NagiosQL - en to pl_PL translation catalogue (528 entries)

en: - from table:
pl_PL: - z tabeli:

en: - with affected rows:
pl_PL: - wraz z uszkodzonymi wpisami:

en: 2D coords
pl_PL: współrzędne 2D

en: 3D coords
pl_PL: współrzędne 3D

en: </b> of table <b>
pl_PL: </b> tabela <b>

en: </b>, entry <b>
pl_PL: </b>, wejście <b>

en: A new user added:
pl_PL: Dodano nowego użytkownika:

en: Abort
pl_PL: Przerwij

en: Access key holes
pl_PL: Zamki dla kluczy dostępu

en: Access keys
pl_PL: Klucze dostępu

en: Action URL
pl_PL: URL dodatkowych działań

en: Active
pl_PL: Aktywne

en: Active checks enabled
pl_PL: Kontrole aktywne włączono

en: Add
pl_PL: Dodaj

en: Additional templates
pl_PL: Dodatkowe szablony

en: Addon address
pl_PL: Adres główny

en: Addon settings
pl_PL: Ustawienia podstawowe

en: Address
pl_PL: Adres

en: Admin can't be deleted
pl_PL: Admin nie może być usunięty

en: Administration
pl_PL: Administracja

en: After that - refresh this page to proceed
pl_PL: Następnie - odśwież tą stronę aby kontynuować

en: After the defined amount of seconds the session will terminate for security reasons
pl_PL: Ze względów bezpieczeństwa, po zdefiniowanej ilości sekund, sesja zostanie przerwana

en: Alarm settings
pl_PL: Ustawienia alarmu

en: Alarming
pl_PL: Zawiadamianie

en: All configs
pl_PL: Wszystkie konfiguracje

en: An error occured while writing settings.php, please check permissions!
pl_PL: Wystąpił błąd podczas zapisywania settings.php, proszę sprawdzić uprawnienia!

en: Attention, no check commands defined!
pl_PL: Uwaga, brak zdefiniowanych poleceń sprawdzających!

en: Attention, no commands defined!
pl_PL: Uwaga, brak zdefiniowanych poleceń!

en: Attention, no contact groups defined!
pl_PL: Uwaga, brak zdefiniowanych grup kontaktów!

en: Attention, no contacts and contactgroups defined!
pl_PL: Uwaga, brak zdefiniowanych kontaktów i grup kontaktów!

en: Attention, no contacts defined!
pl_PL: Uwaga, brak zdefiniowanych kontaktów!

en: Attention, no hosts and hostgroups defined!
pl_PL: Uwaga, brak zdefiniowanych hostów i grup hostów!

en: Attention, no hosts defined!
pl_PL: Uwaga, nie zdefiniowano żadnych hostów!

en: Attention, no hosts or hostgroups defined!
pl_PL: Uwaga, brak zdefiniowanych hostów lub grup hostów!

en: Attention, no services defined!
pl_PL: Uwaga, brak zdefiniowanych usług!

en: Attention, no time periods defined!
pl_PL: Uwaga, brak zdefiniowanych okresów czasowych!

en: Authentication type
pl_PL: Rodzaj uwierzytelniania

en: Available
pl_PL: Dostępny

en: Back
pl_PL: Z powrotem

en: Backup directory
pl_PL: Katalog zapasowy

en: Backup file
pl_PL: Plik kopii zapasowej

en: Base directory
pl_PL: Katalog podstawowy

en: CGI config
pl_PL: konfiguracja CGI

en: CGI configuration file
pl_PL: Plik konfiguracyjny CGI

en: Calendar
pl_PL: Kalendarz

en: Can submit commands
pl_PL: Można przesyłać polecenia

en: Cannot backup and delete the old configuration file (check the permissions)!
pl_PL: Nie można utworzyć kopii zapasowej ani usunąć starego pliku konfiguracyjnego (sprawdz uprawnienia)!

en: Cannot backup the old configuration file because the permissions are wrong (remote FTP)!
pl_PL: Nie można zarchiwizować starego pliku konfiguracyjnego, ponieważ pozwolenia są złe (zdalny FTP)!

en: Cannot delete file because the permissions are wrong (remote FTP)!
pl_PL: Nie można usunąć pliku, ponieważ uprawnienia są niewłaściwe (zdalny FTP)!

en: Cannot find the Nagios binary or no rights for execution!
pl_PL: Nie można znaleźć pliku binarnego Nagios lub brak praw do wykonania!

en: Cannot get the configuration file (FTP connection failed)!
pl_PL: Nie można ściągnąć pliku konfiguracyjnego (połączenie FTP nie powiodło się)!

en: Cannot open the data file (check the permissions)!
pl_PL: Nie można otworzyć pliku z danymi (sprawdź uprawnienia)!

en: Cannot open/overwrite the configuration file (FTP connection failed)!
pl_PL: Nie można otworzyć/nadpisać pliku konfiguracyjnego (połączenie FTP nie powiodło się)!

en: Cannot open/overwrite the configuration file (check the permissions)!
pl_PL: Nie można otworzyć/nadpisać pliku konfiguracyjnego (sprawdź uprawnienia)!

en: Cannot write the configuration file (FTP connection failed)!
pl_PL: Nie można zapisac pliku konfiguracyjnego (połączenie FTP nie powiodło się)!

