX

en:   %d retries
hu:   %d újbóli próbálkozás

en:   Cannot determine file size: %s
hu:   Nem állapítható meg a fájl mérete: %s

en:   Connection Count:  %10u
hu:   Kapcsolatok száma:  %10u

en:   Created/Copied:
hu:   Létrehozás/másolás:

en:   Day [0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1 2 3 ]
hu:   Nap: [0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1 2 3 ]

en:   Effective:
hu:   Hatályos:

en:   File size:       %10Lu
hu:   Fájl mérete:       %10Lu

en:   Flags:          [%s%s%s%s]
hu:   Jelzők:          [%s%s%s%s]

en:   Inherited:
hu:   Örökölt:

en:   Key %u:
        Name:         %s
        Access Flag:  0x%08X
        Value Length: %u
hu:   Kulcs %u:
        Név:          %s
        Hozzáférési jelző:  0x%08X
        Érték hossza: %u

en:   Last accessed:
hu:   Utolsó hozzáférés:

en:   Last archived:
hu:   Utolsó archiválás:

en:   Last update:
hu:   Utolsó frissítés:

en:   No datastream exist
hu:   Nincs adatfolyam

en:   Stream %3u size: %10Lu
hu:   A(z) %3u folyam mérete: %10Lu

en:   Use Count:              %5u  Open Count:              %5u
      Open For Reading Count: %5u  Open For Writting Count: %5u
      Deny Read Count:        %5u  Deny Write Count:        %5u
      Locked:       %-15s  Fork Count:              %5u
hu:   Használat száma:              %5u  Megnyitás száma:              %5u
      Olvasásra megnyitás száma: %5u  Írásra megnyitás száma: %5u
      Megtagadott olvasás száma:        %5u  Megtagadott írás száma:        %5u
      Zárolva:       %-15s  Elágazás száma:              %5u

en:  (allocated %Lu)
hu:  (lefoglalva %Lu)

en:  --- Account disabled ---
hu:  --- Fiók letiltva ---

en:  mount_point is optional if -a option specified
hu: A csatolási_pont opcionális az -a paraméter használata esetén

en:  or
hu: vagy

en: %8s-- failed (%s)
hu: %8s-- meghiúsult (%s)

en: %d files were not purged due to errors.
hu: %d fájl nem került végleges törlésre hiba miatt.

en: %d files were purged from server.
hu: %d fájl került végleges törlésre a szerverről.

en: %s is not a NDS server, so NDS authentication will fail.
hu: %s nem NDS-szerver, így az NDS-hitelesítés meg fog hiúsulni.

en: %s is not a NDS server, so background authentication will fail.
hu: %s nem NDS-szerver, így a háttérben végzett hitelesítés meg fog hiúsulni.

en: %s must be installed suid root
hu: %s telepítése suid root módon kell, hogy történjen

en: %s must be run with no interfaces configured. Found %d interface%s.
hu: %s futásához nem lehet beállítva csatoló. A %d csatoló %s már létezik.

en: %s probably not ncp-filesystem
hu: %s valószínűleg nem ncp-fájlrendszer

en: %s version %s
hu: %s verzió %s

en: %s: "%s" what?
hu: %s: "%s" micsoda?

en: %s: %s is not Netware directory/file
hu: %s: %s nem egy Netware könyvtár/fájl

en: %s: %s is not a valid object id
hu: %s: %s nem érvényes objektumazonosító

en: %s: %s is not ncpfs file or directory
hu: %s: %s nem ncpfs fájl vagy könyvtár

en: %s: %s is not on ncpfs filesystem
hu: %s: %s nem ncpfs fájlrendszeren található

en: %s: %s: omitting directory
hu: %s: %s: könyvtár kihagyása

en: %s: -%c cannot be used together with -%c
hu: %s: -%c és -%c nem használható együtt

en: %s: -s option requires positive numeric argument > 0
hu: %s: a -s opció után pozitív számértéknek kell szerepelnie> 0

en: %s: Byte count does not match number of bytes
hu: %s: A bájtszám nem egyezik a bájtok tényleges számával

en: %s: Cannot chmod %s: %s
hu: %s: Nem hajtható végre a chmod %s: %s

en: %s: Cannot convert member ID 0x%08lX to name: %s
hu: %s: Nem konvertálható a 0x%08lX tagazonosító névvé: %s

en: %s: Cannot create %s, %s
hu: %s: %s nem hozható létre: %s

en: %s: Cannot create %s: %s
hu: %s: %s nem hozható létre: %s

en: %s: Cannot open %s, %s
hu: %s: %s nem nyitható meg, %s

en: %s: Cannot read %s
hu: %s: %s nem olvasható

en: %s: Cannot read %s: %s
hu: %s: %s nem olvasható: %s

en: %s: Cannot read members of group %s: %s
hu: %s: Nem olvashatók ki a(z) %s tagjai: %s

en: %s: Cannot stat %s, %s
hu: %s: %s statisztikája nem készíthető el, %s

en: %s: Cannot write %s
hu: %s: %s nem írható

en: %s: Close failed for %s
hu: %s: A bezárás meghiúsult a(z) %s eszközön

en: %s: Could not add trustee rights: %s
hu: %s: Nem vehetők fel a jogok: %s

en: %s: Could not create the object
hu: %s: Az objektum nem hozható létre

en: %s: Could not create the property
hu: %s: Nem sikerült a tulajdonság létrehozása

en: %s: Could not delete the object
hu: %s: Az objektum nem törölhető

en: %s: Could not delete the property
hu: %s: Nem sikerült a tulajdonság törlése

en: %s: Could not find Netware information about directory %s: %s
hu: %s: A(z) %s könyvtár NetWare-információi nem találhatók: %s

en: %s: Could not find directory %s
hu: %s: A(z) %s könyvtár nem található

en: %s: Could not find directory %s: %s
hu: %s: A(z) %s könyvtár nem található: %s

en: %s: Could not find object %s: %s
hu: %s: A(z) %s objektum nem található: %s

en: %s: Could not find property
hu: %s: A tulajdonság nem található

en: %s: Could not find property: %s
hu: %s: A tulajdonság nem található: %s

en: %s: Could not find socket address
hu: %s: Nem található a socketcím

en: %s: Could not open wdog socket: %s
hu: %s: Nem nyitható meg a wdog socket: %s

en: %s: Could not read property value: %s
hu: %s: A tulajdonságértéket nem sikerült kiolvasni: %s

en: %s: Could not remove trustee rights: %s
hu: %s: Nem sikerült a jogosultságok eltávolítása: %s

en: %s: Could not write property
hu: %s: A tulajdonság nem írható ki

en: %s: For the SET property %s, you must specify an object id as value
hu: %s: A(z) %s SET tulajdonság esetében értékként objektumazonosítót kell megadni

en: %s: Frame type must be
hu: %s: A kerettípus értéke nem lehet más, mint

en: %s: Get HANGUP signal action failed: %s
hu: %s: A HANGUP jel lekérése művelet meghiúsult: %s

en: %s: Get INTERRUPT signal action failed: %s
hu: %s: Az INTERRUPT jel lekérése művelet meghiúsult: %s

en: %s: Get QUIT signal action failed: %s
hu: %s: A QUIT jel lekérése művelet meghiúsult: %s

en: %s: Get TERMINATE signal action failed: %s
hu: %s: A TERMINATE jel lekérése művelet meghiúsult: %s

en: %s: Inappropriate network number %08lX
hu: %s: Helytelen hálózatszám: %08lX

en: %s: Inappropriate network number %08lX.
hu: %s: Nem megfelelő hálózatszám: %08lX.

en: %s: Insufficient memory to create interface.
hu: %s: Nincs elegendő memória a csatoló létrehozásához.