en: Change password
pl_PL: Zmień hasło

en: Change your current NagiosQL settings (e.g. Database user, Language).
pl_PL: Zmień swoje aktualne ustawienia NagiosQL (np. użytkownika bazy danych, języka)

en: Check command
pl_PL: Wybierz polecenie

en: Check commands
pl_PL: Polecenia sprawdzające

en: Check configuration files:
pl_PL: Sprawdź pliki konfiguracyjne:

en: Check freshness
pl_PL: Kontrola świeżości

en: Check interval
pl_PL: Kontrola odstępów

en: Check period
pl_PL: Kontrola okresu

en: Check settings
pl_PL: Zaznacz ustawienia

en: Check written configuration files
pl_PL: Sprawdź zapisane pliki konfiguracyjne

en: Checking System Permission
pl_PL: Sprawdzanie praw systemowych

en: Checking requirements
pl_PL: Sprawdza wymagania

en: Chinese (Simplified)
pl_PL: Chiński (Uproszczony)

en: Command
pl_PL: Polecenie

en: Command definitions
pl_PL: Definiowanie poleceń

en: Command line
pl_PL: Wiersz polecenia

en: Command modified:
pl_PL: Zmodyfikowano polecenie:

en: Command name
pl_PL: nazwa polecenia

en: Command type
pl_PL: Typ polecenia

en: Command view
pl_PL: Widok polecenia

en: Commands
pl_PL: Polecenia

en: Common
pl_PL: Wspólny

en: Common settings
pl_PL: Ustawienia publiczne

en: Config name
pl_PL: Nazwa konfiguracji

en: Config name filter
pl_PL: Nazwa filtru konfiguracyjnego

en: Configuration directories
pl_PL: Katalogi konfiguracyjne

en: Configuration file successfully written!
pl_PL: Plik konfiguracyjny został pomyślnie zapisany!

en: Configuration import
pl_PL: Import konfiguracji

en: Configuration successfully written:
pl_PL: Konfiguracja została pomyślnie zapisana:

en: Configuration write failed (FTP connection failed):
pl_PL: Zapisywanie konfiguracji nie powiodło się (połączenie FTP nie powiodło się):

en: Configuration write failed:
pl_PL: Zapisywanie konfiguracji nie powiodło się:

en: Configure Settings
pl_PL: Konfigurowanie ustawień

en: Confirm password
pl_PL: Potwierdź hasło

en: Connection to the database server has failed by reason:
pl_PL: Połączenie z serwerem bazy danych nie powiodło się z powodu:

en: Contact data
pl_PL: Dane kontaktu

en: Contact group
pl_PL: Grupa kontaktów

en: Contact group modified:
pl_PL: Zmodyfikowano grupę kontaktów:

en: Contact groups
pl_PL: Grupy kontaktów

en: Contact modified:
pl_PL: Zmodyfikowano kontakt:

en: Contact name
pl_PL: Nazwa kontaktu

en: Contact templates
pl_PL: Szablony kontaktów

en: Contacts
pl_PL: Kontakty

en: Copy
pl_PL: Kopiuj

en: Could not open directory
pl_PL: Nie udało się otworzyć katalogu

en: Creating new database
pl_PL: Tworzenie nowej bazy danych

en: Data import
pl_PL: Import Danych

en: Data lines per page
pl_PL: Linii danych na stronę

en: Data set copied - table [new name]:
pl_PL: Skopiowano zbiór danych - tabela [nowa nazwa]:

en: Data set copy failed - table [new name]:
pl_PL: Kopiowanie zbioru danych nieudane - tabela [nowa nazwa]:

en: Data were successfully inserted to the data base!
pl_PL: Dane zostały pomyślnie wstawione do bazy danych!

en: Database
pl_PL: Baza danych

en: Database already exists and drop database was not selected, please correct or manage manually
pl_PL: Baza danych istnieje a zrzut nie został wybrany, proszę dokonać korekty lub pokierować ręcznie

en: Database entry failed! Not all necessary data filled in!
pl_PL: Wejście do bazy danych nie powiodło się! Nie wpisano wszystkich wymaganych danych!

en: Database name
pl_PL: Nazwa bazy danych

en: Database password
pl_PL: Hasło bazy danych

en: Database user
pl_PL: Użytkownik bazy danych

en: Dataset successfully deleted. Affected rows:
pl_PL: Zbiór danych pomyślnie usunięty. Zniszczone wpisy:

en: Decide between authentication based on your Webserver<br>e.g. Apache configuration (config file or htaccess) or NagiosQL
pl_PL: Wybierz jedną z autoryzacji: opartą na twoim webserwerze<br> np. plik konfiguracyjny Apache (config lub htaccess ) lub NagiosQL

en: Define Menu Accessrights
pl_PL: Definiuj prawa dostępu do Menu

en: Define contact groups (contactgroups.cfg)
pl_PL: Definiowanie grup kontaktów (contactgroups.cfg)

en: Define contact templates (contacttemplates.cfg)
pl_PL: Definiowanie szablonów kontaktów (contacttemplates.cfg)

en: Define contacts (contacts.cfg)
pl_PL: Definiowanie kontaktów (contacts.cfg)

en: Define host dependencies (hostdependencies.cfg)
pl_PL: Definiowanie zależności hostów (hostdependecies.cfg)

en: Define host escalation (hostescalations.cfg)
pl_PL: Definiowanie eskalacji hostów (hostescalations.cfg)

en: Define host extended information (hostextinfo.cfg)
pl_PL: Definiuj rozszerzone informacje o Hoście (hostextinfo.cfg)

en: Define host groups (hostgroups.cfg)
pl_PL: Definiuj grupę hostów (hostgroups.cfg)

en: Define hosts (hosts.cfg)
pl_PL: Definiowanie hostów (hosts.cfg)

en: Define service dependencies (servicedependencies.cfg)
pl_PL: Definiowanie zależności usług (servicedependencies.cfg)

en: Define service escalation (serviceescalations.cfg)
pl_PL: Definiowanie eskalacji usług (serviceescalations.cfg)

en: Define service extended information (serviceextinfo.cfg)
pl_PL: Definiowanie rozszerzonych informacji usług (serviceextinfo.cfg)

en: Define service groups (servicegroups.cfg)
pl_PL: Definiowanie grupy usług (servicegroups.cfg)

en: Define service templates (servicetemplates.cfg)
pl_PL: Definiowanie szablonów usług (servicetemplates.cfg)

en: Define services (services.cfg)
pl_PL: Definiuj usługi (services.cfg)

en: Definitions
pl_PL: Definicje

en: Delete
pl_PL: Usuń

en: Delete backup files
pl_PL: Usuń pliki kopii zapasowej

en: Delete data from table:
pl_PL: Dane wymazano z tabeli:

en: Delete dataset id:
pl_PL: Usuń id zbioru danych:

en: Delete failed because a database error:
pl_PL: Kasowanie nie powiodło się, ponieważ wystąpił błąd bazy danych:

en: Delete log entries
pl_PL: Usuń wpisy dziennika

en: Delete logentries between:
pl_PL: Usuń wpisy dziennika z okresu:

en: Dependency period
pl_PL: Okres zależności

en: Dependent hostgroups
pl_PL: Zależne grupy hostów

en: Dependent hosts
pl_PL: Zależne hosty

en: Dependent services
pl_PL: Zależne usługi

en: Description
pl_PL: Opis

en: Different tools
pl_PL: Różne narzędzia

en: Display name
pl_PL: Wyświetlana nazwa

en: Do it
pl_PL: Zrób to

en: Do you really want to delete all log entries between the selected dates?
pl_PL: Czy na pewno chcesz usunąć wszystkie wpisy dziennika pomiędzy wybranymi datami?

en: Do you really want to delete all marked entries?
pl_PL: Czy na pewno chcesz usunąć wszystkie zaznaczone pozycje?

en: Do you really want to delete this database entry:
pl_PL: Czy na pewno chcesz usunąć ten wpis do bazy danych?

en: Domain
pl_PL: Domena

en: Domain modified:
pl_PL: Zmodyfikowano domenę:

en: Domains
pl_PL: Domeny

en: Down
pl_PL: Dół

en: Download
pl_PL: Pobierz

en: Drop database if already exists?
pl_PL: Czy zrzucić bazę danych jeśli istnieje ?

en: Dutch
pl_PL: Niemiecki

en: EMail address
pl_PL: Adres email

en: Encoding
pl_PL: Kodowanie

en: Encoding should be set to nothing else than utf-8. Any changes at your own risk
pl_PL: Szyfrowanie nie powinno być nastawione na nic innego poza utf-8. Jakiekolwiek zmiany na własne ryzyko

en: English
pl_PL: Angielski

en: Entry
pl_PL: Pozycja

en: Entry cannot be activated because it is used by another configuration
pl_PL: Wejście nie może być aktywowane, ponieważ jest używane przez inną konfigurację

en: Environment test sucessfully passed
pl_PL: Test środowiska przeszedł pomyślnie

en: Error in setting the correct locale, please report this error with the associated output of  'locale -a' to bugs@nagiosql.org
pl_PL: Błąd w ustawieniach poprawnej lokalizacji, proszę zgłosić ten błąd z powiązanym wyjściem 'locale -a' to bugs@nagiosql.org

en: Error while connecting to database:
pl_PL: Błąd podczas połączenia z bazą danych:

en: Error while inserting the data to the data base:
pl_PL: Wystąpił błąd podczas wstawiania danych do bazy danych:

en: Error while selecting data from database:
pl_PL: Błąd podczas wybierania danych z bazy danych:

en: Error: wrong number of arguments - cannot import service group members
pl_PL: Błąd: niewłaściwa liczba argumentów - nie można zaimportować

en: Errors while deleting the old configuration file - please check!:
pl_PL: Błędy podczas usuwania starych plików konfiguracyjnych - proszę sprawdzić!:

en: Escalation options
pl_PL: Opcje eskalacji

en: Escalation period
pl_PL: Okres eskalacji

en: Event handler
pl_PL: Opiekun zdarzeń

en: Event handler enabled
pl_PL: Opiekun zdarzeń włączony

en: Exclude
pl_PL: Wyklucz

en: Execution failure criteria
pl_PL: Kryteria testowania w przypadkach uszkodzeń

en: File
pl_PL: Plik

en: File deleted
pl_PL: plik usunięty

en: File imported - File [overwite flag]:
pl_PL: Zaimportowano plik - Plik [overwrite flag]

en: Filter string
pl_PL: Filtr

en: Finish
pl_PL: Zakończ

en: Finishing Setup
pl_PL: Kończenie konfiguracji

en: First notification
pl_PL: Pierwsze powiadomienie

en: First notification delay
pl_PL: Opóźnienie pierwszego powiadomienia

en: Flap detection enabled
pl_PL: Włączono wykrywanie pozycji

en: Flap detection options
pl_PL: Opcje wykrywania pozycji

en: For questions please visit
pl_PL: W razie pytań proszę odwiedzić

en: Formcheck
pl_PL: Kontrola formularza

en: Free variable definitions
pl_PL: Dowolne definicje zmiennych

en: French
pl_PL: Francuski

en: Freshness treshold
pl_PL: Próg świeżości

en: Friday
pl_PL: Piątek

en: From
pl_PL: Od

en: Function
pl_PL: Czynność

en: Functions to administrate NagiosQL V3
pl_PL: Funkcje administracyjne NagiosQL V3