en: %s: Insufficient memory to create internal net.
hu: %s: Nincs elegendő memória a belső hálózat létrehozásához.

en: %s: Invalid device (%s).
hu: %s: Érvénytelen eszköz (%s).

en: %s: Invalid frame type (%s).
hu: %s: Érvénytelen kerettípus: (%s).

en: %s: Invalid internal network address %s
hu: %s: Érvénytelen belső hálózatszám %s

en: %s: Invalid internal network node %s
hu: %s: Érvénytelen belső hálózatszám: %s

en: %s: Invalid network number %s
hu: %s: Érvénytelen hálózatszám: %s

en: %s: Invalid path: %s
hu: %s: Érvénytelen elérési út: %s

en: %s: Invalid router address %s
hu: %s: Érvénytelen útválasztó cím: %s

en: %s: Invalid router node %s
hu: %s: Érvénytelen útválasztó csomópont: %s

en: %s: Missing command
hu: %s: Hiányzó parancs

en: %s: Network %08lX is directly connected.
hu: %s: A %08lX hálózat közvetlenül kapcsolódik.

en: %s: Network number (%08X) already in use.
hu: %s: A (%08X) hálózatszám már használatban van.

en: %s: No arguments specified.
hu: %s: Nem lett megadva egy argumentum sem.

en: %s: No destination specified.
hu: %s: Nem lett megadva cél.

en: %s: No internal network configured.
hu: %s: Nincs belső hálózat beállítva.

en: %s: No such IPX interface %s %s.
hu: %s: %s %s IPX csatoló nem létezik.

en: %s: No such device (%s).
hu: %s: Nincs ilyen eszköz: (%s).

en: %s: Node (%s) is invalid.
hu: %s: A(z) (%s) csomópont érvénytelen.

en: %s: Node is invalid.
hu: %s: A csomópont érvénytelen.

en: %s: Out of memory!
hu: %s: Nincs elég memória!

en: %s: Primary network already selected.
hu: %s: Az elsődleges hálózat már ki van választva.

en: %s: Property Name too long
hu: %s: A tulajdonságnév túl hosszú

en: %s: Requested device (%s) is down.
hu: %s: A kért eszköz (%s) nem működik.

en: %s: Reset HANGUP signal action failed: %s
hu: %s: A HANGUP jel visszaállítása művelet meghiúsult: %s

en: %s: Reset INTERRUPT signal action failed: %s
hu: %s: A INTERRUPT jel visszaállítása művelet meghiúsult: %s

en: %s: Reset QUIT signal action failed: %s
hu: %s: A QUIT jel visszaállítása művelet meghiúsult: %s

en: %s: Reset TERMINATE signal action failed: %s
hu: %s: A TERMINATE jel visszaállítása művelet meghiúsult: %s

en: %s: Reset to ignore SIGHUP signal failed: %s
hu: %s: A visszaállás a SIGHUP jelzés figyelmen kívül hagyására meghiúsult: %s

en: %s: Reset to ignore SIGINT signal failed: %s
hu: %s: A visszaállás a SIGINT jelzés figyelmen kívül hagyására meghiúsult: %s

en: %s: Reset to ignore SIGQUIT signal failed: %s
hu: %s: A visszaállás a SIGQUIT jelzés figyelmen kívül hagyására meghiúsult: %s

en: %s: Reset to ignore SIGTERM signal failed: %s
hu: %s: A visszaállás a SIGTERM jelzés figyelmen kívül hagyására meghiúsult: %s

en: %s: Route not found for network %08lX.
hu: %s: A %08lX hálózat útvonala nem található.

en: %s: Router network (%08X) not reachable.
hu: %s: Az útválasztó hálózat (%08X) nem érhető el.

en: %s: Server name too long
hu: %s: Túl hosszú szervernév

en: %s: Syntax error in `set' command
hu: %s: Szintaktikai hiba a `set' parancsban

en: %s: Unable to %s TTS, error 0x%04X (%u)
hu: %s: Nem hajtható végre a(z) %s művelet a TTS-re, a hiba: 0x%04X (%u)

en: %s: Unable to %s bindery, error 0x%04X (%u)
hu: %s: Nem hajtható végre a(z) %s művelet a binderyre, a hiba: 0x%04X (%u)

en: %s: Unable to %s file server login, error 0x%04X (%u)
hu: %s: Nem lehet bejelentkezni a(z) %s fájlszerverre, a hiba: 0x%04X (%u)

en: %s: Unable to clear station %u, error 0x%04X (%u)
hu: %s: Nem kapcsolható le a(z) %u állomás , a hiba: 0x%04X (%u)

en: %s: Unable to dismount `%s', error 0x%04X (%u)
hu: %s: `%s' nem kapcsolható le, a hiba: 0x%04X (%u)

en: %s: Unable to down file server, error 0x%04X (%u)
hu: %s: A fájlszerver nem állítható le, a hiba: 0x%04X (%u)

en: %s: Unable to execute `%s', error 0x%04X (%u)
hu: %s: `%s' nem hajtható végre, a hiba: 0x%04X (%u)

en: %s: Unable to get connection list for %08X: %s
hu: %s: %08X kapcsolatlistája nem kérhető le: %s

en: %s: Unable to get volume information
hu: %s: Nem sikerült lekérni a kötetadatokat

en: %s: Unable to load `%s', error 0x%04X (%u)
hu: %s: `%s' nem tölthető be, a hiba: 0x%04X (%u)

en: %s: Unable to mount `%s', error 0x%04X (%u)
hu: %s: `%s' nem kapcsolható fel, a hiba: 0x%04X (%u)

en: %s: Unable to open "%s."
hu: %s: "%s." nem nyitható meg.

en: %s: Unable to open destination file: %s
hu: %s: Nem nyitható meg a célfájl: %s

en: %s: Unable to open output file: %s
hu: %s: Nem nyitható meg a kimeneti fájl: %s

en: %s: Unable to open source file: %s
hu: %s: Nem nyitható meg a forrásfájl: %s

en: %s: Unable to set variable `%s' to value `%s', error 0x%04X (%u)
hu: %s: A `%s' változó nem állítható be a `%s' értékre, le, a hiba: 0x%04X (%u)

en: %s: Unable to stat destination file: %s
hu: %s: Nem készíthető statisztika a célfájlról:  %s

en: %s: Unable to stat source file: %s
hu: %s: Nem készíthető statisztika a forrásfájlról: %s

en: %s: Unable to unload `%s', error 0x%04X (%u)
hu: %s: `%s' nem állítható le, a hiba: 0x%04X (%u)

en: %s: Value too long
hu: %s: Az érték túl hosszú

en: %s: Volume %s does not exist
hu: %s: A(z) %s kötet nem létezik

en: %s: Warning: Bindery cannot be closed by temporary connection
hu: %s: Figyelmeztetés: A binderyt nem zárhatja le egy ideiglenes kapcsolat

en: %s: What is `%s'?
hu: %s: %s' micsoda?