en: Generic name
pl_PL: Ogólna nazwa

en: German
pl_PL: Niemiecki

en: Group
pl_PL: Grupa

en: Group members
pl_PL: Członkowie grupy

en: Help
pl_PL: Pomoc

en: Help editor
pl_PL: Edytor pomocy

en: Help text editor
pl_PL: Tekstowy edytor pomocy

en: Hide menu
pl_PL: Schowaj menu

en: High flap threshold
pl_PL: Wysokie progi pozycji

en: Hold CTRL to select<br>more than one
pl_PL: Przytrzymaj CTRL aby wybrać<br>więcej niż jeden

en: Hold CTRL to select<br>more than one entry
pl_PL: Przytrzymaj CTRL aby wybrać<br>więcej niż jedna pozycje

en: Host backup directory
pl_PL: Zapasowy katalog hosta

en: Host command
pl_PL: Polecenie hosta

en: Host dependencies
pl_PL: Zależności hostów

en: Host dependency
pl_PL: Zależności hosta

en: Host dependency modified:
pl_PL: Zmodyfikowano zalezność hosta:

en: Host directory
pl_PL: Katalog hosta

en: Host escalation
pl_PL: Eskalacja hosta

en: Host escalation modified:
pl_PL: Zmodyfikowano eskalację hosta:

en: Host escalations
pl_PL: Eskalacje hostów

en: Host ext. info
pl_PL: Dodatkowe informacje o hoście

en: Host extended information modified:
pl_PL: Zmodyfikowano rozszerzone informacje o hoście:

en: Host file deleted:
pl_PL: plik hosta usunięty

en: Host group
pl_PL: Grupa hostów

en: Host group members
pl_PL: Członkowie grupy hostów

en: Host group modified:
pl_PL: Zmodyfikowano grupę hostów:

en: Host group name
pl_PL: Nazwa grupy hostów

en: Host groups
pl_PL: Grupy hostów

en: Host modified:
pl_PL: Zmodyfikowano hosta:

en: Host name
pl_PL: Nazwa hosta

en: Host notif. enable
pl_PL: Zezwól na zawiadamianie hosta

en: Host options
pl_PL: Opcje hosta

en: Host template definition (hosttemplates.cfg)
pl_PL: Definiowanie szablonów hostów

en: Host template modified:
pl_PL: Zmodyfikowano szablon hosta:

en: Host template name
pl_PL: Nazwa szablonu

en: Host templates
pl_PL: Szablony hostów

en: Hostgroups
pl_PL: Grupy hostów

en: Hostname
pl_PL: Nazwa hosta

en: Hosts
pl_PL: Hosty

en: How many entries per side should be visibile (e.g. services or hosts)
pl_PL: Ile pozycji ma być widocznych na stronie (np. usług lub hostów)

en: IP-Address or hostname of the database server<br>e.g. localhost
pl_PL: Adres IP lub nazwa hosta serwera bazy danych<br>np. localhost

en: Icon image
pl_PL: Obrazek ikony

en: Icon image ALT text
pl_PL: Tekst zastępujący ikonę

en: If you need a secure connection, select HTTPS instead of HTTP
pl_PL: Jeżeli potrzebujesz bezpiecznego połączenia, wybierz HTTPS zamiast HTTP

en: Import Nagios sample config?
pl_PL: Importuj próbne pliki konfiguracyjne Nagios

en: Import Nagios sample data
pl_PL: Importuj przykładowe dane Nagios

en: Import directory
pl_PL: Katalog importu

en: Import file
pl_PL: Importuj plik

en: Inactive
pl_PL: Nieaktywne

en: Information
pl_PL: Informacje

en: Inherit parents
pl_PL: Dziedziczenie rodziców

en: Initial NagiosQL Password
pl_PL: Początkowe hasło NagiosQL

en: Initial NagiosQL User
pl_PL: Początkowy użytkownik NagiosQL

en: Initial state
pl_PL: Stan początkowy

en: Insert
pl_PL: Wstaw

en: Installed
pl_PL: Zainstalowano

en: Is volatile
pl_PL: Jest zmienny

en: Italian
pl_PL: Włoski

en: Language
pl_PL: Język

en: Last database update:
pl_PL: Ostatnia aktualizacja banku danych:

en: Last notification
pl_PL: Ostatnie powiadomienie

en: Load default text
pl_PL: Ładuj domyślny tekst

en: Localhost can't be deleted
pl_PL: Host lokalny nie może być usunięty

en: Logbook
pl_PL: Dziennik

en: Logged in:
pl_PL: Zalogowano w:

en: Login failed!
pl_PL: Logowanie nieudane!

en: Login successfull
pl_PL: Logowanie pomyślne!