en: %s: Wrong read security
    Must be one of anyone, logged, object, supervisor or netware
hu: %s: Helytelen olvasási biztonság
    Az érték bárki, bejelentkeztt, objektum, supervisor vagy netware kell, hogy legyen

en: %s: Wrong write security
    Must be one of anyone, logged, object, supervisor or netware
hu: %s: Helytelen írási biztonság
    Az érték bárki, bejelentkeztt, objektum, supervisor vagy netware kell, hogy legyen

en: %s: You must give a valid rights string
hu: %s: Érvényes jog-karaktersorozatot kell megadnia

en: %s: You must specify a directory
hu: %s: Meg kell adnia egy könyvtárat

en: %s: You must specify a property name
hu: %s: Meg kell adni egy tulajdonságnevet

en: %s: You must specify a property value
hu: %s: Meg kell adni egy tulajdonságértéket

en: %s: You must specify a rights mask
hu: %s: Meg kell adnia egy jogmaszkot

en: %s: You must specify an object name
hu: %s: Meg kell adnia egy objektumnevet

en: %s: You must specify an object type
hu: %s: Meg kell adnia egy objektumtípust

en: %s: You must specify connection to server
hu: %s: Meg kell adni a kapcsolatot a szerverhez

en: %s: `%.*s' is not a number, skipping
hu: %s: `%.*s' is nem szám, kihagyásra kerül

en: %s: cannot open %s: %s
hu: %s: %s nem nyitható meg: %s

en: %s: could not add object %s
hu: %s: nem vehető fel a(z) %s objektum

en: %s: could not delete interface
hu: %s: nem törölhető a csatoló

en: %s: could not get broadcast message
hu: %s: nem sikerült a nyilvános üzenet lekérése

en: %s: could not get uid on connection: %s
hu: %s: nem sikerült az uid lekérése a következő kapcsolathoz: %s

en: %s: multiple -%c are not allowed
hu: %s: több %c nem engedélyezett

en: %s: unclean close of output file
hu: %s: a kimeneti fájl nem tiszta lezárása

en: %s: user %d not known
hu: %s: A(z)%d felhasználó ismeretlen

en: ' on volume '%s'
hu: ' a(z) '%s' köteten

en: (A): You may change ACCESS control
hu: (A): ACCESS CONTROL jogosultsága van (módosíthatja a hozzáférést)

en: (C): You may CREATE files
hu: (C): CREATE jogosultsága van (létrehozhatja a fájlokat)

en: (E): You may ERASE files
hu: (E): ERASE jogosultsága van (törölheti a fájlokat)

en: (F): You may SCAN for files
hu: (F): SCAN jogosultsága van (kereshet fájlokat)

en: (M): You may MODIFY directory
hu: (M): MODIFY jogosultsága van (módosíthatja a könyvtárat)

en: (R): You may READ from files
hu: (R): READ jogosultsága van (olvashatja a fájlokat)

en: (S): You have SUPERVISOR rights
hu: (S): SUPERVISOR jogosultsággal rendelkezik

en: (W): You may WRITE to files
hu: (W): WRITE jogosultsága van (írhatja a fájlokat)

en: -a             Autocreate mounting point if needed in ~/ncp/SERVER/VOLUME
hu: -a             Csatolási pont automatikus létrehozása, ha szükséges, az  ~/ncp/SZERVER/KÖTET helyen

en: -b             Force bindery login to NDS servers
hu: -b             Bindery alapú bejelentkezés kényszerítése az NDS-szerverekre

en: -i level       Signature level, 0=never, 1=supported, 2=preferred, 3=required
hu: -i szint       Aláírási szint: 0=soha, 1=támogatott, 2=preferált, 3=kötelező

en: -p and -S are incompatible
hu: A -p és az -S opciók egyszerre nem használhatók

en: 1 file was not purged due to error.
hu: 1 fájl nem került végleges törlésre hiba miatt.

en: 1 file was purged from server.
hu: 1 fájl került végleges törlésre a szerverről.

en: : cannot get queue length
hu: : nem kérhető le a sor hossza

en: <Unknown>
hu: <Ismeretlen>

en: <unknown>
hu: <ismeretlen>

en: Account disabled
hu: A fiók le van tiltva

en: Account disabled still %8d seconds
hu: A fiók letiltva még %8d másodpercig

en: Account expires on: %x
hu: A fiók lejárati ideje: %x

en: Active
hu: Aktív

en: Adding
hu: Hozzáadás

en: Alias of an alias
hu: Álnév álneve

en: All referrals failed
hu: Minden hivatkozás meghiúsult

en: Attribute type expected
hu: Attribútumtípusnak kellene következnie

en: Attribute type not expected
hu: Nem attribútumtípusnak kellene következnie

en: Auto Primary Select is %s
    Auto Interface Create is %s
hu: Az Automatikus elsődleges választás: %s
    Az Automatikus csatoló-létrehozás: %s

en: Bad key passed to NWDS{Get|Set}Context
hu: Rossz kulcs lett átadva az NWDS{Get|Set}Context funkciónak

en: Bad syntax
hu: Rossz szintaxis

en: Bad transport
hu: Rossz szállítási protokoll

en: Bad verb
hu: Rossz parancs

en: Both tree and server name were specified. It is not allowed.
hu: A fa és a szerver neve is meg lett adva. Ezt nem szabad.

en: Buffer empty
hu: Puffer üres

en: Buffer full
hu: Puffer tele

en: Bytes read:
hu: Olvasott bájtok száma:

en: Bytes written:
hu: Kiírt bájtok száma:

en: Can't get %s~ lock file
hu: Nem lehet %s~ zárolási fájlt kérni

en: Can't get %s~ lock file: %s
hu: Nem található a(z) %s~ zárolófájl: %s

en: Can't lock lock file %s~: %s
hu: Nem zárolható a(z) %s~ zárolófájl: %s

en: Can't open %s
hu: %s nem nyitható meg

en: Can't open %s: %s
hu: %s nem nyitható meg: %s

en: Can't remove %s~
hu: %s~ nem távolítható el

en: Can't remove %s~
hu: %s~ nem távolítható el

en: Can't set perms on %s
hu: Nem lehet jogosultságokat állítani a következőn: %s

en: Can't write mount entry
hu: Nem írható ki a csatolási bejegyzés

en: Cannot access path "%s": %s
hu: Nem érthető el az elérési út:  "%s": %s

en: Cannot attach connection to context: %s
hu: Nem lehet csatolni a kapcsolatos a kontextushoz: %s

en: Cannot attach to tree %s. Err:%s
hu: Nem lehet csatlakozni a(z) %s címtárfához. Hiba:%s

en: Cannot authenticate connection: %s
hu: Nem hitelesíthető a kapcsolat: %s

en: Cannot convert ID %08X to name: %s
hu: A %08X azonosító nem alakítható át névvé: %s

en: Cannot convert kernel release "%s" to number
hu: Nem sikerült a kernel kiadását ("%s") számmá konvertálni

en: Cannot convert name %s(%04X) to ID: %s
hu: A(z) %s(%04X) név nem alakítható át azonosítóvá. %s

en: Cannot create NDS context handle: %s
hu: Nem hozható létre az NDS kontextusazonosító: %s

en: Cannot create context
hu: Nem hozható létre a kontextus

en: Cannot create print job: %s
hu: Nem hozható létre a nyomtatási feladat: %s

en: Cannot determine: %s
hu: Nem állapítható meg: %s

en: Cannot get kernel release
hu: Nem kérdezhető le a kernel kiadása

en: Cannot get server name from connection to tree %s. Err:%s
hu: Nem lehet lekérni a szervernevet a kapcsolatból a(z) %s címtárfához. Hiba:%s

en: Cannot have both -T tree and -S server options
hu: Egyszerre nem adható meg a -T fa és a -S szerver opció

en: Cannot impersonate as requested: %s
hu: Nem működik a kért megszemélyesítés: %s

en: Cannot mount on %s: %s
hu: Nem lehet csatolni a(z) %s helyre: %s

en: Cannot rename %s to %s: %s
hu: %s nem nevezhető át %s névre: %s

en: Cannot resolve volume name %s on tree %s (using context %s). Err:%s
hu: Nem oldható fel a(z) %s kötetnév a(z) %s címtárfában (%s kontextus mellett). Hiba:%s

en: Cannot retrieve file attributes: %s
hu: Nem sikerült a fájlattribútumok lekérése: %s

en: Cannot retrieve file name: %s
hu: Nem sikerült a fájlnév lekérése: %s

en: Cannot retrieve file number: %s
hu: Nem sikerült a fájlszám lekérése: %s

en: Cannot retrieve info: %s
hu: Nem sikerült az információk lekérése: %s

en: Cannot retrieve list of groups you are in
hu: Nem kérhetők le azon csoportok, amelyeknek tagja.

en: Cannot retrieve password from file descriptor
hu: Nem kérhető le a jelszó a fájlleíróból

en: Cannot retrieve password from file descriptor: %s
hu: Nem kérhető le a jelszó a fájlleíróból: %s

en: Cannot retrieve password from non-blocking file descriptor
hu: Nem kérhető le a jelszó a nem blokkoló fájlleíróból

en: Cannot service print job: %s
hu: Nem szolgálható ki a nyomtatási feladat: %s

en: Cannot set file attributes on %s because of %s
hu: Nem állíthatók be %s fájlattribútumai %s miatt

en: Cannot set trustees on %s because of %s
hu: Nem állíthatók be jogosultak %s számára %s miatt

en: Cannot start print job: %s
hu: Nem indítható el a nyomtatási feladat: %s

en: Cannot to mount on %s: %s
hu: Nem lehet csatolni: %s: %s

en: Changing password for user %s on server %s
hu: %s felhasználó jelszavának módosítása a(z) %s szerveren

en: Client already has message
hu: A kliens már megkapta az üzenetet

en: Client not accepting messages
hu: A kliens nem fogadja az üzeneteket

en: Client not logged in
hu: A kliens nincs bejelentkezve

en: Codepage name `%s' is too long
hu: A(z) `%s' kódlapnév túl hosszú

en: Compatibility option entered, rest of commandline ignored
hu: Belépés kompatibilitási módba, a parancssor maradék része figyelmen kívül marad

en: Conn
hu: Kapcs.

en: Connection limit count exceeded
hu: Ennél többször nem kapcsolódhat

en: Connection to specified server does not exist
hu: A megadott szerverhez nem létezik kapcsolat

en: Context name `%s' is too long
hu: A kontextusnév (`%s') túl hosszú

en: Could not add object to set
hu: Nem sikerült felvenni az objektumot a halmazba

en: Could not attach to queue %s: %s
hu: Nem sikerült csatlakozni a(z) %s sorhoz: %s

en: Could not autocreate mount point %s: %s
hu: Nem sikerült automatikusan létrehozni a(z) %s csatolási pontot: %s

en: Could not change property security
hu: Nem módosítható a tulajdonság biztonsági beállítása

en: Could not create pipe: %s
hu: Nem sikerült csővezetéket létrehozni: %s

en: Could not create property
hu: Nem sikerült a tulajdonság létrehozása

en: Could not find mount point %s: %s
hu: Nem található a(z) %s csatolási pont: %s

en: Could not find queue %s
hu: Nem található a(z) %s sor

en: Could not fork: %s
hu: Nem sikerült az elágazás: %s

en: Could not get server information
hu: nem sikerült a szerverinformációk lekérése

en: Could not open %s: %s
hu: %s nem nyitható meg: %s

en: Could not open message socket: %s
hu: Nem nyitható meg az üzenetsocket: %s

en: Could not umount %s: %s
hu: %s nem kapcsolható le: %s

en: Could not write property
hu: Nem sikerült a tulajdonság kiírása

en: Country name too long
hu: Túl hosszú országnév

en: Crucial replica
hu: Kritikus fontosságú replika

en: DN too long
hu: Túl hosszú DN

en: DS audit connection recorded
hu: DS audit-kapcsolat rögzítve

en: Description
hu: Leírás

en: Directory %s
hu: Könyvtár %s

en: Directory mode `%s' is not valid octal number
hu: A(z)`%s' könyvtármód nem érvényes oktális szám

en: Directory:
hu: Könyvtár:

en: Dirs     : %d
hu: Könyvtárak     : %d

en: Duplicate type
hu: Többször előforduló típus

en: Empty buffer passed to API
hu: Üres puffer lett átadva az API-nak

en: Enter new password:
hu: Írja be az új jelszót:

en: Enter old password:
hu: Írja be a régi jelszót:

en: Enter password for %s:
hu: Írja be %s jelszavát:

en: Enter password:
hu: Írja be a jelszót:

en: Error changing mode of %s: %s
hu: %s módja nem változtatható meg: %s

en: Error getting queue jobs ids: %ld
hu: Hiba a sor feladatazonosítóinak lekérése közben: %ld

en: Error in ncp_request
hu: Hiba az ncp_requestben

en: Error: "/proc/filesystems" could not be read:
hu: Hiba: a "/proc/filesystems" nem olvasható:

en: Expected RDN delimiter
hu: RDN határolónak kellene következnie

en: Expected identifier
hu: Azonosítónak kellene következnie

en: Extended attributes: %u attributes
                         %u bytes in keys, %u bytes in data
hu: Kiterjesztett attribútumok: %u attribútum
                         %u bájt kulcsokban, %u bájt adat

en: Failed Logins: %5d
hu: Sikertelen bejelentkezések száma: %5d

en: File Physical Locks:
hu: Fájl fizikai zárolások:

en: File Usage:
hu: Fájlhasználat:

en: File mode `%s' is not valid octal number
hu: A(z)`%s' fájlmód nem érvényes oktális szám

en: File:
hu: Fájl:

en: FileServer:
hu: Fájlszerver:

en: Filter tree empty
hu: Szűrőfa üres

en: Form
hu: Lap

en: Fragment too large, len=%d, max=%d
hu: Túl nagy töredék, len=%d, max=%d

en: Fragment too short
hu: Túl rövid töredék

en: Fragmented
hu: Töredezett

en: Free     : %dK
hu: Szabad     : %dK

en: Free dirs: %d
hu: Szabad könyvtárak: %d

en: From %s[%d]: %s
hu: Küldő: %s[%d]: %s

en: Get host address `%s': %s
hu: Gépcím lekérdezése: `%s': %s

en: GraceLogins left: %d
    of max.         : %d
hu: Maradék grátisz bejelentkezések száma: %d
    az összesből, amely: %d

en: Group `%s' does not exist on this machine
hu: A(z) `%s' csoport ezen a gépen nem létezik

en: Group:
hu: Csoport:

en: Held
hu: Visszatartott

en: Held bytes read:
hu: Visszatartott olvasott bájtok száma:

en: Held bytes written:
hu: Visszatartott írt bájtok száma:

en: Held requests:
hu: Visszatartott kérések:

en: I/O charset name `%s' is too long
hu: A(z) `%s' I/O karakterkészlet-név túl hosszú

en: IPX Address for (%s, %s) is %08X:%02X%02X%02X%02X%02X%02X.
hu: (%s, %s) IPX-címe: %08X:%02X%02X%02X%02X%02X%02X.