en: Low flap threshold
pl_PL: Niskie progi pozycji

en: Main key
pl_PL: Klucz główny

en: Main page
pl_PL: Strona Główna

en: Mark all shown datasets
pl_PL: Zaznacz wszystkie pokazane zbiory danych

en: Marked
pl_PL: Zaznaczono

en: Max check attempts
pl_PL: Limit wystąpień sprawdzeń

en: Members
pl_PL: Członkowie

en: Menu access
pl_PL: Dostęp do menu

en: Menu page
pl_PL: Strona menu

en: Method
pl_PL: Metoda

en: Misc commands
pl_PL: Polecenia różne

en: Missing database connection parameter!
pl_PL: Brak parametru połączenia bazy danych!

en: Missing server connection parameter!
pl_PL: Brak parametru połączenia serwera!

en: Modify
pl_PL: Modyfikacja

en: Modify selection
pl_PL: Modyfikuj wybór

en: Monday
pl_PL: Poniedziałek

en: MySQL Server
pl_PL: Serwer MySQL

en: MySQL Server Port
pl_PL: Port serwera MySQL

en: MySQL Server Port, default is 3306
pl_PL: Port serwera MySQL, domyślnie 3306

en: Nagios base directory
pl_PL: Główny katalog Nagios

en: Nagios binary file
pl_PL: plik binarny Nagios

en: Nagios command file
pl_PL: Wiersz poleceń Nagios

en: Nagios command file not found or no rights to write!
pl_PL: Plik poleceń Nagios nie znaleziony lub nie ma praw do zapisu

en: Nagios config
pl_PL: Konfiguracja Nagiosa

en: Nagios control
pl_PL: Sterowanie Nagiosem

en: Nagios daemon is not running, cannot send restart command!
pl_PL: Demon Nagios nie jest uruchomiony, nie można wysłać polecenia restart!

en: Nagios daemon successfully restarted
pl_PL: Nagios demon pomyślnie zrestartowany

en: Nagios main configuration file
pl_PL: Główny plik konfiguracyjny Nagiosa

en: Nagios process file
pl_PL: plik procesu Nagios

en: Nagios restart is not possible via FTP remote connection!
pl_PL: Restart Nagios nie jest możliwy poprzez zdalne połączenie FTP!

en: Nagios version
pl_PL: wersja Nagios

en: NagiosQL Administration
pl_PL: Administracja NagiosQL

en: NagiosQL DB Password
pl_PL: Haslo NagiosQL DB

en: NagiosQL DB User
pl_PL: Użytkownik NagiosQL DB

en: Name of the NagiosQL database<br>e.g. db_nagiosql_v3
pl_PL: Nazwa bazy danych NagiosQL<br>np. db_nagiosql_v3

en: New Domain inserted:
pl_PL: Wstawiono nową domenę:

en: New command inserted:
pl_PL: Wstawiono nowe polecenie:

en: New contact group inserted:
pl_PL: Wstawiono nowa grupę kontaktów:

en: New contact inserted:
pl_PL: Wstawiono nowy kontakt:

en: New host dependency inserted:
pl_PL: Wstawiono nowa zalezność hosta:

en: New host escalation inserted:
pl_PL: Wstawiono nową eskalację hosta:

en: New host extended information inserted:
pl_PL: Wstawiono nowe rozszerzone informacje o hoście:

en: New host group inserted:
pl_PL: Umieszczono nowa grupę hostów:

en: New host inserted:
pl_PL: Wstawiono nowego hosta:

en: New host template inserted:
pl_PL: Wstawiono nowy szablon hosta:

en: New password
pl_PL: Nowe hasło

en: New service dependency inserted:
pl_PL: Wstawiono nową zależność usługi:

en: New service escalation inserted:
pl_PL: Wstawiono nową eskalację usługi:

en: New service extended information inserted:
pl_PL: Wstawiono nowe rozszerzone informacje o usłudze:

en: New service group inserted:
pl_PL: Wstawiono nowa grupę usług:

en: New service inserted:
pl_PL: Wstawiono nową usługę:

en: New service template inserted:
pl_PL: Wstawiono nowy szablon usługi:

en: New time period inserted:
pl_PL: Wstawiono nowy okres czasu:

en: Next
pl_PL: Dalej

en: No
pl_PL: Nie

en: No data
pl_PL: Brak danych

en: No data deleted. Probably the dataset does not exist or it is protected from delete.
pl_PL: Dane nie zostały wymazane. Zbiór danych nie istnieje albo jest chroniony przed skasowaniem.

en: No information available
pl_PL: Brak dostępnych informacji

en: Nofification failure criteria
pl_PL: Kryteria powiadamiania w przypadkach uszkodzeń

en: Notes
pl_PL: Notatki

en: Notes URL
pl_PL: URL do notatek

en: Notification enabled
pl_PL: Powiadomienia włączone

en: Notification interval
pl_PL: Odstępy miedzy powiadomieniami

en: Notification options
pl_PL: Powiadomienie opcji

en: Notification period
pl_PL: Powiadomienie okresu

en: Obsess over host
pl_PL: Śledzenie hosta

en: Obsess over service
pl_PL: Śledzenie usług

en: Old password
pl_PL: Stare hasło

en: Old password is wrong
pl_PL: Stare haslo jest bledne

en: Online Documentation
pl_PL: Dokumentacja elektroniczna

en: Overwrite database
pl_PL: Zastąp bazę danych

en: Pager number
pl_PL: Numer pagera

en: Parallelize checks
pl_PL: Równoległe kontrole

en: Parents
pl_PL: Rodzice

en: Passive checks enabled
pl_PL: Kontrole pasywne włączono

en: Password
pl_PL: Hasło

en: Password for the above mentioned user
pl_PL: Hasło dla wyżej wymienionego użytkownika

en: Password successfully modified
pl_PL: Hasło pomyślnie zmodyfikowano

en: Password too short or password fields unequally!
pl_PL: Hasło zbyt krótkie lub różna liczba pól!