en: ITEM over existing SET
hu: ITEM a meglévő SET-hez

en: Ignoring unneeded value for option `%s'
hu: A(z) `%s' opció szükségtelen értéke figyelmen kívül marad

en: Illegal format on stdin
hu: Érvénytelen formátum a standard bemeneten (stdin)

en: Illegal station number
hu: Érvénytelen állomásszám

en: InBufLen after request=%d, FirstReply=%d
hu: InBufLen a kérés után=%d, FirstReply=%d

en: Inconsistent multiava
hu: Következetlen multiava

en: Information not known
hu: Ismeretlen információ

en: Installed NCP Extensions:
      Name                                Number    Version
      -------------------------------------------------------
hu: Telepített NCP-bővítések:
      Név                                Szám       Verzió
      -------------------------------------------------------

en: Internet Bridge   %d
hu: Internetes híd   %d

en: Intruder detection lockout
hu: Behatolás-felderítés lezárt

en: Invalid API version
hu: Érvénytelen API-verzió

en: Invalid DS name
hu: Érvénytelen DS-név

en: Invalid NCP packet length
hu: Érvénytelen NCP-csomaghossz

en: Invalid buffer length
hu: Érvénytelen pufferhossz

en: Invalid connection number
hu: Érvénytelen kapcsolatszám

en: Invalid context handle
hu: Érvénytelen kontextusazonosító

en: Invalid directory handle
hu: Érvénytelen könyvtárazonosító

en: Invalid file mode
hu: Érvénytelen fájlmód

en: Invalid information level
hu: Érvénytelen információs szint

en: Invalid iteration handle
hu: Érvénytelen iterációs azonosító

en: Invalid mount point: %s
hu: Érvénytelen csatolási pont: %s

en: Invalid object name
hu: Érvénytelen objektumnév

en: Invalid parameter
hu: Érvénytelen paraméter

en: Invalid password
hu: Érvénytelen jelszó

en: Invalid password characters
hu: Érvénytelen jelszókarakterek

en: Invalid path: %s
hu: Érvénytelen elérési út: %s

en: Invalid request
hu: Érvénytelen kérés

en: Invalid server response
hu: Érvénytelen szerverválasz

en: Invalid signature
hu: Érvénytelen aláírás

en: Invalid transport requested
hu: Érvénytelen kért szállítás

en: Invalid volume
hu: Érvénytelen kötet

en: Job ID
hu: Feladatazonosító

en: Known NetWare File Servers
hu: Ismert NetWare-fájlszerverek

en: Large files       %s
hu: Nagy fájlok       %s

en: Last 'intruder' address: %s
hu: Utolsó 'behatoló' cím: %s

en: Last Login: %x, %X
hu: Utolsó bejelentkezés: %x, %X

en: Local Login Code  0x%02X
hu: Helyi bejelentkezési kód  0x%02X

en: Lock timed out
hu: A lezárást túllépte a megadott időt

en: Locked by Begin Share File Set
hu: Fájlmegosztás beállításának megkezdése miatt zárolva

en: Locked by a file lock
hu: Fájlzárolás által zárolt

en: Logging into %s as %s
hu: Bejelentkezés a(z) %s szerverre mint %s

en: Login denied
hu: Bejelentkezés megtagadva

en: Login denied.
hu: A bejelentkezés meg lett tagadva.

en: Login time
hu: Bejelentkezési idő

en: MAC namespace is not supported on destination %s: %s
hu: A MAC névteret nem támogatja a cél %s: %s

en: MAC namespace is not supported on source %s: %s
hu: A MAC névteret nem támogatja a forrás %s: %s

en: MAC station
hu: MAC-állomás

en: Max. Connections  %d
hu: Kapcsolatok max. száma  %d

en: Max. Volumes      %d
hu: Kötetek max. száma      %d

en: Maximum DiskQuota : %8d blocks
hu: Maximális lemezkvóta: %8d blokk

en: Maximum no of connections: %d
hu: Kapcsolatok maximális száma: %d

en: Member already exists
hu: A tag már létezik

en: Message from Netware Server: %s
    %s
hu: Üzenet a(z) %s NetWare-szervertől:
    %s

en: Message sent to %s/%s (station %d)
hu: Az üzenet elküldésre került az alábbi helyre: %s/%s (állomás: %d)

en: Message was not sent to %s/%s (station %d): %s
hu: Az üzenet nem került elküldésre az alábbi helyre: %s/%s (állomás: %d): %s

en: Minimal password length  : %d
hu: Minimális jelszóhossz  : %d

en: Miscellaneous NetWare Information:
hu: Vegyes NetWare-információk:

en: Mixed Mode Path   %s
hu: Vegyes módú elérési út   %s

en: NCP cache time to live must be less than 20000 ms. You specified %u
hu: Az NCP gyorstárban töltendő idő nem lehet több mint 20000 ms. Az Ön által megadott érték: %u

en: NCP not supported
hu: NCP nem támogatott

en: NCP signature level must be number between 0 and 3. You specified %u
hu: Az NCP aláírási szint 0 és 3 közé kell, hogy essen. Az Ön által megadott érték: %u

en: NDS error %d
hu: NDS-hiba: %d

en: NULL pointer seen
hu: NULL-mutató látható

en: NWCC_INFO_MOUNT_POINT failed: %s
hu: NWCC_INFO_MOUNT_POINT meghiúsult: %s

en: NWCXGetPermConnList failed: %s
hu: NWCXGetPermConnList meghiúsult: %s

en: NWDSGetContext/NWDSSetContext (DCK_FLAGS) failed: %s.
hu: NWDSGetContext/NWDSSetContext (DCK_FLAGS) meghiúsult: %s.

en: NWDSSetContext(DCK_NAME_CTX) failed: %s
hu: NWDSSetContext(DCK_NAME_CTX) meghiúsult: %s

en: NWDSWhoAmi returned %s
hu: NWDSWhoAmi visszaadott értéke: %s

en: Name
hu: Név

en: Namespace information format is not valid
hu: A névtér-információ formátuma nem érvényes

en: NetWare copy
hu: NetWare másolat

en: NetWare copy (resource fork)
hu: NetWare másolat (erőforrásszakasz)

en: Network
hu: Hálózat

en: Never logged in
hu: Soha nem volt még bejelentkezve

en: New password must be different when changing
hu: Az új jelszó nem lehet ugyanaz a módosításkor

en: No Description
hu: Nincs leírás

en: No NCP Extensions registered
hu: Nincsenek NCP-bővítések regisztrálva

en: No NCP connections to server %s.
hu: Nincs NCP kapcsolat a(z) %s szerverre.

en: No NCP connections to tree %s.
hu: Nincs NCP kapcsolat a(z) %s címtárfára.

en: No NCP connections.
hu: Nincs NCP kapcsolat.

en: No Purg. : %dK
hu: Nem törölhető véglegesen: %dK

en: No connection exists
hu: Nincs kapcsolat

en: No connection found for %s/%08X
hu: Nem található kapcsolat %s/%08X számára

en: No connection found for %s/%s
hu: Nincs kapcsolat %s/%s számára

en: No files were purged from server.
hu: Egy fájl sem került végleges törlésre a szerverről.

en: No job in queue
hu: Nincs feladat a sorban

en: No queues found
hu: Egy sor sem található

en: No referrals
hu: Nincsenek hivatkozások

en: No servers found
hu: Egy szerver sem található

en: No such attribute
hu: Nincs ilyen attribútum

en: No such entry
hu: Nincs ilyen bejegyzés

en: No such property
hu: Ilyen tulajdonság nincs

en: No such syntax
hu: Helytelen szintaxis

en: No transport available
hu: Nincs elérhető szállítás

en: No user name found in cmd line nor in env
hu: Nem található felhasználónév sem a parancssorban, sem a környezetben

en: Nobody
hu: Senki

en: Node Address
hu: Csomópont címe

en: Not enough memory
hu: Nincs elegendő memória

en: Not enough memory for copy of password
hu: Nincs elég memória a jelszó lemásolásához

en: Not enough memory for list of groups
hu: Nincs elég memória a csoportok listázásához

en: Not enough memory for strdup()
hu: Nincs elég memória az strdup() művelethez

en: Not locked
hu: Nem zárolt

en: Not logged in
hu: Nincs bejelentkezve

en: Not logged in
hu: Nincs bejelentkezve

en: Not logged to tree %s
hu: A(z) %s címtárfára nincs bejelentkezve.

en: OS Language       %u
hu: OS nyelv       %u

en: Obsolete API
hu: Elavult API

en: Only super-user can use the -g flag
hu: A g paramétert csak a root felhasználó alkalmazhatja

en: Owning namespace:
hu: Tulajdonos névtér:

en: Packet signatures required
hu: Csomagok aláírása kötelező

en: Param Src   '%s'
    Param Dest  '%s'
hu: Param. forrás   '%s'
    Param. cél  '%s'

en: Password expired
hu: A jelszó lejárt

en: Password expires on: %x
hu: A jelszó lejárati ideje: %x

en: Password not unique
hu: Nem egyedi jelszó

en: Password really expired
hu: A jelszó végleg lejárt

en: Password required
hu: Jelszó kötelező

en: Password too long
hu: Túl hosszú jelszó

en: Password too short
hu: Túl rövid jelszó

en: Password unencrypted
hu: Nem titkosított jelszó

en: Password:
hu: Jelszó:

en: PasswortChangeInterval   : %d days
hu: Két jelszócsere közötti idő : %d nap

en: Path does not exist: %s
hu: Az elérési út nem létezik: %s

en: Permanent connection broken
hu: Megszakadt állandó kapcsolat

en: Print queue name
hu: Nyomtatási sor neve

en: Probably you have no IPX support in your kernel
hu: Valószínűleg hiányzik az IPX támogatás a kernelből

en: Product Version   %u.%u.%u
hu: Termékverzió   %u.%u.%u

en: Purgable : %dK
hu: Véglegesen törölhető : %dK

en: Queue "%s" on server %s not found.
hu: A(z) "%s" sor a(z) %s szerveren nem található.

en: Queue %s not found: %s
hu: A(z) %s sor nem található: %s

en: Queue ID
hu: Sorazonosító

en: RDN too long
hu: Túl hosszú RDN

en: Re-Enter new password:
hu: Írja be az új jelszót mégegyszer:

en: Ready
hu: Kész

en: Referral needed
hu: Hivatkozás szükséges

en: Remote directory is specified but kernel does not support subdir mounts
hu: A távoli könyvtár meg lett adva, de a kernel nem támogatja az alkönyvtár-csatolásokat

en: Remote directory is specified but ncpmount does not support subdir mounts
hu: A távoli könyvtár meg lett adva, de az ncpmount nem támogatja az alkönyvtár-csatolásokat

en: Remote failure
hu: Távoli hiba

en: Remounting not supported, sorry
hu: Az újracsatolás nem támogatott... elnézést

en: Rename not allowed
hu: Nem lehet átnevezni

en: Requests:
hu: Kérések:

en: Required parameter for option `%s' missing
hu: A(z) `%s' opció kötelező értéke hiányzik

en: Required unicode translation not available
hu: A kért Unicode-fordítás nem érhető el

en: RestrictionMask : %02X
hu: Korlátozási maszk (RestrictionMask) : %02X

en: Retry count must be between 1 and 65536 inclusive
hu: Az újrapróbálkozások száma 1 és 65536 közé kell, hogy esseni

en: Rights:
hu: Jogok:

en: SET over existing ITEM
hu: SET a meglévő ITEM-hez

en: Scan complete
hu: Keresés vége

en: Search in subdir '
hu: Keresés alkönyvtárakban

en: Segment: %03d
hu: Szegmens: %03d

en: Seq
hu: Sorrend

en: Server %s belong to tree %s and you are already authenticated to it.
hu: A(z) %s szerver a(z) %s címtárfába tartozik és Ön már hitelesítve van hozzá.

en: Server %s belong to tree %s and you are not authenticated to it.
hu: A(z) %s szerver a(z) %s címtárfába tartozik és Ön nincs hozzá hitelesítve.

en: Server failure
hu: Szervermeghibásodás

en: Server not found
hu: A szerver nem található

en: Server reply too long
hu: A szerver válasza túl hosszú

en: Signature level conflict
hu: Aláírási szint ütközés

en: Specified password is too long
hu: A megadott jelszó túl hosszú

en: Specified path is not remote
hu: A megadott elérési út nem távoli

en: Specified server name `%s' is too long
hu: A megadott `%s' szervernév túl hosszú

en: Specified tree name `%s' is too long
hu: A megadott fanév (`%s') túl hosszú

en: Station Address
hu: Állomáscím

en: Status
hu: Állapot

en: Successfully logged out from %s
hu: Az %s szerverről a kijelentkezés sikerült.

en: Successfully logged out from all trees.
hu: Sikerült a kijelentkezés minden címtárfából.

en: Successfully logged out from tree %s (%d server(s))
hu: A(z) %s címtárfából (és a(z) %d szerver(ek)ről ) a kijelentkezés sikerült.

en: System error
hu: Rendszerhiba

en: TTS holding detach
hu: TTS tartja lekapcsolva

en: TTS holding open
hu: TTS tartja nyitva

en: TTS locked
hu: TTS által zárolva

en: Time not synchronized
hu: Nem szinkronizált idő

en: Time restrictions:         1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 2 2 2 2 ]
hu: Időkorlátozások:         1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 2 2 2 2 ]

en: Timeout must be between 1 and 900 secs inclusive
hu: Az időkorlát 1 és 900 másodperc közé kell, hogy essen

en: Too many request/reply fragments
hu: Túl sok kérés/válasz töredék

en: Too many tokens
hu: Túl sok token

en: Total    : %dK
hu: Összesen    : %dK

en: Transport failure
hu: Szállítási hiba

en: Tried to write %s property
hu: %s tulajdonságot próbált kiírni a program

en: Trustee scan failed, %s
hu: A jogosultak keresése meghiúsult, %s

en: Trustees:
hu: Jogosultak:

en: Try `%s -h' for more information
hu: `%s -h' a részletesebb leírásért

en: Unable to begin scandir: 0x%04X
hu: A scandir  nem indítható: 0x%04X

en: Unable to copy MAC resource fork of %s because of %s does not support resource forks
hu: Nem sikerült átmásolni a MAC erőforrásszakaszt a cél %s helyre, mert %s nem támogatja az erőforrásszakaszok használatát

en: Unable to copy MAC resource fork: %s: %s
hu: A MAC erőforrásszakasz nem másolható át: %s: %s

en: Unable to create MAC resource fork on destination %s: %s
hu: Nem sikerült MAC erőforrásszakaszt létrehozni a cél %s helyen: %s

en: Unable to get connection list for %s: %s
hu: Nem sikerült lekérni %s kapcsolati listáit: %s

en: Unable to initialize: 0x%04X
hu: Nem sikerült az inicializálás: 0x%04X

en: Unable to negotiate requested security level: %s
hu: Nem sikerült megállapodni a kért biztonsági szintben: %s

en: Unable to open MAC resource fork on source %s: %s
hu: Nem nyitható meg a MAC erőforrásszakasz a(z) %s forráson: %s

en: Unable to open connection to %s.
hu: Nem nyitható meg kapcsolat %s felé.

en: Unable to send message to %s/%s: %s
hu: Nem küldhető el az üzenet %s/%s számára: %s

en: Unauthorized station
hu: Nem engedélyezett állomás

en: Unauthorized time
hu: Nem engedélyezett idő

en: Unexpected error in NextDir: %s
hu: Váratlan hiba a NextDirben: %s

en: Unexpected option `-%c'
hu: Váratlan opció `-%c'