en: Path
pl_PL: Ścieżka

en: Please at least fill in a start or a stop time
pl_PL: Proszę wypełnić przynajmniej czas startu i zatrzymania

en: Please check at least one option from:
pl_PL: Proszę zaznaczyć przynajmniej jedna z opcji:

en: Please choose a temporary directory with write permissions. The default is the temp directory provided by your OS
pl_PL: Proszę wybrać tymczasowy katalog z prawami zapisu. Domyślnym katalogiem jest temp, dostarczony przez twój OS

en: Please choose your application language
pl_PL: Proszę wybrać swój język aplikacji

en: Please delete the install directory to continue!
pl_PL: Aby kontynuowac prosze usunac katalog instalacyjny!

en: Please fill in all fields marked with an *
pl_PL: Proszę wypełnić wszystkie pola zaznaczone gwiazdką *

en: Please fill in the password
pl_PL: Proszę wpisać hasło

en: Please insert a time definition and a time range
pl_PL: Proszę wstawić definicję czasu oraz jego zakres

en: Please insert a variable name and a variable definition
pl_PL: Proszę wstawić nazwę zmiennej oraz jej definicje

en: Please repeat the password
pl_PL: Proszę powtórzyć hasło

en: Portuguese (Brazilian)
pl_PL: Portugalski (Brazylijski)

en: Process perf data
pl_PL: Proces wykonywania danych

en: Read test on a admin template file (templates/admin/admin_master.tpl.htm)
pl_PL: Test czytania na pliku szablonu admina (templates/admin/admin_master.tpl.htm)

en: Read test on a class file (functions/nag_class.php)
pl_PL: Test czytania na pliku klasy (functions/nag_class.php)

en: Read test on a file template (templates/files/contacts.tpl.dat)
pl_PL: Test czytania na pliku szablonu (templates/files/contacts.tpl.dat) ()

en: Read test on a image file (images/pixel.gif)
pl_PL: Test czytania na pliku obrazka (images/pixel.gif)

en: Read test on a template file (templates/index.tpl.htm)
pl_PL: Test czytania na pliku szablonu (templates/index.tpl.htm)

en: Read test on settings file (config/settings.php)
pl_PL: Test czytania na pliku ustawień (config/settings.php)

en: Read test on startsite file (admin.php)
pl_PL: Test czytania na pliku startowym strony (admin.php)

en: Read the INSTALLATION file from NagiosQL to find out, how to fix them.
pl_PL: Przeczytaj plik INSTALATION z NagiosQL, żeby dowiedzieć się jak je naprawić.

en: Refresh
pl_PL: odśwież

en: Relation to <b>
pl_PL: Stosunek do <b>

en: Remote execution (FTP SITE EXEC) is not supported on your system!
pl_PL: Zdalne wykonanie (FTP SITE EXEC) nie jest wspierane w twoim systemie!

en: Requirements
pl_PL: Wymagania

en: Restart command successfully send to Nagios
pl_PL: Polecenie restartu pomyślnie wysłane do Nagios

en: Restart failed - FTP restrictions
pl_PL: Restart nie powiódł się - ograniczenia FTP

en: Restart failed - Nagios command file not found or no rights to execute
pl_PL: Nieudany restart - Nie znaleziono pliku polecenia Nagios lub brak praw wykonywania

en: Restart failed - Nagios daemon was not running
pl_PL: Restart nie powiódł się - demon Nagiosa nie działał

en: Restricted site accessed:
pl_PL: Poufna strona udostępniona:

en: Retain nonstatus info
pl_PL: Pozostaw informacje o braku statusu

en: Retain nostatus information
pl_PL: Pozostaw informacje o braku statusu

en: Retain status info
pl_PL: Pozostaw informacje o statusie

en: Retain status information
pl_PL: Pozostaw informacje o statusie

en: Retry interval
pl_PL: Odstęp ponownego sprawdzenia

en: Russian
pl_PL: Rosyjski

en: Saturday
pl_PL: Sobota

en: Save
pl_PL: Zapisz

en: Saving not possible!
pl_PL: Zapisanie niemożliwe!

en: Search
pl_PL: Szukaj

en: Search string
pl_PL: Szukaj znaku

en: Secure question
pl_PL: Pytanie zabezpieczające

en: Security
pl_PL: Ochrona

en: Selected
pl_PL: Wybrany

en: Selection method
pl_PL: Metoda selekcji

en: Selection of multiple entries by using the new dialog or by holding CTRL + left click like in NagiosQL2
pl_PL: Wybór spośród wielu pozycji za pomocą nowego dialogu lub przez przytrzymanie CTRL + lewy przycisk myszy - jak w NagiosQL2

en: Server name
pl_PL: Nazwa serwera

en: Server protocol
pl_PL: Protokół serwera

en: Service
pl_PL: Usługa

en: Service backup directory
pl_PL: Zapasowy katalog usługi

en: Service command
pl_PL: Polecenie usługi

en: Service dependencies
pl_PL: Zależności usług

en: Service dependency modified:
pl_PL: Zmodyfikowano zależność usługi:

en: Service description
pl_PL: Opis usługi

en: Service directory
pl_PL: Katalog usługi

en: Service escalation modified:
pl_PL: Eskalacja usługi zmodyfikowana:

en: Service escalations
pl_PL: Eskalacje usług

en: Service ext. info
pl_PL: Rozszerzone informacje o usłudze

en: Service extended information modified:
pl_PL: Zmodyfikowano rozszerzone informacje usług:

en: Service file deleted:
pl_PL: Usunięty plik usługi:

en: Service group
pl_PL: Grupa usług

en: Service group members
pl_PL: Członkowie grupy usług

en: Service group modified:
pl_PL: Grupa usług zmodyfikowana:

en: Service group name
pl_PL: Nazwa grupy usług

en: Service groups
pl_PL: Grupy usług

en: Service modified:
pl_PL: Zmodyfikowano usługę:

en: Service name
pl_PL: Nazwa usługi

en: Service notif. enable
pl_PL: Zezwól na zawiadamianie usługi

en: Service options
pl_PL: Opcje usług

en: Service template modified:
pl_PL: Zmodyfikowano szablon usługi:

en: Service templates
pl_PL: Szablony usług

en: Services
pl_PL: Usługi

en: Session auto logoff time
pl_PL: Czas automatycznego wylogowania

en: Session timeout reached - Seconds:
pl_PL: Limit czasu sesji został osiągnięty - Sekundy:

en: Set initial NagiosQL Administrator
pl_PL: Ustal początkowego administratora NagiosQL

en: Settings
pl_PL: Ustawienia

en: Settings file does not exists (config/settings.php)
pl_PL: Plik z ustawieniami nie istnieje (config/settings.php)

en: Settings were changed
pl_PL: Ustawienia zostały zmienione

en: Show menu
pl_PL: Pokaz menu

en: Spanish
pl_PL: Hiszpański

en: Specialties
pl_PL: Specjalności

en: Stalking options
pl_PL: Opcje śledzenia

en: Statistical datas
pl_PL: Dane statystyczne

en: Status image
pl_PL: Obrazek statusu

en: Sub key
pl_PL: Klucz podrzędny

en: Sunday
pl_PL: Niedziela

en: Supervision
pl_PL: Nadzór

en: Table for import definition
pl_PL: Tabela dla definicji importu

en: Template definition
pl_PL: Definicja szablonu

en: Template name
pl_PL: Nazwa szablonu

en: Temporary Directory
pl_PL: Katalog tymczasowy

en: The assigned, no longer used configuration files were deleted successfully!
pl_PL: Przypisano, dłużej nieużywane pliki konfiguracyjne zostały pomyślnie usunięte!

en: The following field contains not permitted characters:
pl_PL: Następujące pole zawiera niedozwolone znaki:

en: The new password is too short - use at least 6 characters!
pl_PL: Nowe hasło jest zbyt krótkie - użyj przynajmniej 6 znaków!

en: The new passwords are not equal!
pl_PL: Nowe hasła się różnią!

en: The password is too short - use at least 6 characters!
pl_PL: Hasło jest za krótkie - użyj przynajmniej 6 znaków!

en: The passwords are not equal!
pl_PL: Hasła się różnią!

en: There are some errors - please check your system settings and read the requirements of NagiosQL!
pl_PL: Występują pewne błędy - proszę sprawdź swoje ustawienia systemowe i przeczytaj wymagania NagiosQL!

en: This is relative path of your NagiosQL Installation
pl_PL: To jest względna ścieżka twojej instalacji NagiosQL

en: This is the absolut path to your NagiosQL Installation
pl_PL: To jest całkowita ścieżka do twojej instalacji NagiosQL

en: This wizard will help you to install and configure NagiosQL.
pl_PL: Ten kreator pomoże ci zainstalować i skonfigurować NagiosQL

en: Thursday
pl_PL: Czwartek

en: Time
pl_PL: Czas

en: Time definition
pl_PL: Definicja czasu

en: Time definitions
pl_PL: Zakresy czasowe

en: Time period
pl_PL: Okres czasowy

en: Time period hosts
pl_PL: Okres czasowy hostów

en: Time period modified:
pl_PL: Zmodyfikowano okres czasowy:

en: Time period services
pl_PL: Okres czasowy usług

en: Time periods
pl_PL: Okresy czasowe

en: Time range
pl_PL: Zakres czasu

en: Timeperiod definitions
pl_PL: Definicje okresów czasowych

en: To
pl_PL: Do

en: To define check and misc commands, notification commands and special commands.
pl_PL: Polecenia kontroli, powiadomień, specjalne i inne.

en: To define contact data, contact templates and contact groups and time periods.
pl_PL: Pozwala organizować kontakty, grupy i szablony oraz sposób zawiadamiania o szczególnych przypadkach.

en: To define host and service dependencies, host and service escalations as well as host and service additional data.
pl_PL: Pozwalają definiować zależności, eskalacje oraz dane hostów i usług.

en: To define host and service supervisions as well as host and service groups.
pl_PL: Pozwala definiować hosty, grupy hostów, a także szablonowe i szczególne metody ich kontroli.

en: Tools
pl_PL: Narzędzia

en: Tuesday
pl_PL: Wtorek

en: Up
pl_PL: Góra

en: Upgrading from version
pl_PL: Aktualizacja z wersji

en: Use this configuration as template
pl_PL: Użyj tej konfiguracji jako szablonu

en: Useful functions for data import, main configuration, daemon control and so on.
pl_PL: Użyteczne funkcje dla importu danych, głównej konfiguracji, kontroli demona i innych.

en: User
pl_PL: Użytkownik

en: User admin
pl_PL: Użytkownik admin

en: User administration
pl_PL: Zarządzanie użytkownikiem

en: User modified:
pl_PL: Użytkownik zmodyfikowany:

en: User not found in database
pl_PL: Użytkownik nie istnieje w bazie danych

en: User with sufficient permission for the NagiosQL database<br>At least this user should have SELECT, INSERT, UPDATE, DELETE permissions
pl_PL: Użytkownik z wystarczającym prawem do bazy danych NagiosQL<br>Taki użytkownik powinien mieć przynajmniej prawa do SELECT, INSERT, UPDATE, DELETE

en: Username
pl_PL: Nazwa użytkownika

en: VRML image
pl_PL: Obraz VRML

en: Variable name
pl_PL: Nazwa zmiennej

en: Variable value
pl_PL: Wartość zmiennej

en: View logbook
pl_PL: Dziennik

en: Warning, always check the configuration files before restart Nagios!
pl_PL: Ostrzeżenie, przed restartem Nagios zawsze sprawdź pliki konfiguracyjne!

en: Warning, at least one error occured, please check!
pl_PL: Ostrzeżenie, wystąpił przynajmniej jeden błąd, proszę sprawdzić!

en: Warning:
pl_PL: Ostrzeżenie:

en: Warning: configuration file is out of date!
pl_PL: Ostrzeżenie: plik konfiguracyjny jest nieaktualny!

en: Webserver authentification
pl_PL: Uwierzytelnianie Webserwera

en: Wednesday
pl_PL: Środa

en: Weekday
pl_PL: Dzień weekendowy

en: Welcome
pl_PL: Witaj

en: Welcome to
pl_PL: Witaj w

en: Welcome to the NagiosQL Installation Wizard
pl_PL: Witamy w kreatorze instalacji NagiosQL

en: Write
pl_PL: Zapisz

en: Write additional data
pl_PL: Zapisz dodatkowe dane

en: Write all config files
pl_PL: Zapisz wszystkie pliki konfiguracyjne

en: Write config
pl_PL: Zapisz konfiguracje

en: Write config file
pl_PL: Zapisz plik config

en: Write host configurations
pl_PL: Zapisz konfiguracje hosta

en: Write monitoring data
pl_PL: Zapisz dane monitorujące

en: Write service configurations
pl_PL: Zapisz konfiguracje usług

en: Write test on settings directory (config/)
pl_PL: Test zapisu na katalogu ustawień (config/)

en: Write test on settings file (config/settings.php)
pl_PL: Test zapisu na pliku ustawień (config/settings.php)

en: Writing database configuration to settings.php
pl_PL: Zapisywanie

en: Writing global settings to database
pl_PL: Zapisywanie globalnych ustawień do bazy danych

en: Written Nagios configuration checked - Warnings/Errors:
pl_PL: Sprawdzono zapisaną konfigurację Nagios - Ostrzeżenia/Błędy:

en: Written configuration files are valid, Nagios can be restarted!
pl_PL: Zapisane pliki konfiguracyjne są przekonywujące, Nagios może być zrestartowany!

en: Yes
pl_PL: Tak

en: You already have the latest version installed
pl_PL: Już masz zainstalowaną najnowszą wersję

en: You have not filled in all command arguments (ARGx) for your selected command!<br><br>If this arguments are optional, you can save anyway - otherwise you will get an invalid configuration!
pl_PL: Nie wypełniłeś wszystkich wymaganych argumentów (ARGx) dla wybranego polecenia!<br><br>Jeżeli wartości są opcjonalne, możesz je zapisać - w przeciwnym razie otrzymasz błędną konfigurację!

en: You have not filled in some required fields!<br><br>If this values are set by a template, you can save anyway - otherwise you will get an invalid configuration!
pl_PL: Nie wypelnileś niektórych wymaganych pól!<br><br>Jeżeli wartości są ustawione za pomocą szablonu, możesz je zapisać - w przeciwnym razie otrzymasz błędna konfigurację!

en: check command
pl_PL: polecenie sprawdzające

en: could not be inserted:
pl_PL: nie został umieszczony:

en: deletion <b>not possible</b>
pl_PL: usuwanie <b>nie możliwe</b>

en: done
pl_PL: Wykonane

en: exists and were not overwritten
pl_PL: istnieje i nie został nadpisany

en: failed
pl_PL: nieudany

en: inside
pl_PL: wewnątrz

en: is not available!
pl_PL: nie jest dostępny!

en: is not writeable
pl_PL: nie jest zapisywalny

en: misc command
pl_PL: różne polecenia

en: missed
pl_PL: brakujący

en: next 20 entries
pl_PL: następne 20 wpisów

en: not supported
pl_PL: niewspierany

en: off
pl_PL: wyłącz

en: on
pl_PL: włącz

en: out-of-date
pl_PL: nieaktualny

en: passed
pl_PL: zaliczony

en: previous 20 entries
pl_PL: poprzednie 20 wpisów

en: required
pl_PL: wymagane

en: skip
pl_PL: pomiń

en: successfully deleted
pl_PL: Pomyślnie usunięto

en: successfully inserted
pl_PL: umieszczone pomyślnie

en: supported
pl_PL: wspierany

en: to
pl_PL: do

en: unclassified
pl_PL: niesklasyfikowany

en: up-to-date
pl_PL: aktualny

en: were not written
pl_PL: nie został zapisany

en: will be created
pl_PL: będzie utworzony