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Unknown NDS error
hu: Ismeretlen NDS-hiba

en: Unknown Requester error
hu: Ismeretlen requester hiba

en: Unknown Server error
hu: Ismeretlen szerverhiba

en: Unknown error %d (0x%X)
hu: Ismeretlen hiba: %d (0x%X)

en: Unknown format
hu: Ismeretlen formátum

en: Unknown lock state
hu: Ismeretlen zárolási állapot

en: Unknown namespace "%s"
hu: Ismeretlen névtér: "%s"

en: Unknown ncpfs error
hu: Ismeretlen ncpfs hiba

en: Unknown option `%s', ignoring it
hu: Ismeretlen opció (`%s'), figyelmen kívül marad

en: Unknown user
hu: Ismeretlen felhasználó

en: Unknown(%04X):
hu: Ismeretlen(%04X):

en: Unknown:<%s>
hu: Ismeretlen:<%s>

en: Unknown:N/A
hu: Ismeretlen:N/A

en: Unreachable server
hu: Elérhetetlen szerver

en: Unsuccessfully logged out from all trees (%d server(s) Ok and %d failure(s))
hu: Nem sikerült a kijelentkezés a(z) összes címtárfából (%d szerver OK, %d viszont hibás))

en: Unsuccessfully logged out from tree %s (%d server(s) Ok and %d failure(s))
hu: Nem sikerült a kijelentkezés a(z) %s címtárfából (%d szerver OK, %d hibás))

en: Unsupported authenticator
hu: Nem támogatott hitelesítő

en: Unsupported mount protocol version %d
hu: Nem támogatott csatolási protokollverzió: %d

en: Unsupported name format type
hu: Nem támogatott névformátum-típus

en: Unsupported transport type
hu: Nem támogatott szállítási típus

en: Usage: %s --auto_primary=[on|off]
    Usage: %s --auto_interface=[on|off]
    Usage: %s --help
    Usage: %s
hu: Használat: %s --auto_primary=[on|off]
    Használat: %s --auto_interface=[on|off]
    Használat: %s --help
    Használat: %s

en: Usage: %s add [-p] device frame_type [net_number[:node]]
    Usage: %s del device frame_type
    Usage: %s delall
    Usage: %s check device frame_type
hu: Használat: %s add [-p] eszköz kerettípus [hálózatszám[:csomópont]]
    Használat: %s del eszköz kerettípus
    Használat: %s delall
    Használat: %s check eszköz kerettípus

en: Usage: %s add net_number(hex) node(hex)
    Usage: %s del
hu: Használat: %s add hálózatszám(hex) csomópont(hex)
    Használat: %s del

en: Usage: %s add network(hex) router_network(hex) router_node(hex)
    Usage: %s del network(hex)
hu: Használat: %s add hálózat(hex) útválasztó_hálózat(hex) útválasztó_csomópont(hex)
    Használat: %s del hálózat(hex)

en: User %s not found in current context.
    Trying server context...
hu: A(z) %s felhasználó nem található az aktuális kontextusban.
    A szerverkontextus ellenőrzése...

en: User `%s' does not exist on this machine
hu: A(z) `%s' felhasználó ezen a gépen nem létezik

en: User is not allowed to change password
hu: A felhasználó nem jogosult módosítani a jelszavát

en: User name
hu: Felhasználónév

en: User name is not specified
hu: A felhasználó neve nincs megadva

en: User:
hu: Felhasználó:

en: VAP Version       %d
hu: VAP verzió       %d

en: Value `%s' for option `%s' is not a number
hu: A(z) %s' érték (`%s' opció) nem szám

en: Version           %d.%d Revision %c
hu: Verzió           %d.%d revízió %c

en: Virt.Consolvers.  %d
hu: Virtuális consolverek.  %d

en: Volume %s not found! error %ld.
hu: A(z) %s kötet nem található! Hiba: %ld.

en: Volume `%s' was mounted as #%u
hu: A(z) `%s' kötet felkapcsolásra került, mint #%u

en: Volume name `%s' is too long
hu: Túl hosszú kötetnév: `%s'

en: Volume path `%s' is invalid: `%s'
hu: A(z) `%s' kötet elérési út érvénytelen: `%s'

en: Waiting
hu: Várakozás

en: Warning: Cannot enable filename caching: %s
hu: Figyelmeztetés: Nem kapcsolható be a fájlnevek gyorstárazása: %s

en: Warning: Unable to load NLS charsets
hu: Figyelmeztetés: Az NLS karakterkészletek betöltése nem sikerült

en: Why next fragment?
hu: Miért a következő töredék?

en: You already have mounted server %s
    as user %s
    on mount point %s
hu: A(z) %s szerver már csatolva van
    mint %s felhasználó
    a(z) %s csatolási ponton

en: You are already authenticated to tree %s.
hu: Ön már hitelesítve van a(z) %s címtárfához.

en: You are not allowed to set gid to `%s'
hu: A gid nem állítható be a(z) `%s' értékre.

en: You are not allowed to set owner to `%s'
hu: A tulajdonos nem állítható be a(z) `%s' értékre.

en: You are not allowed to set uid to `%s'
hu: Az uid nem állítható be a(z) `%s' értékre.

en: You are not allowed to umount %s
hu: %s lekapcsolása (umount) nem engedélyezett

en: You are not authenticated to tree %s.
hu: Ön nincs a(z) %s címtárfához hitelesítve.

en: You cannot specify a server or a tree with -a or -g option.
hu: Az -a vagy -g opció mellett már nem adható meg szerver és címtárfa.

en: You cannot specify both a server and a tree together.
hu: Nem adható meg egyszerre szerver és címtárfa.

en: You have %d login attempts left
hu: %d alkalommal próbálkozhat még bejelentkezni

en: You have insufficient rights to list queue jobs
hu: Nem rendelkezik elegendő jogosultsággal a sor feladatainak kilistázásához

en: You mistype the new password, try again
hu: Az új jelszó nem egyezik, próbálja újra

en: You must specify NDS volume name if you specified tree name.
hu: Ha a fa nevét adta meg, akkor NDS kötetnevet kell megadnia.

en: You must specify a queue
hu: Muszáj megadni egy sort

en: You must specify a volume to mount using -V option.
hu: A -V opció használatával adjon meg egy csatolandó kötetet.

en: You must specify either a server, a tree, a mount point, or all connections.
hu: Meg kell adnia egy szervert, egy címtárfát, egy csatolási pontot, vagy az összes kapcsolatot.

en: Your effective rights for %s are: %s
hu: Az Ön hatályos jogai %s-t illetően: %s

en: Your kernel does not support character mapping. You should upgrade to latest version.
hu: A kernel nem támogatja a karakterek leképezését. Frissítsen a legújabb verzióra.

en: Your kernel does not support filename caching. You should upgrade to latest kernel version.
hu: A kernel nem támogatja a fájlnevek gyorstárazását. Frissítsen a legújabb verzióra.

en: Your password has expired
hu: Az Ön jelszava lejárt.

en: alloc_dir_handle error
hu: alloc_dir_handle hiba

en: already mounted:%s
hu: már csatolva van:%s

en: attempt to open mount point
hu: kísérlet a csatolási pont megnyitására

en: audit connection recorded
hu: audit-kapcsolat rögzítve

en: audited
hu: auditálás alatt

en: being aborted
hu: megszakítás alatt

en: bind failed: %s
hu: bind meghiúsult: %s

en: close
hu: bezárás

en: could not get server time
hu: nem sikerült a szerver idejének lekérése

en: could not get strings
hu: nem sikerült a karaktersorozatok lekérése

en: could not open file
hu: a fájl nem nyitható meg

en: create error
hu: create hiba

en: currently in use  %d
hu: jelenleg használatban  %d

en: dealloc error
hu: dealloc hiba

en: deny read
hu: olvasás megtagadva

en: deny write
hu: írás megtagadva

en: detached
hu: lekapcsolva

en: disable
hu: letiltás

en: dup2 error: %m
hu: dup2 hiba: %m

en: enable
hu: engedélyezés

en: error %d authenticating
hu: hiba: %d hitelesítés közben

en: error %d logging in
hu: hiba: %d bejelentkezés közben

en: exec error: %m
hu: exec hiba: %m

en: failed in mount(2)
hu: meghiúsult a mount(2) közben

en: failed in nds login
hu: meghiúsult az NDS-bejelentkezés közben

en: fork error: %m
hu: elágazási hiba: %m

en: found IPX network %8.8lX
hu: IPX hálózat: %8.8lX

en: get me rights error
hu: get me rights hiba

en: get sys rights error
hu: get sys rights hiba

en: getsockname ncp socketfailed
hu: getsockname ncp socket meghiúsult

en: gid parameter `%s' is not valid decimal number
hu: a gid paraméter `%s' nem érvényes decimális szám

en: in create context
hu: a kontextus létrehozása során

en: in find_conn_spec
hu: a find_conn_spec-ben

en: in login
hu: a bejelentkezés során

en: in mount(2)
hu: a mount(2) során

en: in ncp_initialize
hu: az ncp_initialize során

en: in ncp_open
hu: az ncp_open közben

en: in ncp_open_mount
hu: az ncp_open_mount során

en: in nds login
hu: az NDS-be bejelentkezés során

en: in tree search
hu: a fában keresés során

en: in volume search
hu: a köteteken keresés során

en: init error
hu: init hiba

en: init search2 error
hu: init search2 hiba

en: invalid copies: %s
hu: érvénytelen másolatok: %s

en: invalid form number: %s
hu: érvénytelen lapszám: %s

en: invalid line number: %s
hu: érvénytelen sorszám: %s

en: invalid option: %c
hu: érvénytelen opció: %c

en: invalid row number: %s
hu: érvénytelen sor: %s

en: invalid tab size: %s
hu: érvénytelen tabulátorméret: %s

en: locked
hu: zárolva

en: logged
hu: naplózva

en: logged in
hu: bejelentkezve

en: lookup blub error
hu: lookup blub hiba

en: lookup me error
hu: lookup me hiba

en: lookup public error
hu: lookup nyilvános hiba

en: message: %s
hu: üzenet: %s

en: mounted on:%s
hu: csatolás helye:%s

en: ncpfs version %s
hu: ncpfs verzió: %s

en: ncpfs: string too long: %s
hu: ncpfs: túl hosszú karaktersorozat: %s

en: ncpfs: volume name too long: %d
hu: ncpfs: túl hosszú kötetnév: %d

en: needs security change
hu: biztonsági módosítást igényel

en: never
hu: soha

en: no
hu: nem

en: no message
hu: nincs üzenet

en: no network found
hu: nem található hálózat

en: none
hu: egy sem

en: not NetWare filesystem
hu: nem NetWare-fájlrendszer

en: not a directory
hu: nem könyvtár

en: not own password
hu: nem saját jelszó

en: nwdir [options] [path]
    
          -d    List information about directory itself instead
                of directory content
          -l    List namespace informations
          -e    List extended attributes informations
          -v    Verbose listing
          -f    List connections using file
          -p    List physical locks on file
          -t    Technical - show values and their meaning
          -h    This help
          path  Path to list, may contain wildcards
    
    (c) 1998 Milan Vandrovec for ncpfs-2.0.12.8
hu: nwdir [paraméterek] [elérési út]
    
          -d    Információk kiírása magáról a könyvtárról a 
                könyvtár tartalma helyett
          -l    Névtér-információk kiírása
          -e    Kibővített attribútumok információinak kiírása
          -v    Részletes listázás
          -f    A fájlt használó kapcsolatok kilistázása
          -p    A fájl fizikai zárolásainak kiírása
          -t    Technikai - az értékek és jelentéseik kiírása
          -h    Ez a súgószöveg
          elérési út  A kilistázandó elérési út, helyettesítő karaktereket is tartalmazhat
    
    (c) 1998 Milan Vandrovec, ncpfs-2.0.12.8

en: nwmsg: %s ignores messages
hu: nwmsg: %s figyelmen kívül hagyja az üzeneteket

en: nwmsg: %s is not logged in
hu: nwmsg: %s nincs bejelentkezve

en: open
hu: megnyitás

en: open normal
hu: normál módon megnyitva

en: open shareable
hu: megnyitva megosztható módon

en: opening ncp_socket
hu: ncp_socket megnyitása

en: owner parameter `%s' is not valid decimal number
hu: a tulajdonos paraméter `%s' nem érvényes decimális szám

en: path translation error
hu: elérésiút-fordítási hiba

en: peak connections  %d
hu: legtöbb kapcsolat  %d

en: pipe error: %m
hu: csővezeték hiba: %m

en: probing %s on %s --
hu: %s tesztelése a %s hálózaton--

en: read
hu: olvasás

en: temporary authenticated
hu: ideiglenesen hitelesített

en: test_create: Passed.
hu: test_create: Sikerült.

en: test_readdir: Passed.
hu: test_readdir: Sikerült.

en: test_rights: Passed.
hu: test_rights: Sikerült.

en: trying to change password
hu: jelszó módosításának kísérlete közben

en: trying to find server
hu: szerver keresése közben

en: type '%s -h' for help
hu: a súgószöveghez írja be, hogy '%s -h'

en: uid parameter `%s' is not valid decimal number
hu: A(z) `%s' uid paraméter nem érvényes decimális szám

en: unknown (%02X)
hu: ismeretlen (%02X)

en: unlocked
hu: nem zárolt

en: usage: %s [-B] <queue> [<qlen>]
hu: használat: %s [-B] <nyomtatási_sor> [<sorhossz>]

en: usage: %s [-V]
hu: használat: %s [-V]

en: usage: %s [options]
hu: használat: %s [paraméterek]

en: usage: %s [options] [file/directory...]
hu: használat: %s [paraméterek] [fájl/könyvtár...]

en: usage: %s [options] [pattern]
hu: használat: %s [paraméterek] [minta]

en: usage: %s [options] [user|group] message
hu: használat: %s [paraméterek] [felhasználó|csoport] üzenet

en: usage: %s [options] file
hu: használat: %s [paraméterek] fájlnév

en: usage: %s [options] mount-point
hu: használat: %s [paraméterek] csatolási_pont

en: usage: %s [options] pattern
hu: használat %s [paraméterek] minta

en: usage: %s [pattern]
hu: használat: %s [minta]

en: usage: %s [server]
hu: használat: %s [szerver]

en: usage: %s mount-point
hu: használat: %s csatolási pont

en: usage: nwpurge [options] [directory]
    
    -h         Print this help text
    -a         Purge files in subdirectories
    -l         Do not purge files
    -s         Silent mode
    
    directory  Directory to purge
hu: használat: nwpurge [paraméterek] [könyvtár]
    
    -h         A jelen súgószöveg kiírása
    -a         Fájlok végleges törlése az alkönyvtárakban
    -l         Fájlok végleges törlésének mellőzése
    -s         Csendes mód
    
    könyvtár  Véglegesen törlendő könyvtár

en: when finding rights
hu: a jogok keresése közben

en: when getting file server time
hu: a fájlszerver idejének lekérése közben

en: when initializing
hu: inicializálás közben

en: when initializing connection
hu: a kapcsolat inicializálása során

en: when retrieving root entry
hu: a gyökérbejegyzés lekérdezése közben

en: when setting file server time
hu: a fájlszerver idejének beállítása közben

en: when trying to find %s
hu: %s keresése közben

en: when trying to find server
hu: a szerver keresése közben

en: when trying to open connection
hu: kapcsolat megnyitása közben

en: write
hu: írás

en: write: %s: %s
hu: írás: %s: %s

en: yes
hu: igen
